Leicester City Takip Başlığı - Sayfa 25 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Leicester City Takip Başlığı

Nefis bir takım golü Kalechi 2-0 yaptı. Çağlar da fedai stoperden çıkıp ayaklarıyla oyun başlatan stopere evrilince nazarlardan korusun bambaşka bir oyuncu olmuş. Bam güm vurmaması şu golün hazırlanışında büyük fark yarattı.

Leicester analizi yapma zamanı geldi;

Dünyada her takımın örnek alması gereken yönetim var. Şampiyon olduktan sonra yıldız şovu yapalım demediler, önce kadroyu tutalım dediler.. Kante dışında herkesi de tuttular.

Ardından; bu kadro, özellikle savunma bölgesi çok yaşlı dediler. 2017 yazı Maguire'ı küme düşen Hull City'den 13M'ye aldılar. Altyapıdan Chilwell'i sol beke koydular. Wilfred Ndidi 6 numaraya alındı.

2018 yazı ise tamamen gençleşme operasyonu yapıldı. Sağ beke Ricardo Pereira alındı. Stopere Çağlar,Evans,Benkovic alındı. Maddison Reis yine o yaz alındı.

Bu sene Maguire'yi satıp kimseyi almadılar.. Geçen sene alınan Çağlar'a güvendiler. Benkovic'i de kiraya yollamışlardı, bu sene yedeğe çektiler. Çağlar giderse o gelecek. Maguire'dan gelen parayla Ayoze Perez ve Tielemans alındı. Altyapıdan Harvey Barnes takıma monte edildi.

2016'da şampiyon olan 11'den şu an sadece atan-tutan hala 11'de.. Tamamen planlı şekilde gençler aldılar. Bu sayede tempolu,izleyenlere keyif veren ve sonuç alan bir takım ortaya çıktı..

Dünyada her takımın örnek alması gereken yönetim var. Şampiyon olduktan sonra yıldız şovu yapalım demediler, önce kadroyu tutalım dediler.. Kante dışında herkesi de tuttular.

Ardından; bu kadro, özellikle savunma bölgesi çok yaşlı dediler. 2017 yazı Maguire'ı küme düşen Hull City'den 13M'ye aldılar. Altyapıdan Chilwell'i sol beke koydular. Wilfred Ndidi 6 numaraya alındı.

2018 yazı ise tamamen gençleşme operasyonu yapıldı. Sağ beke Ricardo Pereira alındı. Stopere Çağlar,Evans,Benkovic alındı. Maddison Reis yine o yaz alındı.

Bu sene Maguire'yi satıp kimseyi almadılar.. Geçen sene alınan Çağlar'a güvendiler. Benkovic'i de kiraya yollamışlardı, bu sene yedeğe çektiler. Çağlar giderse o gelecek. Maguire'dan gelen parayla Ayoze Perez ve Tielemans alındı. Altyapıdan Harvey Barnes takıma monte edildi.

2016'da şampiyon olan 11'den şu an sadece atan-tutan hala 11'de.. Tamamen planlı şekilde gençler aldılar. Bu sayede tempolu,izleyenlere keyif veren ve sonuç alan bir takım ortaya çıktı..
analize bak be daha iyisini okumamştım

Şampiyon oldukları seneden daha iyi bir futbol oynuyorlar şu an. Arada bocaladılar biraz ama Leicester taraftarı olsam sahaya koydukları oyundan ötürü takımımla gurur duyardım.

Caglar:

"Premier Lig'de oyunculara büyük baskı ve sorumluluk yükleniyor. Ben sadece futbola odaklandım. Bana verilen bütün rolleri en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorum. Teknik direktör Brendan Rodgers ve takım arkadaşlarım bana destek oldu. Bu benim için çok önemliydi ve onların desteğiyle baskıyla başa çıktım." yorumunu yaptı.
Açıklamasında, kariyerinin ilk yıllarından da bahseden 23 yaşındaki oyuncu, "Futbola başladığımda Menemenspor'da forvet oynuyordum. Sonra Buca'da 6 numarada oynamaya başladım. Hocam o bölgede oynamamı istemişti. Ben de oynamıştım. İki defansımız da sakatlanmıştı. O zaman defans oynamaya başladım." ifadelerini kullandı.

Milli futbolcu, Almanya temsilcisi Freiburg'a transfer olduğu süreçle ilgili ise şunları kaydetti:
"Türkiye'de 1. Lig'de Altınordu'da oynuyordum. Türkiye 1. Ligi'nden Bundesliga'ya transfer olan ilk oyuncu oldum. Zordu. Tek başımaydım ve çok gençtim. Türkiye'de kalmak tabii ki de daha kolay olurdu. 19-20 yaşlarındayken bu kararı vermek çok zordu. Futbola başladığım zaman amacım, ailem ve beni bilenleri gururlandırmaktı."

...

William Carvalho'yu almışlar. Yıllardır üst düzey takımlara gideceği konuşulan biriydi ama gidemedi. Leicester seneye %99 ŞL oynayacak. Bakalım o seviyede iş yapacak mı?

Üst Alt