KYK Borçları Silinmeli mi? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

KYK Borçları Silinmeli mi?

KYK Borçları Silinmeli mi?

• Silinsin

• Silinmesin

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Borcun yapılandırarak taksit taksit ödenmesi en normal olanı.Silinmesini istemek başlı başına saçmalık çünkü.Sana verilen para geri alınacağı için verilen bir para ve bunu bilerek alıyor herkes ödemeye gelince isyan edilmesi saçmalık.Dediğim gibi insanlar çalışmaya başladıkları zaman aldıkları ücret kadar taksit taksit maaşlarından kesilerek ödeme alınırsa bi sorun kalmaz bence.

Hayır.
Nedenleri:
1. Ben kullanmadım millet it gibi para harcarken tasarruflu olanlar enayi miydi ?
2. Krediyi alıp sonrasında ıkına ıkına ödeyenlerin hakkı nolacak?
3. sü ve en önemlisi Devletin buradan kıyak geçmesi demek benim mabadıma 2 katlı girmesi demek (her anlamda) çünkü onun bi yerden çıkması lazım.

Ben de askerliğimi 12 ay yaptım. O zaman askerlik de düşmesin. 12 ay yapanlar enayi miydi?

Kyk değilde,Gss çok saçma bir şey o kalkmalı asıl

Almadığın hizmetin parasını istiyor devlet senden.Hastaneye gitmesen de borç yazılıyor
Iyide bağkurda da aynı en azından gss prim 50 lira 700 lira millet prim borcu yazıyor 3 ay ödemezsen hastaneye gidemeyip birikmis borclar silinmeden provizyon alamıyorsun.
Zoraki olmamalı hiçbiri ama bunlar olmazsa gelir üretecek kalem olmaz.

Bu arada bende kyk harcı ödüyorum 4 bin lira benim fazla çekmedim hepsini ödeyeceğim benimkini silmesinler ama 20 bin çeken var ödeme olarak 10 bun üzerine alan var devlet tefeci gibi bu kadar faiz bindirmemeli hiç bindirmemeli ülkede nerelere ne paralar giderken servetine servet katanlara burs çıkarken ülkece şoyle bir sıfırlanıp herşeye baştan başlamamız gerekir yoksa gelecek çok karanlık

silinmesi tek kelime ile saçmalık olur

şu son 4 yılı baz alırsak toplam kredi 30bin tl kadar para yapıyor ve TR şartlarında bu mükemmel bir para. ve bunları ödeyenler var şimdi onlar ne olacak?

Ben de askerliğimi 12 ay yaptım. O zaman askerlik de düşmesin. 12 ay yapanlar enayi miydi?
alakasız bir konu. çok farklı bir durum. üniversitede kredi almamışsın belli

silinmemeli geri ödemeyi düşündüğüm için almadım ben millet çatır çatır aldı clublarda ezdi tatlı tatlı yemenin acı acı çıkarması olur

Hadi hayırlı olsun

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İnşallah silinir

Her ay hanımın taksitini ödüyoruz anasını satayım.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kredi aldım 2 senedir işsizim. 2 sene çalışsam zaten ödeyebilirdim. bu bile başlı başına bizim ömrümüzden çalınan yıllar sebebi basiretsiz yöneticiler. üstelik suriyelilere sağlanan avantajlara bakınca ve tüm bunları üst üste koyunca silinsin diye düşünüyorum

sonra alıp onca zorluk içinde ödeyenler de var. bu yandan bakınca adaletsizlik var.

bence en adili. bu seneden itibaren kredi işini kaldırmaları, borçlu olanların borçlarıda yapılandırılıp zaman içerisinde tahsil edilmesi sağlanmalı.

yani bundan sonra öğrenci kredisi olmasın, ama mevcut borçlu olanlar da ödesin. çünkü ödemiş olanlara da haksızlık olacak. tabi iş bulabilirseler.

öte yandan suriyelilere bakınca yine ortada haksızlık mevcut. orda kredisini ödeyen milyonlarca ülke evladı varken elin yabancısına, o kredi borcumu ödeyenlerin babalarının maaşlarından kırpa kırpa suriyeli beslettiriyorlar.

burda da gariplik var. ülke evlatları da birbirine düşman. ben ödedim herkes ödeyecekçiler var. bu mantığa ben katılmıyorum. bu adam aynı kelimeleri beleşten yaşayan suriyelilere gösteremiyor.

kredi borçları silinmesin, çünkü ödeyenle ödemeyene haksızlık oluyor. ben ödedim herkes ödesinciler gibi değil ortada denge problemi olduğu için kabul etmem. zaten beni çok da ilgilendirmiyor. iş yok, para yok dolayısıyla borcumu da ödeyemem. sonuca bağlarsam kredi borcum var, ödeyecek gücüm yok. buna rağmen borcun kaldırılmasına razı değilim. çünkü ben onu 5 sene önce geri ödemeyi göze alarak kabul ettim. böyle bir taahhüt altına girip somradan caymak istiyorum demek de garip. ama derseniz ki nasıl ki ödeyenler, ödemeyenlere karşı hak sahibiyse, aynı şekilde suriyelilere peşkeş çekilen paralar nedeniyle de ülke gençleri hak sahibidir. hakkınızın peşinden koşacaksanız doğru dürüst koşun derim.

suriyelilerin ülkeye alınması ya da yardım yapılması sorun değil. ülkenin enayiliği ve doyuramadığı bi halkı varken kapasitesinden fazla mülteci alıp boyundan büyük işlere kalkışması sorun. hiç bir ülke, hem de türkiyeden güçlü ekonomisi olan hiç bir ülke böyle bir yükün altına girmedi.

Niye silinecek kardeşim.odeyenler kerizmi ? Sittirsinler ordan,odeyemeyecek gücü olan kısıtlı sayıda insanı katmiyorum ama çoğu kişi bilerek ödemiyor niye odiyecem diyor
Hata devlette tabi biz keriz gibi verdik millet 10yildir vermemiş ama takip bike etmiyor

Üst Alt