Küresel GSC Tehlikesi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Küresel GSC Tehlikesi

şike dönemi birde o yıllar acayib canlıydı ortalık millet deliriyordu fb küme düşecek diye transfer nöbetine giren adam yoktu sergen bile feneri düşürmek için günde bin post atıyordu ee tabi yüefaya çektiğimiz fakslar da unutulmaz üstad şerafettin i bir kez daha analım bu vesileyle

Madem ceza alacağım o zaman son olarak forumdaki yönetici şeklini nazikçe eleştirmek isterim. (isim vermeden)

Normalde şirket yöneticilerinde aşağıdaki özellikler aranır;

• Güncel yönetim kavramları
  • Organizasyonlardaki örgütlenme
  • Kurum kültürü
  • Yönetim faaliyetlerinin özellikleri
  • Yöneticilik ve liderlik
  • Lider Yöneticinin Özellikleri
  • Yöneticinin ve liderin sahip olması gereken özellikler
  • Yönetimde ilişkiler, etkin iletişim ve iletişim yönetimi
  • Yönetici ve motivasyon
  • Çatışma yönetimi
  • Pareto analizi
  • Stratejik yönetim
  • Hedeflerle yönetim
  • Performans yönetimi
  • Yönetici ve karar verme
  • Takım kurma ve yönetme
  • Yöneticinin zamanı yönetmesi
  • Toplantıları yönetme
  • Raporlama ve takip
  • Çözüm ve Sonuç Odaklılık

Ama forum yöneticiliği başkadır. Forumdaki her yönetici aynı zamanda buradaki hizmeti iyi pazarlamak zorundadır. Bunun içinde halkla ilişkileri çok önemlidir.
iyi bir hakla ilişkiler için aranan özellikler ise;

• · Halkla İlişkiler Uzmanı, insan ve toplum psikolojisi, sosyolojisi, ekonomi, işletmecilik, hukuk ve genel kültür konularında bilgi sahibi olmalı,
  • · Etkili yazma, etkili konuşma ve etkili dinleme konularında yetenekli olmalı,
  • · Yayın ve raporlama konusunda bilgili olmalı,
  • · Basın, yayın, halkla ilişkiler konusunda bir yüksek okuldan mezun olmalı,
  • · Gazetecilik konusunda deneyimli olmalı,
  • · Yaratıcı, araştırıcı ve yenilikçi bir kişiliğe sahip olmalı,
  • · Zor olmasına karşın işini sevmeli, karışık sorunlara karşı soğukkanlı, hoşgörülü ve sabırlı olmalı,
  • · Önce kendisine sonra başkalarına güvenmeli,
  • · Halkla İlişkiler uzmanı en az bir yabancı dil bilmeli,
  • · Karşı tarafı inanç ve ilgi sağlayacak bir dış görünüşe sahip olmalı, temiz ve düzgün giyinmeli,
  • · Hepsinden önemlisi sevecen, sıcak bir davranış ve güler yüze sahip olmalıdır.
Kırmızıya boyadığım özellikler buradaki bazı yöneticiler maalesef yok.. Onun yerine kibir ve ego var..

Bilmem okudunuz mu ama bir yönetici ile halklar ilişkiler uzmanın aynı yetkinliklere sahip olması gerektiğini görmüşsünüzdür.

Burada mesaj sayısı ile yönetici olma durumu birbiriyle ilişkinlendirilmiş.
Kırmızılar tam olarak beni tanımlıyor. Diğerlerini okumadım.

GSCimbom Mobile App

şike dönemi birde o yıllar acayib canlıydı ortalık millet deliriyordu fb küme düşecek diye transfer nöbetine giren adam yoktu sergen bile feneri düşürmek için günde bin post atıyordu ee tabi yüefaya çektiğimiz fakslar da unutulmaz üstad şerafettin i bir kez daha analım bu vesileyle

Beni ua forumundan sutlatan konu buydu . Fakat bilgiclik taslamak icin degil ama ayni donemde hem antudan hem ua forumundan yolladilar , madde madde yazmistim

aziz tekrar hapise girmez
fb kume dusmez
fb nin avrupa cezasi kalkmaz ama yeni de bir ceza gelmez

bu maddelere herkes kendi penceresinden itiraz etti , GS liler FB liler ,hepsi vir vir konustu , yok fifa bilmem ne kongresinde karar almis da , yok tonla ornek su bu

aslinda tahkim kararlari anayasa sebebiyle geriye dondurulemezdi , uefa da kendi cezalarini kaldirmayacakti

sonuc olarak iki forumdakiler de kendileriyle ayni seyi soylemiyorum diye forumdan atmakta buldular careyi

Yahu konunun neyi yanlis ? Excelde ugrastim o kadar...

Her uye ayni mi olmak zorunda bende boyle tespitler yapiyorum. Kufur mu var saygisizlik mi var
Geyik yapıldığının az biraz farkına var. Forum yöneticiliği için bu kadar profesyonel olmaya gerek yok, genel süreçlere hakim olmak ve biraz da liderlik-karakter gerekiyor.

O süreçlerde ben aktif olarak yöneticilik yapıyordum ve genel olarak işleri koordine ederdim o zaman ciddi manada iyi bir ekip kurmuştuk ve işler iyi gidiyordu portal bile deli hit alıyordu. Türkiye'de ilk 400 site arasına da girmiştik. Bayağı süre de iyi gitti sonra ne oldu ben futboldan soğudum, işe başladım ve geri çekildim daha çok Özgür abi yönetti sonraki süreci ve o da farketmiştirki yönetim anlayışında pek bir değişim olmamasına rağmen aktiflik azalmaya başladı. O yüzden o daha iyi bilir kırılma noktasını ama sebep yönetim değil o dönem de iyi olan kadro devam etti çünkü ben ve bir kaç kişi dışında, burası dar perspektifi olmak zorunda olan bir platform ki çoğu şeye de izin veriliyor ama siyasete mesela izin veremeyiz üstüne hitap ettiğimiz kesim genellikle Galatasaray taraftarı ve resmi forum da değiliz. 12 numara gibi her şekilde beslenen bir platform olsa durum farklı olurdu.

Ha şimdi de yönetimde iyi adamlar var ama evet eskisi gibi değil, bunun sebebi de motivasyon kaybı var. Yönetimler 2-3 yıllık dönemlerde değişmeli ama talep olmadığı için aynı kadroyu devam ettirmeye çalışıyoruz kaç kişi affını istiyor mesela göndermiyoruz hepsi kaliteli adamlar ama bir yere kadar istedikleriniz için uğraşacak motivasyonda oluyorsunuz. Mesela kendisine de çok söyledim Emrah çok iyi bir zamanda geldi o olmasa muhtemelen burada yazmıyorduk çünkü bayağı işe yetişti, toparladı, günümüz şartlarına uygun bir yapıya evirdi forumu.

Eskiden evet çok emek verip her şeyi dinlerdik ederdik ama artık biraz rahat olmak gerektiği kanısındayım, insanlar kolayı sever bizim maksimum yapacağımız da mobil app idi onu da yaptık, aylarca uğraşıldı buna da. Hala fanzin falan çıkarmaya çalışıyoruz.

Ha bak futbol diyorduk şahsım adına futbolun teknik, taktik kısımları ile ilgili tartışmayı çok severim. Eskiden kaç tane adam vardı böyle sayfalarca tartışırdık şimdi yabancı takım diloluğu var daha çok ne teknik var ne taktik. Ülke futbolunda bir şey olmayınca insanlar dışarı yöneliyor ama bu da yozlaşma yaratıyor. Zihniyet değişti, nasıl dünya genelinde tüketim manyaklığı varsa burada da kolaylık bekleniyor artık o yüzden twitter, instagram falan akıyor forumlar yok olmaya evriliyor.

Forum konjüktürünü değiştirebilirdik bunu da biz yapmadık bu da geçmişe saygıdan.

keramettin deginmemis ama hepsinden onemlisi + bir sey de kazanmiyorlar bu isi yapinca yani

en onemli detay o .. hakim degilim ama herhangi bir getirisi de yok bu siteyi yonetmenin

30 yaşındayım. 2009 dan beri forumu takip ederim. Artık el alışkanlığı oluşmuş. Web browseri açar açmaz parmaklarım önce G S C harflerine gidiyor otomatik olarak siteye girmiş bulunuyorum.

Alışkanlıklar kolay bırakılamıyor malesef. Eğer forum kapansa bile GSC yazıp domaini zorlamaya devam edeceğim.

Kapanmasın forum

imam hatipler kapatılsın :asd:

Bu forumda bence tek bir eksiklik var , yani hersey duzeltilir ama o bence kesin olmali , uyelikler TC kimlige baglanmali ,cift uyelik ,kovulanin baska uyelikle gelmesi filan onemli olcude dizginlenir

Pek çok sebebi vardır muhtemelen, yazılan sebeplere ek olarak oto sansür durumu var bir de. Eskiden hemen hemen her konu konuşulabilirdi, haliyle Galatasaray'a ve futbola ilgi duymasının yanında esas olarak başka konularda konuşmayı seven insanlar aktif olarak kullanırdı forumu, o insanların tamamına yakını ya uzun zamandır foruma girmiyor ya da yazı yazmıyor. Onu konuşma, bunu yazma derken haliyle üzerine yazı yazılabilecek konular epey daraldı... Sabahtan akşama kadar da ft-aysal, sağ bek sol bek konuşulmaz ki...

Burada kesinlikle kimseyi eleştirmiyorum, şu konjonktürde siteyi yönetsem ben de bu yola başvururdum.

orale.jpg

Geyik yapıldığının az biraz farkına var. Forum yöneticiliği için bu kadar profesyonel olmaya gerek yok, genel süreçlere hakim olmak ve biraz da liderlik-karakter gerekiyor.

O süreçlerde ben aktif olarak yöneticilik yapıyordum ve genel olarak işleri koordine ederdim o zaman ciddi manada iyi bir ekip kurmuştuk ve işler iyi gidiyordu portal bile deli hit alıyordu. Türkiye'de ilk 400 site arasına da girmiştik. Bayağı süre de iyi gitti sonra ne oldu ben futboldan soğudum, işe başladım ve geri çekildim daha çok Özgür abi yönetti sonraki süreci ve o da farketmiştirki yönetim anlayışında pek bir değişim olmamasına rağmen aktiflik azalmaya başladı. O yüzden o daha iyi bilir kırılma noktasını ama sebep yönetim değil o dönem de iyi olan kadro devam etti çünkü ben ve bir kaç kişi dışında, burası dar perspektifi olmak zorunda olan bir platform ki çoğu şeye de izin veriliyor ama siyasete mesela izin veremeyiz üstüne hitap ettiğimiz kesim genellikle Galatasaray taraftarı ve resmi forum da değiliz. 12 numara gibi her şekilde beslenen bir platform olsa durum farklı olurdu.

Ha şimdi de yönetimde iyi adamlar var ama evet eskisi gibi değil, bunun sebebi de motivasyon kaybı var. Yönetimler 2-3 yıllık dönemlerde değişmeli ama talep olmadığı için aynı kadroyu devam ettirmeye çalışıyoruz kaç kişi affını istiyor mesela göndermiyoruz hepsi kaliteli adamlar ama bir yere kadar istedikleriniz için uğraşacak motivasyonda oluyorsunuz. Mesela kendisine de çok söyledim Emrah çok iyi bir zamanda geldi o olmasa muhtemelen burada yazmıyorduk çünkü bayağı işe yetişti, toparladı, günümüz şartlarına uygun bir yapıya evirdi forumu.

Eskiden evet çok emek verip her şeyi dinlerdik ederdik ama artık biraz rahat olmak gerektiği kanısındayım, insanlar kolayı sever bizim maksimum yapacağımız da mobil app idi onu da yaptık, aylarca uğraşıldı buna da. Hala fanzin falan çıkarmaya çalışıyoruz.

Ha bak futbol diyorduk şahsım adına futbolun teknik, taktik kısımları ile ilgili tartışmayı çok severim. Eskiden kaç tane adam vardı böyle sayfalarca tartışırdık şimdi yabancı takım diloluğu var daha çok ne teknik var ne taktik. Ülke futbolunda bir şey olmayınca insanlar dışarı yöneliyor ama bu da yozlaşma yaratıyor. Zihniyet değişti, nasıl dünya genelinde tüketim manyaklığı varsa burada da kolaylık bekleniyor artık o yüzden twitter, instagram falan akıyor forumlar yok olmaya evriliyor.

Forum konjüktürünü değiştirebilirdik bunu da biz yapmadık bu da geçmişe saygıdan.

Kerim admin resmen "biz Özgür beye işleyen sistem verdik o da batırdı" demiş

Karşı tarafı inanç ve ilgi sağlayacak bir dış görünüşe sahip olmalı, temiz ve düzgün giyinmeli,

çoğu mod kardeşimin donla dolaştığı haberleri var

var bi cünupluk diyorum

forumlara ilgi azaldı,sıkıntının kaynağında sürekli aynı bilgilerin kopyalanıp paylaşılıyor oluşu ve karşılıklı muhabbette hoşgörünün azalmış olması var

bir de tabi , bizim kültürümüzde "benden daha iyi bilemez" kompleksiyle hareket eden çoğunluğun etkisiyle ,fikirlere saygı duymanın ve onlardan nemalanma düzeyinin çok düşük olması.

netice de çoğunluk ya sanal bir kimlik yaratarak fikrini paylaşıyor ya da sanal ortamı sadece gır gır geçmek için kullanıyor

Bu forumda bence tek bir eksiklik var , yani hersey duzeltilir ama o bence kesin olmali , uyelikler TC kimlige baglanmali ,cift uyelik ,kovulanin baska uyelikle gelmesi filan onemli olcude dizginlenir

Dizginlenebilir ama herkes TC kimlik numarasını vermek istemez.Üyelere de böyle bir zorluğu getirmeyi ben doğru bulmuyorum.Çift üyeliklere gelince bazı üyeler ihracından sonra 2.üyelikle geliyor bunun farkındayız ama bazen kendine verilen şansı iyi kullanan üyeler oluyor.Bu kişiler yönetici bile olabiliyor konuya yazan üyelerden birisi öyle mesela bir dönem yöneticilik bile yaptı.Yönetimin tutumu her zaman üyelere göre şekillenir.

Adminlik hele akıl karı iş değil yahu niye yaptık bilmiyorum.

Reklamı, server'ı, mali tarafı uğraş, getirisi yok mali olarak götürüsü var zaten
Dizayn, pixel, renk vb ben renk körüyüm zaten ara tonları anlamıyorum :D
Boğuşursun oradan avukat bilmem kim, burada niye böyle yazıyor silin diye mail atar.
Tüm bunlarla uğraşırken üyeler gelir o bana bunu dedi, öbürüsü şunu dedi diye.
Maç başlar öte taraftan herkes küfürleşir, maç skoru güncellersin, haberleri takip edersin.
Tam bir kaos :D

Şamatalıydı ama çok enteresan tipler tanıyıp, çok ilginç olaylara şahit oldum. Oturup hatırladığımı yazsam gene sayfalar tutar.

Yalnız şaka yapmıyorum. Ciddi bir şey söyleyeceğim, sitenin yönetimi bana iş hayatımda da tecrübe oldu. Çünkü iş hayatı da aynı.

Dizginlenebilir ama herkes TC kimlik numarasını vermek istemez.Üyelere de böyle bir zorluğu getirmeyi ben doğru bulmuyorum.Çift üyeliklere gelince bazı üyeler ihracından sonra 2.üyelikle geliyor bunun farkındayız ama bazen kendine verilen şansı iyi kullanan üyeler oluyor.Bu kişiler yönetici bile olabiliyor konuya yazan üyelerden birisi öyle mesela bir dönem yöneticilik bile yaptı.Yönetimin tutumu her zaman üyelere göre şekillenir.

merak ettigim bir konu var , Pm ler her yonetici tarafindan gorulebiliyor mu ? Mesela ben sana PM atsam , sen haric herhangi biri okuyabiliyor mu istese ?

Forumdaki ilgi kaybi; trol sayisinin yetersizliginden ve/veya trollerin eskisi kadar kaliteli olmamasindan kaynaklanmaktadir.

Son düzenleme:
Üst Alt