# Lassana Diarra - Sayfa 26 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Lassana Diarra

Bu salak işi bozmuştur kesin.

Kazmalara kaldık.

Kulüp menajerlerin kucağına oturmuş resmen

3 yıllık sözleşme yapıp 4 vermişsen eğer cezayla birlikte zaten o paralar eder Diarra.

O paranın hakkını da verir fazlasıyla. Saha da karşılığını alırsın yani.

''25 milyon da olsa alınsın'' diyorsun yani. Vallahi bravo, ''Vizyon'' budur!:hat::)...

''25 milyon da olsa alınsın'' diyorsun yani. Vallahi bravo, ''Vizyon'' budur!:hat::)...

Bunun vizyonla bir alakası yok abim.

Bu direk yönetimle alakalı. Diarra ile girdiğimiz bu yoldan, Mahmut ile çıkmak üzereyiz neredeyse.

3-4 oyuncuyu bu bölgeye alıp vasat performans almaktansa bu oyunculara vereceğim parayı 1 oyuncuya veririm en azından 2-3 yıl kafam rahat eder.

Dersen ki Diarra bu paralar etmez saygı duyarım. Ama burası Türkiye. Biz Serdar Azize 14 Milyon avroya yakın para gömdük ve adam oynamıyor.

Nasil yani haftalarca adamla görüs sonra maliyet 25 milyon, kalsin demek nasil bir mantik ? Sen dün mü ögrendin toplam maliyetinide transferden vazgeciyorsun , oyalama taktiki algi yaratiyorlar istedik ama ffp var diyip vazgec

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

Nasil yani haftalarca adamla görüs sonra maliyet 25 milyon, kalsin demek nasil bir mantik ? Sen dün mü ögrendin toplam maliyetinide transferden vazgeciyorsun , oyalama taktiki algi yaratiyorlar istedik ama ffp var diyip vazgec

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

Bence sorun Diarranın yıllık alacağı ücret değildir.Öyle olsa dediğin gibi haftalardır görüşülüyor, az çok ne vereceğimiz bellidir.Sorun marsilyanın istekleri veya Diarranın cezayı bize kitleme çabası olabilir.

Diarra marsilyadan ücretsiz ayrılıp, imza parası olarak 3 milyon veya ona yakın bi para karşılığı cezasını toparlama çabasında olabilir.Pazarlıklar bence Galatasarayın cezanın ne kadarını ödeyeceği üzerinedir.
Yakında öğreniriz.

Son düzenleme:
Bence sorun Diarranın yıllık alacağı ücret değildir.Öyle olsa dediğin gibi haftalardır görüşülüyor, az çok ne vereceğimiz bellidir.Sorun marsilyanın istekleri veya Diarranın cezayı bize kitleme çabası olabilir.Yakında öğreniriz.

Sorun Menajer oyunları r'daş.

De Jong'u önerdiler daha düşük rakamlara. Wesley başkan ve menajerinin gerçekleştirdikleri toplantıdan sonra vazgeçildi bence. De Jong daha cazip geldi.

Bunun vizyonla bir alakası yok abim.

Bu direk yönetimle alakalı. Diarra ile girdiğimiz bu yoldan, Mahmut ile çıkmak üzereyiz neredeyse.

3-4 oyuncuyu bu bölgeye alıp vasat performans almaktansa bu oyunculara vereceğim parayı 1 oyuncuya veririm en azından 2-3 yıl kafam rahat eder.

Dersen ki Diarra bu paralar etmez saygı duyarım. Ama burası Türkiye. Biz Serdar Azize 14 Milyon avroya yakın para gömdük ve adam oynamıyor.

Etmez...Ligimizde futbol oynaması için hiçbir futbolcuya yıllık 8 milyon gibi rakamlar -İmkan olsa bile- ödenmemeli; Türk Futbol Ekonomisi şimdikinin 3-5 katı hacme ulaşırsa o zaman başka konuşuruz...

''Su-i misal, misal olmaz'' der eskiler, Serdar için böylesine bir külfetin altına girilmesini savunmadım ki, bana sorulsa asla onaylamazdım...

Almadılar diye laf etmem bu rakamlar doğru ise. Ancak bunca zamandır görüşme halindeler, maliyeti aşağı yukarı görmüş olmaları ve girişimi çoktan sonlandırmaları gerekirdi, yönetimin iş bilmezliği konusunda hemfikiriz...

Cok bekledik. Dursun'u hesaba katamadik malesef. Diarra'dan baskasi beni bu saatten sonra tatmin etmez.

Sent from my SM-G920W8 using Tapatalk

Fransa milli takiminin aslarda oynayan orta saha oyuncusunu aliyoruz eh herhalde 4 yillik maaliyeti 25 milyon euro olur o bile az yani su anki avrupa transfer piyasasinda.

Bunlar gider de Jong u getirir simdi allahin soparlari

Fransa milli takiminin aslarda oynayan orta saha oyuncusunu aliyoruz eh herhalde 4 yillik maaliyeti 25 milyon euro olur o bile az yani su anki avrupa transfer piyasasinda.

Bunlar gider de Jong u getirir simdi allahin soparlari

25 Milyon maliyeti var diyen menajer.

Galatasaray 15 Milyon'da diretmiş, olmayınca masadan kalkmış demiş.

Biraz da gülelim.

Serdar Aziz parasına Diarra alacaklar herhald

Karabük maçının tekrarını izledim 90 dk.

Son akhisar maçını da izledim.

Dikine oyun gibi bir genelleme yaparsanız Tolga bu tanıma uymaz. Dikine pas, dikine toplu/topsuz sahayı kat etme gibi seçeneklere ayırırsanız biraz katılabilirim.

Adam basit orta saha. %92-93'ler de gezen başarılı pas oranının %80'e yakını sağa sola pastır. Dikine değil.

Bu oran belirli dönemlerde Selçuk'ta da oluyordu. geçmiş maç analizlerine bakarsanız görürsünüz.

Kim dikine oynuyor derseniz Meloyu bu konuda ileri sürebilirim. (Oynadıkları yer itibariyle)

Melo hem atağa çıkıyor, hem savunmaya geliyor, hem atak tamamlıyor, hem dönen top alıyordu özellikle geldiği ilk 2 yıl.

Tolga'yı atağı olumlu olumsuz tamamlarken henüz pek görmedik.

Alırsın bir ön libero. (Diarra - De Jong), çekersin Selçuk'u kulübeye, koyarsın Selçuk'un yerine Tolgayı. O zaman izler ona göre yorumlarız.

Şimdilik basit orta saha oyuncusu.

Oğlum bu ligde dikine oynayan,rakibin dengesini bozmaya çalışan her adam iş yapıyor gördüğun gibi.Ligimizin seviyesi belli.Abartılı yorumlara da gerek yok,lig için idare eder işte.

Diarra'ya 3-4 sene için 25 milyon vermeyip, bu süre zarfında oraya 40 milyon harcama yaparız, dikiş de tutturamayız. Klasik her zaman ki halimiz.

Tapa

FB de Van Persie yi ''Tartışılmayacak birini alarak forvet sorununu kökünden çözelim, hem elaleme piskolojik üstünlük kurarız hem de maçları rahat izleriz'' gibi düşüncelerle transfer etmiş, bu muhteşem vizyon forumda pek çok kişiyi hasedinden çatlatmıştı adeta...Lincoln-Elano-Misimovic-Cana gibi bizden de benzer örnekler vermek mümkün...

Kulüp böylesine transfer risklerini alabilecek durumda değil. Lassana' nın Van Persie' den ne daha yüksek bir kariyeri oldu, ne de daha iyi profesyonel olduğu iddia edilebilir. Lokomotif' den kaçarak gitmiş adamdan bahsediyoruz, orada oynamak istemiyorsa bir profesyonele yakışır şekilde olmalıydı gidişi...

Eğer kulüp 15 e kadar çıkmışsa niyetin ciddi olduğu açık, başlangıçta konuşulan rakamlar bu şekilde yansımıştı zaten, iş çözülmeye yaklaştıkça futbolcunun talepleri de yükselmiş olmalı. Masadan kalkmayı da bilmek gerekiyor yeri geldiğinde...

Yönetimi savunmak gibi bir derdim ya da niyetim hiç yok, bana ne?, işi bilen tek kişi bile olmadığını hep söylüyoruz...En çok da DOS transferi için eleştirdim bu yıl. En öncelikli ihtiyaç olan mevki idi, daha sezon bitmeden Carole profilinde biri bitirilmeli, imkanlar zorlanarak banko biri de çoktan alınmış olmalıydı...

KEMAL_SUNAL_FAKIR.Gif

:))

Daha öncede söyledim.Şu maliyetlerin üzerinde kesinlikle gelmemesi taraftarıyım.

Borç 3 Taksit -> 1.5,1.5,1.5
Yıllık 2+1 -> 3.2m,3m,2.8m
Puan Başı -> 4bin€

iyi örnekleri de verelim.

Mesela Muslera.

Ya da Wesley.

Ya da Drogba

Veya Melo.

Ya da bu isimlerin en başında gelen HAGİ.

Gidenlerin yerleri hala dolmadı. (Hagi kim gelirse gelsin dolmaz.)

Bu kıyaslama da Fenerbahçe çok dip örnek olmuş. Fenerbahçeye sadece Persie değil, giden kimse oynamadı Alex dışında kimseden adam akıllı verim alamadılar. Bu da yetmezmiş gibi TR'de potansiyeli olanları alıp potansiyelsiz çöp yaptılar.

Ucuz mala yönelecek kadar zengin değiliz sanırım.

Sorun yaşadığımız bölgeye Jose'yi aldık. Donk'u aldık. olmadı, sorun devam etti. Jem alındı. Hatta bilal alınıp farklı sistem deneriz denildi yine olmadı. Bunlar vasat topçular. Hepsi 1 yıl bizde kaldı. Toplayalım bakalım ne kadar maaş aldılar.

Jose: 800bin Avro + 10bin Avro maç başı aldı 1 yıl.
Donk: 2,5M Avro bonservis. 1,5M Avro yıllık.
Jem karacan: 50Bin Avro imza parası. 600bin avro yıllık. 10bin avro maç başı.
Bilal: 2Milyon 400bin TL sabit ücret. 45bin TL maç başı ücret.

Hesaplayın bunları sonra Diarra'nın fiyatına bir daha bakın. Hepsini toplasan 1 adam akıllı oyuncu etmiyor sanırım.

Üst Alt