Maradona: "Messi'nin lider olabilecek bir karakteri yok" - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Maradona: "Messi'nin lider olabilecek bir karakteri yok"

haha ya yapmayın. Sonuçta burası forum.lig yok , transfer yok.

Saracak konu lazım.

Zaten burada önemli olan bakış açılarıdır bana göre. Yani en iyi ne demek ile başlar.

Bizler tartışmayı kavga etmek, karşındakini aşağılamak gibi bir algıya sahibiz.

Halbuki seviye korunursa bakış açısı olarak zenginleşebilir herkes.

He arada admin adı altında paso küfür eden insanlar çıkabiliyor güzel tartışma konusunu dinamitliyor . Ama napalım. hayat bu!!

Kerim adminin, yada herhangi birinin küfürlerini tasvip etmiyorum, simdiye kadar da etmedim. Fikrine saygim var, ama bir cok yanlis bilgi paylasip, bunlarin yanlis oldugu ortaya konunca, bikmadan usanmadan, sanki hic yasanmamis gibi, devam etmeyi tercih ettin yazmaya. Güzel kardesim Akgerman Koray, hic mi yanlislik görmüyorsun, yazdiklarinda, yada tavrinda ? "Ben Koray Akgerman, dün yanlis bir bilgi paylastim, yaptigim hatadan dolayi özür diliyorum" diyebilseydin, daha sempatik olurdun.

Bak normal sartlar altinda 20-30 like alacak Hagi postunu, bu konu icinde mundar ettin. :tears_of_joy:

Bu cümlenin yazdıklarını haksız çıkardığının farkında mısın? Daha fazla tartışmayacağım ama son olarak şunu söyleyeyim, formunda bir Maradona şimdi gelse Getafe''yi şampiyon yapabilir miydi? Objektif olan herkes hayır der bu soruya. Önceden yıldız oyuncuyla kupalar kazanmak o kadar da zor değildi (gerçi o dönemin Napoli ve Seria A'sına bakınca senin yanlış hatırlamalarla söylediklerinin aksine Maradona çok da büyük bir iş yapmamış). Şimdi kadro olarak zayıf bir takımın başarılı olması için tek şansı takım olarak çok iyi oynamaları ve buna en güzel örnek Leicester..

AC milanın kadrosu 89-90 da Şampiyon kulupleri alıyor. O kadro barcadan once tarihin en efsane kadrolarından.

84-96 arasında nerede ise her sene finalde Şampiyon kuluplerde bir Serie A takımı var.

MAradonayı bugünkü getafeye koymuşşun ok. Sen de o zaman Messinin 40 sene sonra herhangi bir takıma koyup "Messi sıradanmış" denmesini kabul ediyorsun 2056 yılında ??

Bu konu miadını doldurdu.

Ortaya atılan argümanların %90ının yanlış olduğunu gösterdim. Hagi ile ilgili yazdığında da zaten beni bir kez daha doğrulamış oldu.

Kendi yaşına bağlı olarak göreceği dönemleri yanlış bilgilerle sunup duran bir adam üzerinden bu konu dönmemeli daha fazla.

Küfürler için kusura bakmasın kimse ama böyle hiç bir şey katmayan yalancı bir insana az bile.

Konu kilit

O dönemi izlemedim de benim gördüğüm en iyi Milan 2005'teydi bence.
Sacchinin Milanı futbol tarihinin en iyi takımı kabul edilirdi Barcelonaya kadar. Herkes söyler bunu ama ne kadar objektif bilemeyiz.

Ancak bu takım 88de şampiyon olsa da sonraki 3 yıl 3 farklı takıma verdi şampiyonlukları, birisi de Sampdoria nitekim ilk şampiyonluklarıydı Verona ve Napolinin o dönemden önce olduğu gibi.

Neyse ben ayrıntılı analizini yaptım İtalya liginin 85-91 arasının. Napolinin şampiyonlukları o kadar da ekstrem olaylar değil dönemde iki farklı takımın aynı başarılara Maradonasız ulaştıklarını gördüğümüzde.

Şimdi şöyle bir gerçek var.Eskiden büyük futbolcular uluslararası turnuvalarda kendini gösterirlerdi.Ama artık bunun tam tersi oluyor.Kulüplerinde efsane olan topçular milli takımlarda varlık gösteremiyorlar.Dünyanın en iyi futbolcuları diye lanse edilen Messi ve Ronaldonun aldığı kupa sayıları = 0

İnsanın aklına acaba gerçektende dünyanın en iyileri mi sorusu geliyor.Ronaldo zaten hep tartışmalı daha çok iş bitirici tarzına döndüğü için onu tartışmayacağım.Messiye dönersek Barcelonadan başka bir takımda oynamamış muhtemelende oynamayacak,dünyanın en iyi asist ve hammallığını yapan adamlara arkasına yaslamış,kendini kanıtlayabileceği tek turnuvalarda pek varlık gösteremeyen adam için dünyanın en iyisi demem,demeyeceğim

İzlemesi zevk veriyor okey ama dünyanın en iyisi olmak çok başka birşey

Şimdi şöyle bir gerçek var.Eskiden büyük futbolcular uluslararası turnuvalarda kendini gösterirlerdi.Ama artık bunun tam tersi oluyor.Kulüplerinde efsane olan topçular milli takımlarda varlık gösteremiyorlar.Dünyanın en iyi futbolcuları diye lanse edilen Messi ve Ronaldonun aldığı kupa sayıları = 0

İnsanın aklına acaba gerçektende dünyanın en iyileri mi sorusu geliyor.Ronaldo zaten hep tartışmalı daha çok iş bitirici tarzına döndüğü için onu tartışmayacağım.Messiye dönersek Barcelonadan başka bir takımda oynamamış muhtemelende oynamayacak,dünyanın en iyi asist ve hammallığını yapan adamlara arkasına yaslamış,kendini kanıtlayabileceği tek turnuvalarda pek varlık gösteremeyen adam için dünyanın en iyisi demem,demeyeceğim

İzlemesi zevk veriyor okey ama dünyanın en iyisi olmak çok başka birşey

Portekiz'de Ronaldo olmasa gruptan çıkamaz adamlar :D

reis doğru söylemiş.messi maradona gibi lider karakterli bir oyuncu değil.bu yüzden gelmiş geçmiş en iyi 2. oyuncu.

Üst Alt