Malatya'da Hippie Olmak - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Malatya'da Hippie Olmak

Cevap: Malatya'da Hippie Olmak

Londra, Moskova, St. Petersburg gibi en dandik iklimlerin kentlerine bakınca bile insanın içi açılıyor. Havuz başlarında, banklarda cillop gibi hatunlar sere serpe, müziğini çalan çalıyor, isteyen birasını yudumlayıp muhabbet ediyor. Bizim burda banklarda emekli amcalar, kızlar avmlere sıkışmış, müzik çalana, dans edene zabıta karışıyor.

Daha hala bi de bunu savunanlar var. Bu kadar güzel bir ülkede anca bu kadar b.ktan yaşanır. Onu da kültürel noksanlıklarımız, dar kalıplarla hayata bakışımız, muhafazakarlığımız, katı geleneklerimiz kısaca cahilliklerimiz nedeniyle biz başarıyoruz. İmkanım olunca tatillerimi olabildiğince yurt dışında geçirmek istiyorum. Benim ülkemle yarışacak doğal güzellikleri, tarihleri yok belki ama medeniyet var medeniyet.

Londra, Moskova, St. Petersburg gibi en dandik iklimlerin kentlerine bakınca bile insanın içi açılıyor. Havuz başlarında, banklarda cillop gibi hatunlar sere serpe, müziğini çalan çalıyor, isteyen birasını yudumlayıp muhabbet ediyor. Bizim burda banklarda emekli amcalar, kızlar avmlere sıkışmış, müzik çalana, dans edene zabıta karışıyor.

Daha hala bi de bunu savunanlar var. Bu kadar güzel bir ülkede anca bu kadar b.ktan yaşanır. Onu da kültürel noksanlıklarımız, dar kalıplarla hayata bakışımız, muhafazakarlığımız, katı geleneklerimiz kısaca cahilliklerimiz nedeniyle biz başarıyoruz. İmkanım olunca tatillerimi olabildiğince yurt dışında geçirmek istiyorum. Benim ülkemle yarışacak doğal güzellikleri, tarihleri yok belki ama medeniyet var medeniyet.

banklarda sere serpe uzanmak bira yudumlama medeniyet ha :)

kızların avm'lere sıkışmasıda kültürel noksanlık :)

yoruma gel

banklarda sere serpe uzanmak bira yudumlama medeniyet ha :)

kızların avm'lere sıkışmasıda kültürel noksanlık :)

yoruma gel

Orada kast ettiği şu sanırım, ilk cümlede insanlar birbirine karışmaz. Hemen "bira dedi" diye düşünmeyin. Ne olursa olsun, bizim ülkede, başkalarının yaptığına karışma son noktada. Öyle yapmasınlar böyle yapmasınlar.

Kızların AVM'ye kapanması ile kesinlikle noksanlık. Bunu açıklamaya bile ihtiyaç duymuyorum :)

Her neyse, konu saçma bir noktaya gelmiş.

Zaten hiç kimsenin olayı savunduğunu sanmıyorum, bazı tepkilere, karşı-tepki gelmiş sadece.

Bu kadar uzatılacak bir mevzu değil arkadaşlar bu.

Tolga yaptığının bilimsel bir adı vardı da unuttum şimdi :)

Yani bir fikir ortaya atılıyor onu çürütmek için fikire değil, oradaki tek cümleye odaklanıp oraya oynuyorsun.

Anlatmak istediğini sen de anladın işte :)

Tolga yaptığının bilimsel bir adı vardı da unuttum şimdi :)

Yani bir fikir ortaya atılıyor onu çürütmek için fikire değil, oradaki tek cümleye odaklanıp oraya oynuyorsun.

Anlatmak istediğini sen de anladın işte :)

Özgür gerçekten arkadaşa karşı art niyetim yok , sadece bu tür örneklemeleri kabul etmek istemiyorum. Medeniyeti tarif edecek çok daha güzel örnekler var bence.

Sorun tam da su. Why not sorusu cevap verilemeyecek bir soru. Cunku mantiksiz bir uygulama muzik dinletisini yasak gibi degerlendirip dagilmalarini istemek. Yok ønceden izin alinma falanmis muzik dinletisi icin ønceden izin alinmanin mantigi nedir ? Zabita gørevi yapiyor demekle durum aklanmiyor. Ona buna neden olan sey yanlis cunku. Why not sorusuna verilecek mantiki bir cevap yok verilen cevaplarin coguda durumu aklamak icin verilir fakat ne olursa olsun durum aklanmaz. Bunun icin ønceden izin alman gerekir iste suraya gideceksin falan bilmem ne sonra kagitta imzalarlar herhalde zaten bu basli basina mantiksiz.

Ülkenin ebesi mi belleniyor sözüne kadar katılıyorum..Ben bu habere çok üzüldüm..Sanat'dan daha ziyade onların ceplerinde para yoktu zavallılar belki aç ve çaresiz kaldılar..Ama unutulmasın ki bundan 10 yıl önce bırak zabıtayı o polisin en tepesindeki il müdürleri bile mafyanın taşeronluğunu yapıyordu..10 yıl önce kendilerine reis diyen mafya bozuntuları siyasilerle nasıl kanka olduklarını büyük bir artislikle anlatır önüne geleni tehdit ederdi..Bak Metris'e devletin şu an nelere kadir olduğunu gör..Kendi çapında devleti tehdit edenleri iyi gör..25 milyon taraftar tek sözüne bakıyormuş Azize'nin..Bu zihniyetin hapiste olması bile ülkemizin bazı durumları aştığını gösterir..O zaman anlarsın baskılara çanak tutulup tutulmadığını..

Moderatör tarafında düzenlendi:

MNoralim bozulmasın diye videoyu izlemedim yorumlardan ne cacık olduğu zaten anlaşılıyor. Leventin olaya müdahil olmasını beklerdim.

bu ülkenin polisinden de,zabıtasından da nefret ediyorum,hepsi kadrolaşmış durumda. bu kadar net.

Üst Alt