Malatya'da Hippie Olmak - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Malatya'da Hippie Olmak

Cevap: Malatya'da Hippie Olmak

turkiyeye mal etmek yanlis olur. bu malatyanin ayibi. %100 garanti veririm elazigda kesinlikle boyle birsey yasanmazdi. malatya 2000li yillara donse guzel olacak. 1071deki meydan savasinda kalmislar

Yine demişsiniz ki ''Bir zabıtanın yaptığını, bütün Malatya'ya mâledemezsiniz''

peki orada etrafta duran insanlar başka şehirden mi geldi. Neden bir tanesi çıkıp da ''kardeşim sen naapıyosun, neden engelliyorsun'' demiyor. Neden demiyor?

Demiyorlarsa bu yorumları da hak ediyorlardır kimse kusura bakmasın

turkiyeye mal etmek yanlis olur. bu malatyanin ayibi. %100 garanti veririm elazigda kesinlikle boyle birsey yasanmazdi. malatya 2000li yillara donse guzel olacak. 1071deki meydan savasinda kalmislar

Ya bırak Hayri ya, şehirlerin %80 i böyle. Hele kırsal kesim, küçük kasabalarda falan direk dövüyorlar. Yalan mı?

Ne olmuş la burda? Video da izleyemiyorum. Burdaki hayvanlar hippilerimi dövmüş? Hippiler mi mallık yapmış?

Türkiye'de irili ufaklı 5.000 tane şehir varsa (atıyorum tam rakamı bilmiyorum) her iddiasına varım en az 4.000 inde engellenir bu durum.

Zabıta yasaları uyguluyordur, belki 5.000 şehrin tamamında engellenir. Ama en az 4.000 şehirde halk bu duruma şu anda olduğu gibi tepki göstermez öyle mal mal bakar. Bu da Türkiye'nin %80 i eder. Durum budur arkadaşlar, gerçek bu

Ne olmuş la burda? Video da izleyemiyorum. Burdaki hayvanlar hippilerimi dövmüş? Hippiler mi mallık yapmış?

Yabancı gençler müzik yapıyorlar ki hippi falan değiller. Neyse zabıta geliyor burada kalabalık oluşuyor, insanlar bir şey var diye toplanıyorlar diyor ve müziği kesip gençleri kovuyor.

Şu videoyu izleyebilsemde yorum yapabilsem. Şurada okuduklarıma bakarak birşeyler yazayım. Ama yok yazamıyorum harbiden olayı görmediğim için. Ancak şunu söyleyeyim bir kaç dallamanın yaptıklarını tüm Malatya' ya mal etmeyin derim ben ki sanata sanatçıya böyle tavırlar sergilenmez dediğiniz şehir Türkiye' de en fazla sanatçı çıkaran memleketlerin başında gelir. Daha geçen gün dikkatimi çekti, Malatya' da bir rock bar var ve bayağıda doluyor. Olayların yapılan müzikle bir alakası yoktur diye düşünüyorum ben yada öyle düşünmek istiyorum. Bu arada şunu belirtmek istiyorum Malatya' yı görmeyenlere bilmeyenlere. Malatyanın caddeleri ve sokakları çok dardır. Böyle bir eylem yaptığınız zaman belli başlı geniş alanlarda yapmanız gerekir ki zaten kermekeş olan araba ve yaya trafiğini engellemesin. Böyle bir durum da olmuş olabilir. Yine izlemediğpimi belirtiyorum zabıta laflarından çıkarım yaptım sadece.

Şu videoyu izleyebilsemde yorum yapabilsem. Şurada okuduklarıma bakarak birşeyler yazayım. Ama yok yazamıyorum harbiden olayı görmediğim için. Ancak şunu söyleyeyim bir kaç dallamanın yaptıklarını tüm Malatya' ya mal etmeyin derim ben ki sanata sanatçıya böyle tavırlar sergilenmez dediğiniz şehir Türkiye' de en fazla sanatçı çıkaran memleketlerin başında gelir. Daha geçen gün dikkatimi çekti, Malatya' da bir rock bar var ve bayağıda doluyor. Olayların yapılan müzikle bir alakası yoktur diye düşünüyorum ben yada öyle düşünmek istiyorum. Bu arada şunu belirtmek istiyorum Malatya' yı görmeyenlere bilmeyenlere. Malatyanın caddeleri ve sokakları çok dardır. Böyle bir eylem yaptığınız zaman belli başlı geniş alanlarda yapmanız gerekir ki zaten kermekeş olan araba ve yaya trafiğini engellemesin. Böyle bir durum da olmuş olabilir. Yine izlemediğpimi belirtiyorum zabıta laflarından çıkarım yaptım sadece.

yapılan müzikle alakası yok. Bir de demişsin ya en çok sanatçı çıkaran ülkeyiz. O cümle yanlış yada eksin, ''En çok sanatçı zannedilen dalkavuk'' çıkartma dersen anlarım.

Ajdar sanatçı mı, yada Demet Akalın sanatçı mı. Neyse konu başka yerlere kaymasın ama bu insanları sanatçı yerine koyduğumuz için en çok sanatçı bizden çıkıyor zannediliyor.

Biz de işin ortası yok, kalitesi yok.

Sokaklar dar demişsin ama başka yer de göstermiyorlar. Çalmayın müziği gidin buradan diyorlar.

Yabancı gençler müzik yapıyorlar ki hippi falan değiller. Neyse zabıta geliyor burada kalabalık oluşuyor, insanlar bir şey var diye toplanıyorlar diyor ve müziği kesip gençleri kovuyor.

Bunu okumadan alttaki yorumu yapmıştım. Söylediğim gibi Malatya' nın yolları çok dar ve yolda iki iknsan durduğu zaman bile millet geçemediği için küfretmeye başlıyor.Yönetimler utansın bu yolları bu kaldırımları bu şekilde yaptıkları için.

yapılan müzikle alakası yok. Bir de demişsin ya en çok sanatçı çıkaran ülkeyiz. O cümle yanlış yada eksin, ''En çok sanatçı zannedilen dalkavuk'' çıkartma dersen anlarım.

Ajdar sanatçı mı, yada Demet Akalın sanatçı mı. Neyse konu başka yerlere kaymasın ama bu insanları sanatçı yerine koyduğumuz için en çok sanatçı bizden çıkıyor zannediliyor.

Biz de işin ortası yok, kalitesi yok.

Sokaklar dar demişsin ama başka yer de göstermiyorlar. Çalmayın müziği gidin buradan diyorlar.

Yok lan ben kemal Sunallardan Ahmet Kaya' lardan, daha adını sayamadığım bir sürü gerçek sanatıçıdan dolayı söylüyorum

Videoyu şimdi tekrar izledim, orası meydan, açık alan, yaya yolu diye tabir edilebilecek bir yer. Yer konusuyla alakası yok yani

Asıl soru şu: Bu ecnebi arkadaşların yerinde iki Türk genci olsaydı, durum ne olurdu ? Benzer tarza sahip olsalar ve orada sokak müziği icra ediyor olsalar nasıl bir tepki ile karşılaşırlardı ?

Aslında bunun yanıtını kendisine dürüstçe veren herkes, ne kadar hoşgörülü (!) bir toplum olduğumuzun farkına varır :)

yorumları okuduktan sonra keşke dövselermiş dedim içimden , derinden ..

sadece dünyada türkiyenin malatya kısmında oluyor ya bu olaylar .. direkt valla isyanlar vsler. . birde türklügünden utananlar varya pes.. ecdatları takla atmıştır kesin .. allahın hipileri ..

sadece dünyada türkiyenin malatya kısmında oluyor ya bu olaylar .. direkt valla isyanlar vsler. . birde türklügünden utananlar varya pes.. ecdatları takla atmıştır kesin .. allahın hipileri ..

ne anlattigini bilen

Her nerede oluyorsa. Olmuyor dedik mi? Her nerede oluyorsa ayıptır. Seninki Aziz'in tek şike yapan biz değiliz demesiyle aynı.

Büyük ihtimalle üniversitelilerde var kalabalık arasında hadi oranın insanı bişey demiyor ama ya onlar neden ses çıkarmıyor hiç.Malatyası,Adanası,Antepi değil olay olay kafalarda torpilli bir üniformalı gelip yassah gardaşım diyince çil yavrusu gibi dağılıyor sessiz kalıyor millet.Tepki göster al taşı yar kafasını demiyor elbet ama bir "neden" sorusu sorulmaz mı hiç

bilmeden sorgulamadan direkt asmak kesmekte ayıptır . mehmet baransunun emenikenin para aldıgı kasetler var demesiyle aynı .

Ne yani şimdi biz direk asıp kesiyor muyuz? Sen iddianameyi okudun mu? Okuyup fikir sahibi oldun mu? Soruyorum sadece

Bizim elimizde bu kadar delil varken Fener şike yaptı dememiz çok normal. Aziz naapıyor, elinde bir tane delil olmadan Galatasaray için şike gelenektir diyor. Şerefsizlik yapıyor, herkes yapıyor diyerek kendi ayıbını örtmeye çalışıyor.

Senin bu alıntıda söylediğinin durum ile alakası yok. Sen diyorsun ki dünyanın her yerinde var. Bana ne? Olmasın, ben istiyor muyum olmasını. Dünyanın her yerinde oması bu durumun ayıbını örtüyor mu?

Üst Alt