lucid rüya görme tekniği - Sayfa 18 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

lucid rüya görme tekniği

Cevap: Lucid Rüya Görme Tekniği

Beyler bağımlılık yapmasın bu ? :eek:

EDİT: Yapıyormuş zaten. :eek:

Ha birde, uyandığınızda kendinizi yorgun falan hissettiğiniz oluyor mu ? Denemiştim ve baya yorgun kalktım.

Tabi yorulursun. Sonuçta beynini zorluyorsun, matematik testi çözmek gibi bir şey aslında... Ya da aralıksız 7-8 saat kitap okumak gibi...

Lucid Rüyalar görmek istediği için bilinen bir ölüm vardır.

Namık ile aynı rehbere sahip olabiliriz. Benimkinin adı "Lucid'ler Rehberi" idi.

Orda anlatılan bir olaya göre, az yukarda Necati Şen'in yazdığı negatif özellikleride taşıyan ama resmen beynin hasar görmesine neden olacak derecede işi abartan bir kişi, tıpkı İnception filmindeki arafa düşme hikayesinin bir başka versiyonunu yaşıyor. Daha doğrusu bir tarafa düştüğü falan olmuyor, ölüyor. :)

Yazdığın şeylerin aynısı benim rehberde de var aynı yani ;)

Ek olarak şöyle bir şey dikkatimi çekmişti rehberde ;

(Bazı vakalar yolda yürürken ya ben bu insanı daha önce görmüştüm diyebiliyor gerçek hayatta ve daha önce gördüğü yer Lusid rüyaları oluyor.Bu durum aslında daha önce onu gerçek hayatta da gördüğünüz fakat tanımadığınız durumlarda gerçekleşiyor ve rüyada onunla tanışıyorsunuz.Daha sonra yolda görüyorsunuz ama sizi tanımıyor.Bu duygu insana tuhaf geliyor.Fakat tanışmayı denerseniz rüyanızda tanıdığınız insanın gerçek hayatta da rüyanızdaki gibi olduğunu göreceksiniz.Bu durumu hiç kimse mantıken ve bilim yöntemleriyle açıklayamamaktadır.)

Yok artık Lebron James derim ben bu olaya :D

Lucid falan kullanmadan rüyamda kendimi kontrol ettim, çok iyi hatırlıyorum. "Nasıl olsa rüya" diyerekten TV ekranını patlattım rüyamda :D :p

Rüyadan uyanıp tualete gidip ihtiyacımı giderdikten sonra tekrar rüyamdaki bilgisayar oyununa devam etmişliğim var, "Lucid" sayılır mı? :-)

Merak ettim biraz araştırayım bu işi.

Lucid Dreaming olayını ben,siz bu başlığı açtığınız gün yani 4-5 gün önce başka bir yerde duydum,burada yazılanları daha dün gördüm.Dediğim gibi önceden hiçbir bilgim yoktu.Normalde rüya görürken rüyada olduğumu anlamam ama enteresandır bu son birkaç ayda 2 ya da 3 kere geçmişte olan bir durum aklıma geldiği zaman o şey gerçekten olmuş muydu yoksa rüya mıydı diye karıştırır oldum.Çok mühim bir şey olmadığından üstünde durmadım ama gerçekten şimdi buradakileri okuyunca bu olayı abartmak biraz sakıncalı olabilir diyorum.

Bazı rüyalar o kadar gerçekçi oluyor ki rüyanın içindeyken bile dejavu yaşadığım oluyor.Yani diyorum ki kendime ben bu anı aynen yaşamıştım ama rüyada mı gerçekte mi kestiremiyorum.

Yalnız rüyalarla ilgili değil ama bu malum olma durumu vardır ya,şu son 2 yılda öyle acayip şeyleri önceden seziyorum ki...Bir de buna dalarsam harbiden kafayı yerim herhalde.

"Lusid" olmanin anlami, ruya gordugunuzde, zihninizin ruyada oldugunuzu tam olarak bilmesidir. Oyle ki, bedeniniz derin uykuyu yasarken, azicik hileyle beyninizi tam anlamiyla uyanik oldugunuza inandirirsaniz, goreceklerinizin gercekligi karsisinda hayrete dusebilirsiniz.

Lusid hale gectikten sonra yapilan faaliyetlerin basinda ucmayi, ruya alemlerinde gezmeyi, ruyadaki kisilerle iletisim kurmayi, hatta kendi ic dunyanizi sorgulayip, kisiliginizi gelistirmeyi sayabiliriz. Aslinda yapabileceklerinizin sinirini yine kendi akil ve mantik cerceveniz belirliyor.

Yani aklinizin alabildigi herseyi yapmakta ozgursunuz.

------

Anlatılacak çok şey aslında.

Yaklaşık 4 senedir bu konu üzerinde kendi kendime çalışıyorum ve belkide artık uzmanlaştım desem yeridir. :)

Ciddi anlamda bağımlılık yapıyor insanda.

Yani resmen 2 dünyada yaşıyorsunuz. Uyanıkken yaşadığınız hayat bir de uyurken yaşadığınız bir hayat var. Anlatılmaz, yaşanır denilecek cinsten.

N'oldu by Lucid'e ? :asd:

Üst Alt