KYK Borçları Silinmeli mi? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

KYK Borçları Silinmeli mi?

KYK Borçları Silinmeli mi?

• Silinsin

• Silinmesin

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Benim ünv yıllarında bu boku herkes aliyordu abartısız anadoludan gelen ihtiyacı olan çocukta alıyordu altında bmw arabası olanda aliyordu şimdi o bmwli gibiler baş odemeyenler çünkü onların babalarini vekil yaptık

Hiyarin biride canlı yayında çıkmış odemiyecem abi durumum iyi ama odemiyecem diyor böyle amiplerle oglenalarla aynı ortamdayiz

Adaletli dagitsalar şu kredi veya burs olayını anlicam. Ailesinden arabası evi arsası olan adama burs çıkarken, hiçbir şeyi olmayan adama kredi çıkıyor. Saçma sapan işler.

Antalya milletvekili Çetin Osman Budak öğrenim kredisi borcunun silinmesi için TBMM kanun teklifi sundu. Yapılan açıklamalarda genç işsizlerin oranına beğenerek 3 işsizden birisinin genç olduğunu üniversite mezunu işsiz sayısının yüz binin üzerinde bulunduğunu ifade etti. Öğrenim kredi borcu olan vatandaşların her gün haciz korkusu yaşadıklarını. Bu sebeple KYK kredi sporcu silinmemesi talep ettiklerini ifade etti. Bu konunun mutlaka çözülmesi gereken sorunlar arasında olduğunu ifade ederek, gençlerin rahat bir nefes almalarını sağlamak gerektiğini belirterek, kanun teklifi gerekçelerin de ayrıntılı olarak ele aldı. Tüik Mart verilerinde 15-24 yaş grubunda keş işsizlik oranı yüzde 24,6 istihdam oranı ise yüze 27,4 olarak açıklandığı ifade edildi.

5 milyon KYK borçlusu var!

10 yıl boyunca öğrenim kredisi alan ve borcunu ödeyemeyen vatandaş sayısı 5 milyonu geçti. Bu kişiler arasından 279 binden fazla vatandaş haciz korkusu yaşıyor. Çünkü Kredi Yurtlar Kurumu KYK Hazine ve Maliye Bakanlığına bu kişilerin haciz uygulanması için talepte bulunduğu ifade edildi.

MHP'nin KYK borçları için teklifi

Kanun teklifi üzerine söz alan MHP'li Kalaycı şunları dile getirdi.

KYK TEKLİFİ: "FAİZLER SİLİNSİN VE KALAN PARA YAPILANDIRILSIN"

Kalaycı sözlerinin devamında KYK borçlarının faizlerinin silinmesi ve kalan borçların yapılandırmasını isteyerek, "KYK kredi borçları konusunda da yapılandırma ve faizlerinin silinmesi yönünde yoğun talep bulunmaktadır. İş bulmakta güçlük çeken gençlerimizin bu talebine yönelik bir düzenleme de yapılmalıdır." dedi.

Asıl tehlike gss kimsenin haberi bile olmadan binlerce tl borçlanan milyonlar var borcu görünce şok olacak

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Ben o gss nin ....
2007 den beri yurtdışında yaşıyorum,adamlar bana borç çıkarıp mahkemeye vermiş ,yetmememiş bedelli yapmışım bakaya cezası kesmiş ,ikisini bir araya getirip mahkemeye vermiş,pasaportumu yenileyemiyorum yurtdışında,konsolosluk işlem yapmıyor bana .

Böyle 1 ülke yönetimi düşman başına bile diyemem,açıkcası

Ben o gss nin ....
2007 den beri yurtdışında yaşıyorum,adamlar bana borç çıkarıp mahkemeye vermiş ,yetmememiş bedelli yapmışım bakaya cezası kesmiş ,ikisini bir araya getirip mahkemeye vermiş,pasaportumu yenileyemiyorum yurtdışında,konsolosluk işlem yapmıyor bana .

Böyle 1 ülke yönetimi düşman başına bile diyemem,açıkcası
En düşük bağkur 1000 tl daha 2 sene önce 200 tl di düşün, ödeyemeyen gss olarak birikiyor faiziyle sağlık ücretsiz ama soran olursa

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Berhayat ilmuhabere diye bir şey düzenlettirdiler bana bu gss için ,yurtdışında yaşadığımı tasdiklemek için ,yaptım bitti demesinlermi türkiyede vereceksin bu belgeyi şahsi olarak ,ulan pasaportumu verin de gideyim ,bir dünya sorun çıkıyor kapılarda ,dönüşte giriş çıkış damgasını sunmam gerekiyor ispanyaya..yok arkadaş inatla vatandaşlıktan çıkarmaya yöneltiyorlar.

bakaya cezam ise muhteşem ,ablam ceza hakimi o dilekçe hazırladı bana ,aynı mevkidaşı için,babam gitti verdi benim adıma yok ,askeriyeden muaf dır bı cezedan belgesi aldık berdik yok,burdan ben yazdım ,konsolos aracılığı ile ayrı bir dikekçe daha yazdım ,yine sonuç yok.

konsolos muavini hakkın dolduysa başvur ispanya pasaportuna dedi 🤣
Zaten burda yaşıyorsan gerek yok bu işlerle uğraşmana diyor

Antalya milletvekili Çetin Osman Budak öğrenim kredisi borcunun silinmesi için TBMM kanun teklifi sundu. Yapılan açıklamalarda genç işsizlerin oranına beğenerek 3 işsizden birisinin genç olduğunu üniversite mezunu işsiz sayısının yüz binin üzerinde bulunduğunu ifade etti. Öğrenim kredi borcu olan vatandaşların her gün haciz korkusu yaşadıklarını. Bu sebeple KYK kredi sporcu silinmemesi talep ettiklerini ifade etti. Bu konunun mutlaka çözülmesi gereken sorunlar arasında olduğunu ifade ederek, gençlerin rahat bir nefes almalarını sağlamak gerektiğini belirterek, kanun teklifi gerekçelerin de ayrıntılı olarak ele aldı. Tüik Mart verilerinde 15-24 yaş grubunda keş işsizlik oranı yüzde 24,6 istihdam oranı ise yüze 27,4 olarak açıklandığı ifade edildi.

5 milyon KYK borçlusu var!

10 yıl boyunca öğrenim kredisi alan ve borcunu ödeyemeyen vatandaş sayısı 5 milyonu geçti. Bu kişiler arasından 279 binden fazla vatandaş haciz korkusu yaşıyor. Çünkü Kredi Yurtlar Kurumu KYK Hazine ve Maliye Bakanlığına bu kişilerin haciz uygulanması için talepte bulunduğu ifade edildi.

MHP'nin KYK borçları için teklifi

Kanun teklifi üzerine söz alan MHP'li Kalaycı şunları dile getirdi.

KYK TEKLİFİ: "FAİZLER SİLİNSİN VE KALAN PARA YAPILANDIRILSIN"

Kalaycı sözlerinin devamında KYK borçlarının faizlerinin silinmesi ve kalan borçların yapılandırmasını isteyerek, "KYK kredi borçları konusunda da yapılandırma ve faizlerinin silinmesi yönünde yoğun talep bulunmaktadır. İş bulmakta güçlük çeken gençlerimizin bu talebine yönelik bir düzenleme de yapılmalıdır." dedi.
çetin osman adamsın

silinsin tabi gökmenın gazetesi ödeyenler keriz zaten

angusa bak ödemıyecen madem ne boka aldın onca parayı birde haklılar gibi ötüyor at kafalılar

Üstündeki faizi silinebilir, borcun tamamen silinmesi adaletsizliktir. Bu para sadece gariban öğrenciye gitse eyvallah, benim 4-5 katlı apartmanın sahibi olan dönemdaşlarım bile aldı bunu. O hırtolar barda paraları yerken ben part-time işte önlerine servisi getiriyordum. Durumum kötü olduğundan da değil, çalışma hayatına atılmak ve kazandığım parayı üniversite bittikten sonra cebimden çıkartmamak için bu krediyi almadım zamanında. Ben onu yaşarken bunu keyfiye harcayan heriflerin borçsuz çıkması adaletsizliğin dik alasıdır. Hadi işi olmayana eyvallah, benim arkadaş İstanbul'da 2 yıldır 5.5 milyara çalışıyor, daha 2 taksitini ödemedi oğlan. Kıçına don alamayan adamın maaşından çalana kadar böyle keyif gavatlarından borçlarını geri alsınlar.

la benim kredi borcum varmış son 3 aylık bursumu krediye çevirmiş devlet yaz okuluna ders aldım diye herhalde.
unutmustum onu aradan 2 sene geçmiş 1700 lira ödedim dün 1200 falandı normalde :puhaha:

Üst Alt