L’Equipe: Türkiye’nin Portekize Karşı Umudu; Mucize Kerem Aktürkoğlu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

L’Equipe: Türkiye’nin Portekize Karşı Umudu; Mucize Kerem Aktürkoğlu

Türkiye’nin Portekize Karşı Umudu: Mucize Kerem Aktürkoğlu

1999 yılında İzmit'i yerle bir eden depremden sağ kurtulan sol kanat oyuncusu Kerem Aktürkoğlu, Türk futbolunun en büyük vaatlerinden biri. Bu Perşembe günü Dünya Kupası play-off'larında Portekiz'i yenmeyi umuyor.

İzmit yıkıldı. Ağustos 1999'da Türkiye'de 7.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Belediye başkanı molozların arasında, özellikle de dokuz aylık torununun hayatını kurtarmakla meşguldü. Kerem'i sağ salim kurtarmayı başardı, bu tüm Aktürkoğlu ailesini sevindirdi. Ve Galatasaray ailesini... İstanbul kulübü, Voldemort'a karşı en kötüsünden de kurtulan "Harry Potter" lakabına saygıyla, sihirli asasıyla büyü yaparak kahramanlıklarına imza atan bu mucizevi sol kanat oyuncusuna aşık oldu.

23 yaşındaki kanat (1.73m) bu sezon Fatih Terim yönetiminde kendini kanıtladı. Efsane teknik direktör, Eylül 2020'de 3.lig takımı Erzincanspor’dayken uzun süre onu izledi ve tavsiye etti. O zamana kadar büyük takımların gözünden kaçmıştı, Franck Ribery'yi anımsatan bir hikaye.

Gazeteci Volkan Ağır, "Birçok Galatasaray taraftarı onu Ribery ile karşılaştırıyor" diyor. Çocukken bir kaza geçirdiler, patlama yapmadan önce merdivenin dibinde başlayan benzer bir kariyere sahipler. Ayrıca oyun tarzıyla bana Ludovic Giuly'yi hatırlatıyor.

Xavi Hayran Kaldı

Türk basınının çok ilgilendiğini söylediği Marsilya, onu yakından değerlendirebildi. Galatasaray'ın 25 Kasım'da Avrupa Ligi'nde attığı dört golün ikisinde rol aldı (4-2). Xavi'ye göre, bu ay son 16 turunda onunla iki kez karşılaşan Barça, "onu durdurmak için bir plan yaptı". Katalan teknik direktör, "Takımının en iyisi, hücumda mükemmel" demişti.

Bu sezon, çok yönlü bir oyuncu olması ve topla yarattığı büyük farklılıklara ek olarak iyi istatistiklere sahip: 44 maçta 14 gol, 9 asist (kulüpte ve milli takımda). Galatasaray'ı tok satıcı yapmaya yeter. Başkanın yeni danışmanı Luis Campos, değerinin 25 milyon avro olduğunu tahmin ediyor. Önümüzdeki sezon Avrupa Kupası olmazsa kulüp onu satmak zorunda kalabilir. Portekiz'i eleyerek Türkiye'yi 2022 Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanırsa (bu Perşembe 20:45'te), saraylıların ısrarcı olacağına şüphe yok.

L’Equipe
Çeviri: Google Translate
Çeviri Düzenleme: Onur K.

link: Kerem Aktürkoglu, le miraculé qui espère porter la Turquie face au Portugal

Son düzenleme:
Çeviri için yardımcı olabilirdim. Bir çok hata mevcut.

Mesela "Xavi admiratif"'in tercümesi "Xavi Hayran Oldu/Kaldı" şeklinde çevirilmeliydi. "Xavi'ye Hayran" Hatalı olmuş.

Mesela "Xavi admiratif"'in tercümesi "Xavi Hayran Oldu/Kaldı" şeklinde çevirilmeliydi.

Campos etkisi boyle oluyor herhal

Kerem ozellikle barca eslesmesinden sonra iyi pazarlaniyor

Mesela "Xavi admiratif"'in tercümesi "Xavi Hayran Oldu/Kaldı" şeklinde çevirilmeliydi. "Xavi'ye Hayran" Hatalı olmuş.

Teşekkürler

Çeviri desteği kabul edilir

😂😂😂😂

Ulan nereden nereye daha 10 ay önce zınbaratorun teki mahalle maçına çıkarken 1 dakika bile şans vermemişti.
Rezil herif ya.

Bunlara 1 tane yaslarsa tadından yenmez Barça maçlarından sonra daha da değerli bugünkü performansı önemli kulüplerin radarinda artık..

Üst Alt