Köpek alabileceğim bir site önerisi olan ? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Köpek alabileceğim bir site önerisi olan ?

Cevap: Golden Retriever arıyorum!

b2b5c0aded8fd4d0bd295886592acbcb_1281773435.jpg

labradorretriever.jpg

Başta kafamdaki düşüncem Goldendı bana her yönü gerek akıllı olması gerek oyuncu bir köpek olması ve çok sevimli olması çok cazip geliyordu fakat bakımı ve sağlık sorunu vs gibi nedenlerden ibre Labradora yöneldi gibi.

Şuan için ya labrador alıcam yada golden hangisini bulabilirsem .

0-3 aylık erkek arıyorum .

Bence hayvan alma.Bir hevesle alıyorsan kesinlikle alma.Sorumluluğu çok fazla sana söyleyeyim.Tatile gitmek istersin yanında götürmek zorunda kalırsın,maması aşısı vs derken çok pahalı.Aşılar 50 tl tanesi.Bizim kediye 3 yılda 5 milyar para harcamışızdır rahat.Şimdi tatile gitmek istesek mecbur onuda götüreceğiz,bırakacak kimse yok.Götürünce ona mı bakacan,tatil mi yapacan. Bence hiç alma.

Ben küçücük Hamster'a 6 ay da 250TL'nin üstünde para harcadım. Köpek fln bir araba parası yer sanırım.

Ben av köpeği tavsiye ederim. Hem çok hareketlidir, hemde sahibine gerçekten hani derler ya ''köpek gibi sadık'' bu tür için geçerlidir. Açlıktan öleceğini bildiği halde yemek yeme diye kız yemek yemez, ne dersen yapar. Harika bir tür.

beagle.jpg

@zotacing

O dediğini en iyi bu yapar :

wisky300.jpg

Buarada, o twitter gercekten senin mi... :lol:

Ben av köpeği tavsiye ederim. Hem çok hareketlidir, hemde sahibine gerçekten hani derler ya ''köpek gibi sadık'' bu tür için geçerlidir. Açlıktan öleceğini bildiği halde yemek yeme diye kız yemek yemez, ne dersen yapar. Harika bir tür.

beagle.jpg

Beagle iyi köpek arkadaşımda var ordan biliyorum :)

Önerin için saol ama ben düşünmüyorum .

Ne kadar düşündünüz bilmiyorum ama, bir kez daha düşünün derim. Bir hayvana bakmak çok büyük sorumluluk ister. Köpeğinizin bakımını, aşılarını zamanında yaptırabilecek misiniz ? Tatile gittiğinizde onu nereye bırakacaksınız ? Şimdi havalar güzel rahatça dışarı çıkarabilirsiniz ama, soğuk kış günlerinde de onunla aynı şekilde ilgilenebilecek misiniz ? (tuvalet ihtiyacı en az insanlarınki kadar)

Bununla ilgili kendine sormanız gereken daha bir çok soru var. Eğer bu koşulları tam olarak yerine getiremezseniz, onu yanınıza almakla doğru bir şey yapmış olmassınız.

Ne kadar düşündünüz bilmiyorum ama, bir kez daha düşünün derim. Bir hayvana bakmak çok büyük sorumluluk ister. Köpeğinizin bakımını, aşılarını zamanında yaptırabilecek misiniz ? Tatile gittiğinizde onu nereye bırakacaksınız ? Şimdi havalar güzel rahatça dışarı çıkarabilirsiniz ama, soğuk kış günlerinde de onunla aynı şekilde ilgilenebilecek misiniz ? (tuvalet ihtiyacı en az insanlarınki kadar)

Bununla ilgili kendine sormanız gereken daha bir çok soru var. Eğer bu koşulları tam olarak yerine getiremezseniz, onu yanınıza almakla doğru bir şey yapmış olmassınız.

Ne kadar zor ve mesuliyet gerektirdiğinin farkındayım . Ve kendimden eminim bir köpeğim bir dostum olursa onu çok rahat bakabileceğime .

Sibirya Haskisi var bende 8 aylık oldu. Çok güzel köpek. Tüylerini kestim çok tipsiz şu aralar ama normal de güzel köpek. Onu tavsiye ederim. Golden çok büyüyor. Gerek yok o kadar büyük köpeğe

herkes öneride bulunmuş arkadaş öneri istememişki golden ritrever iniz varsa arkadaşa verin bu kadar :)

kangal öneririm ama :p

Üst Alt