Covid-19 - Koronavirüs Haberleri | Eris Varyantı Türkiye'de - Sayfa 294 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Sağlık Bakanı Koca: “30 milyon aşıyı, 30 milyon kişiye yapacağız. BioNTech’in birinci dozu %78 oranında bir koruma sağlıyor. O korumadan yararlanacağız. Bu bizim için önemli bir kazanım olacak. Böylece yaza daha güvenli girmiş olacağız.” (Ahmet Hakan - Bakan Koca Görüşmesinden)

İlk defa mantıklı bir karar vermişler. Bu aşının ilk dozu yeterli koruma sağlıyor anlaşılan %78 çok iyi 2.dozu da 2 ay sonra vururlar o zamana kadar 30 m daha aşı gelmiş olur zaten

Sağlık Bakanı Koca: “30 milyon aşıyı, 30 milyon kişiye yapacağız. BioNTech’in birinci dozu %78 oranında bir koruma sağlıyor. O korumadan yararlanacağız. Bu bizim için önemli bir kazanım olacak. Böylece yaza daha güvenli girmiş olacağız.” (Ahmet Hakan - Bakan Koca Görüşmesinden)

İlk defa mantıklı bir karar vermişler. Bu aşının ilk dozu yeterli koruma sağlıyor anlaşılan %78 çok iyi 2.dozu da 2 ay sonra vururlar o zamana kadar 30 m daha aşı gelmiş olur zaten
Absürd kararlar vereceğimize , o 30 milyon doz ile , hakikaten ihtiyacı olan 15 milyon kişiyi aşılasak daha çok işe yarardı.
Çaresizlik hamlesi bence bu biraz.

Absürd kararlar vereceğimize , o 30 milyon doz ile , hakikaten ihtiyacı olan 15 milyon kişiyi aşılasak daha çok işe yarardı.
Çaresizlik hamlesi bence bu biraz.
tamam da 1.dozla 2.doz arasındaki süreyi 6-8 haftaya çıkardılar. 30 milyon insana ilk doz aşıyı vurup %78 koruma sağlamak daha mantıklı 2.dozu vurmayacaz demediler ki ilk dozdan 2 ay sonra 2.dozu da olacak herkes. 15 milyon kişiye ilk dozu vurup 2. doz için kalan 15 milyonu 2 ay bekletmenin ne faydası var. 3 ay içinde 90 m doz daha gelecek

tamam da 1.dozla 2.doz arasındaki süreyi 6-8 haftaya çıkardılar. 30 milyon insana ilk doz aşıyı vurup %78 koruma sağlamak daha mantıklı 2.dozu vurmayacaz demediler ki ilk dozdan 2 ay sonra 2.dozu da olacak herkes. 15 milyon kişiye ilk dozu vurup 2. doz için kalan 15 milyonu 2 ay bekletmenin ne faydası var. 3 ay içinde 90 m doz daha gelecek dendi zaten
İlk doz ve ikinci doz ile arasındaki süre ne kadar olmuş oluyor böylece ?

Şuanki beklenen süre zaten bu.
Dediğin gibi bu sürenin sonunda yeni dozların geleceğinden eminsek mantıklı hamle.
Bekletmenin manası olmaz.

Arada 3 ay olacak diye biliyordum ben, gelecek dozların.
Yani Uğur Şahin söylemese ben de bunlara güven olmaz derdim Sinovac güya Mayıs sonuna kadar 100 m doz gönderiyordu :) Adam Eylül sonuna kadar toplam 120 milyon doz gelmiş olacak diye kendisi söyledi. Haziranda 30 m doz geleceği kesin. Temmuz Ağustos ve Eylül aylarında da toplam 90 milyon doz gelmiş olacak. Her ay 30 milyon gelecek gibi düşünürsek mantıklı hamle.

Yani Uğur Şahin söylemese ben de bunlara güven olmaz derdim Sinovac güya Mayıs sonuna kadar 100 m doz gönderiyordu :) Adam Eylül sonuna kadar toplam 120 milyon doz gelmiş olacak diye kendisi söyledi. Haziranda 30 m doz geleceği kesin. Temmuz Ağustos ve Eylül aylarında da toplam 90 milyon doz gelmiş olacak. Her ay 30 milyon gelecek gibi düşünürsek mantıklı hamle.
Böyle bir konuşma olunca , insan ister istemez şüpheye düşüyor ama dediğin gibi Uğur Şahin dediyse güvenebiliriz.
Çok daha önceden talepte bulunmamız gerekirdi Biontech için de neyse geç olsun güç olmasın.

Üst Alt