Kulübümüzden 9. Hafta Hakem Performans Verileri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kulübümüzden 9. Hafta Hakem Performans Verileri

1130e3b87378432c90ba41d14d0a248f.jpeg

Galatasaray Spor Kulübü olarak, Süper Lig’in 8. haftası itibarıyla uluslararası bağımsız istatistik kuruluşundan elde ettiğimiz veriler ışığında maçlarımızı yönetecek hakemlerin performansları ile ilgili karşılaştırmalı istatistiksel verileri, tarafsız, objektif ve yorumsuz bir şekilde web sitemizde bilimsel bir perspektifte yayımlayacağımızı duyurmuştuk.

Süper Lig’in 9. haftasında hakem performanslarına ilişkin verilere ulaşmak için BURAYA TIKLAYIN

Hakemin faule uzaklığı performansını niye etkiliyor çözemedim . En iyi hakem ekranda hiç görünmeyendir

Link hata veriyor..
yine kimsenin anlamayacagi bir veri paylasimi yapmislar

bunlar salak mi nedir niye böyle bir sey koyuyorlar

bu yaziyi yayinlayan kisi bile bunu okuyamiyordur kesin
Zaten burada da kimsenin ilgisini çekmemiş herhalde.
İlk mesajdan 2 saat sonra ben link hatalı diye mesaj yazmışım. O arada hiç bakan olmamış anlamına geliyor.

Bu işin muhtemel ortaya çıkış öyküsü;

Başkan'ın bir tanıdığı : Başkan bizim çocuk yeni mezun oldu. Ona da bir iş versek kulüpte.
Başkan : Ne okudu çocuk, ne yapabilir?
Başkan'ın bir tanıdığı : İstatistik Bilimlerinden mezun. Ben anlamıyorum ama çok karmaşık güzel bir hakem performans raporu çıkarabiliyor.
Başkan : Tamam yarın başlasın.

Bence yabancı objektif 5-6 hakem tarafından hakemlere ortalama puan verilse, kapakta bu avaraj puanlar olsa, detay bölümünde tartışmalı pozisyonların doğru kararları olsa en azından rakiplerin bile açıp doğrusu neymiş o pozisyonun diyip bakabileceği bir şey yapılabilirdi . Hakem topa yakın olsa ne olacak vermedikten sonra niyet önemli .

Üst Alt