Köpek alacağım yardım! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Köpek alacağım yardım!

Cevap: Köpek alıcam yardım!

Böyle birşey işini görür.

2750.jpg

Doğru bu evdeyken kimse girmek istemez :) Ayrıca hiçbir canlıya böylesi bir zulum yapmayı doğru bulmuyorum. 2 ayaklı olsa neyse.

Presa Canario'yı hiç düşünme bence :D

Eğer bekar bir adam olsan Alman Kurdu ya da Rottweiler alıp eğitime yolla derdim..

Golden öneririm sana ilk aldıgında biraz ses yapıyor ama ondan sonra hiç sesi cıkmıyor ben onu düşünüyorum..

Köpek alıp da onu apartmana hapsetme be kardeşim.

Benim de çocukken çok büyük bir hayalimdi köpek beslemek.Fakat biz de apartmanda oturuyorduk.

Zorla aldırdım ben,apartmanda hayvanın da huzursuz olduğunu gördüm.Bursa'ya götürdük onu,babaannemin bahçeli müstakil bir evi vardı.

Oraya bıraktık,hayvan rahat etti.

Köpek alıp da onu apartmana hapsetme be kardeşim.

Benim de çocukken çok büyük bir hayalimdi köpek beslemek.Fakat biz de apartmanda oturuyorduk.

Zorla aldırdım ben,apartmanda hayvanın da huzursuz olduğunu gördüm.Bursa'ya götürdük onu,babaannemin bahçeli müstakil bir evi vardı.

Oraya bıraktık,hayvan rahat etti.

Haklisin Cenk gardas

Bizde de kangal vardi hayvan depresyona girdi sonra ciftlige mi ne verdik. Kalender kopekti Allah var.

Merihi dinleme hirbonun Allahi o, apartmana almis essek kadar krokodili cocuklara, memura, kadinlara, yaslilara teror estiriyor pusto

Bende golden retriever var çok memnunum :) Ama evde besliyoruz biraz fazla tüy dökerler

Hakan Tan arkadaşım dediğim gibi, eğer köpekler hakkında bilgi yardım vs istiyorsan benimle irtibata geçebilirsin, hem bir pitbull sahibiyim hemde çevremde çok fazla bu tarz köpek besleyen var.

Hiç bir köpek durup dururken, hiç bir insana saldırmaz lakin köpeği saldırgan asosyal yetiştirmediysen eğer böyle bir yetiştirme tarzı izlediysen, o köpek seni sürü lideri olarak kabul etmemiş ve o ortamda sürü lideri o olmuş demektir. Yani, Pitbull-Dogo Arjantin, Bandogge mastiff, amerikan bulldog, presa canario, cane corso gibi cinsler özellikledede pitbull ve dogo arjantinin atası olarak kabul edebilecğeimiz olan Bull Terrier gibi ırklar sahip köle ilişkisinden çok, sürü lideri kavramı vardır. Eğer sen o ırk üzerinde otorite kuramazsan çok sorun yaşarsın lakin, kursan bile aileninde bilinçlenmesi lazım, yok benim arkadaşım aldı da, annesine saldır da şöyle oldu da böyle olduda, demek ki arkadaşın köpeği eğitememiş ha yalnızca köpeği değil ailesini de eğitmemiş ki annesinin bbaşına böyle bir talihsiz durum gelmiş "acil şifalar diliyorum geçmiş olsun dileklerimi iletiniz" ama bu çocuğun bilinçsiz köpek beslediği gerçeğini değiştirmez, Ben benim köpeğimi, dövüştüren adamların elinden alıp kurtardım geldiğinde herkese saldırıyordu ki bir kaç kere bana da saldırdı lakin üzerinde otoriteyi kurdum, aileme de söyledim nasıl kuracaklarını, benim köpeğimi annemde çıkarıp gezdirebiliyor, iş sizde bitiyor. Hiç bir köpek kötü değildir ya sahip kötüdür, yada sahip bilinçsizdir, dediğim gibi hakan tan arkadaşım, benimle irtibata geç. mesela bu hafta sonu kuzenimin köpeğini ve kuzenimi eğitmeye gidecem, çok sık konuşamayabiliriz ama ,irtibata geçmeni ısrarla istiyorum

dipnot; o köpeği dövüştüren adamın elinden kurtarırken annemde babamda yanımdaydı, yani onlarda istediler.

bos ver alma renkdas

ne edecen köpegi

bikarsin bi zaman sonra

birakirsin sehir disina

bela olur vatandasa

american staffordshire terrier besleyen bi tanıdığım var. Sinan daha bilgilidir bu konuda lakin araştırmalarıma göre saldırı anında normal bi pitbull'dan daha güçlü ama daha insancıl bir hayvanmış. Kaldı ki gördüklerim de öyle. Hayvan'a 50 metre kare bir yerde baktığımız için biraz sıkıntı oluyor. Koşup oynamak istiyor hayvan ama pitbull ırkından bi hayvanı bu kadar akıllı bilmezdim ben. Sahibi olan kişi gözleriyle bile komut verebiliyor o derece. Sahibini koruyor ama yanına kimseyi yaklaştırmıyor diye bir durum yok. Sahinine sakayla vurulduğu zamanlar oluyor. Eline falan böyle direk kulakları dikip kavga var sanıp tip tip bakıyor. Yavru köpeklere karşı gayet masum. Hatta yavru olup henüz yürüyemen bi köpeği tutup gezdirmişliği bile oluyor bu cinslerin.

Köpeği ben gezdirirken çekiştirme gibi bir huyu olsada sahininin yanında ne ses ne çekiştirme. Köpeğin en önemli huyu da hiç ama hiç havlamıyor. Daha görmedim yani havladığını. :) Arada yanından çekip gittiğinde ağlamaya falan baslıyor, o derece. :D

Yine de tek sıkıntısı koşup oynamak istiyor hayvan. O sorun değil diyorsan tavsiye edeceğim köpekler listesinin başına gelir. İlerde bende alırsam bu tarz bi köpek almayı düşünüyorum çünkü.

Üst Alt