Köpek alabileceğim bir site önerisi olan ? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Köpek alabileceğim bir site önerisi olan ?

Cevap: Golden Retriever arıyorum!

Pointer'ları çok seviyorum ben.

b-401028-pointer_k%C3%B6pe%C4%9Fi_2.jpg

Anladım dediklerinizi dikkate alıcam fakat Golden'ı neden tavsiye etmiyorsunuz?

Birde sizin önerebileceğiniz iyi bir dost varmıdır ?

Golden cok zeki hayvandır, ama cocuk gibi cok sımarıktır. Ugrasmak zordur, söz dinlemez. Yolda yürürken bile hep millete takılır. Bunaltır adamı.

Benim önerim Alman kurdu olur. Hem zekidir, hem koruma yönü de vardır. Ayrıca nasıl istersen öyle egitebilirsin. Oyun hamuru gibidir, sen nasıl olmasını istiyorsan öyle olur. :)

Labrador al hem retriever'dır hem de koruyucu özellikleri daha çoktur. Ayrıca daha sağlıklı ve kısa tüylüdür yani tüy problemi pek olmaz. Ayrıca Labrador Golden'a göre çok çok daha iyi yüzücüdür.

Arkadaşlarımda labrador diyorlar sanırım fikrimi değiştirmek zorunda kalıcam .

chocolate labrador düşünüyorum sizce nasıl ?

Doğru Köpek Seçimi, En İyi Köpekler - Evcil Köpekler

Önce ne tür köpek istediğine karar vermek en doğrusu.

Duymayla veya öneriyle olmaz.

Bir kurt bir de akbaş yetiştirmiş biri olarak söylüyorum.

Hayvan bakmak gerçekten evde bir çocuk bakmayla eşdeğerdir.

Bir süre bakıp daha sonra başkasına vermek ya da sokağa bırakmak bir hayvan için en büyük kötülüktür.

10-15 Yıl ortalama ömürleri olduğunu düşünürsen, bir tek bugün için değil 5-6 yıl sonrasını da düşünüp almanızı öneririm.

İyi bir eğitim veremezseniz siz onun isteklerine boyun eğmek zorunda kalırsınız.

Ne tür alırsanız alın, önce eğitimini çok iyi derecede vermeniz gerekir.

Benim şahsi fikrim de golden yerine labrador almanızdır.

Goldenlar evet çok sevimlidir kolay eğitilir zekidir, ama bir o kadar da hassas ve bakımı zordur.

Yine de tercih sizindir.

Üst Alt