Luyindama, PFDK'ya Sevk Edildi! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Galatasaraylı futbolcu Christian Luyindama'yı Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk etti.

TFF'den yapılan açıklamada, Hukuk Müşavirliğinin, Evkur Yeni Malatyaspor ile dün oynanan Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında kırmızı kart gören Luyindama'yı kural dışı hareketi nedeniyle PFDK'ye sevk ettiği bildirildi.

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor'un talimatlara aykırı hareketi, Gençlerbirliği'nin ise çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle PFDK'ye sevk edildiği kaydedildi.

BeIn Sports

MADDE 43 – KURAL DIŞI HAREKETLER
Futbol oyun kurallarına aykırı olarak sert ve ciddi faul yapan futbolculara 2 ila 4, şiddetli harekette bulunan futbolculara ise 3 ila 6 müsabakadan men cezası verilir.

Pozisyonda hakem Liyu'nun arkasındaydı kasıt olduğunu tespit etme şansı yok ve elinde kırmızıyla çıka geldi. Çok bariz bir hakem hatası. Liyu topa müdahale ediyor, ayak rakibe değil rakip ayağın mecburi hareket yönüne gidiyor. Kasıt yok adamı görmüyor bile, kasıtsız olduğu için kontrolsüz harekettir bu. Kırmızı kart iptal edilmeli, PFDK adaleti sağlamalı. Yönetim takipçisi olsun hakemin arkada olduğunun ve Liyu'nun rakibi görüp görmediğini bilmesinin mümkün olmadığının videosunu delil olarak itiraza sunsun. Bunun ispatı hukuken gayet kolay.

Bence pozisyon kirmizi. Dengesiz giristen zaten sari kesin. Topa vurduktan sonra ayaginidiz hisandan kirip karnina dogru cekecek zamani ve acisi var. Zaten bu tarz pozisyonlar oluyor ve defans oyuncusu ayagini cektigi icin endirek vurus + sari oluyor. Kasit var mi 100% emin degilim adamin beyninin icini okumadim sonucta. Ama pozisyon tehlikeli hareket + kontrolsuz giristen kirmizi

Kırmızı kartın doğru olduğunu düşünmekle beraber bu maç Fenerbahçe Malatyaspor maçı olsaydı o kırmızı kart derbi öncesi asla çıkmazdı. Skrtel'in Konyaspor maçındaki hareketini hiç unutmadım ona sarı verdiler....

Bu karti futbol kurallar cercevesinde degil de luyindamanin mallik seviyesi cercevesinde tartismanin faydali bir sohbet ortami olusturacagi konusunda fikir belirtmekten cekinmem.

Üst Alt