Maslak 1453 - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Maslak 1453

Cevap: Maslak 1453

Şu anda bir dairenin maliyeti 80 milyara çıkıyor

satış fiyatı ise 250-300 milyar inşaatçılık çok karlı fahiş rakamlar dönüyor

Böyle bir projenin "arsa payı" hariç m2 maliyeti yaklaşık 1.000 (Kullanılacak malzemenin kalitesine göre 1.500-2.000 dolara kadar yolu var) dolar civarındadır. O arsa için minimum 5-6 bin dolar metre kara maliyeti ilave etmek gerekir.

Bu projede 100m2 bir dairenin inşaat maliyeti 100 bin dolardan aşşağı değil. Toplam satılabilir alanı ve arsa alanını da bilsem sana daire metre kare başı arsa payını da söylerdim ama onları bilmiyorum malesef.

hey yavrum be bizim çingene mahallesinde bile 80 metrekare evi 200 kağıda sokmaya çalışıyorlar.

Ağaoğlu bulmuş sonradan görmeleri sokmadan bırakır mı. Helal olsun adama.

hic bir zaman gerceklestirilmeyecek bir proje icin 10 sayfa konusulması ironic olmuş

Ali iyi cocuktur ama yurt dısında 2 milyar doları battı, bu proje asla gerceklestirilemez teorik olarak mumkun degil.

Biraksinlar artik su bina isine milyonlarca para yatirmayi biraz da farkli seylere yatirsinlar o parayi teknoloji ve bilgi uretimi gibi seylere. Nerde cilgin proje ve Turkiye kelimeleri yanyana gelse kesinlikle buyuk bir insaat projesi gibi seyler.

Benim bir hayalim var, çocuklarımız eşit ve özgür olucaklar

-Martin Luther King

Benim bir hayalim var, maslak ormanının ortasına 320,000m^2 lik beton kütlesi koyucam

-Ali Ağaoğlu

Cilgin proje. Turkiye'de dugmeye basildi ve tamemen yerli olan Avrupa'nin en buyuk araba uretim tesisinin temeli atildi. Cilgin proje. Turkiye Avrupa'da bir ilki gerceklestiriyor atiklarin hepsinde bioyakit uretimi icin dugmeye basildi gibi vs. vs.

bu adama iyi iş yapıyor falan demeyin allah aşkına

geçmiş reklamda bı diil bı diil bı heç diil konuşuyor abuk subuk

takmış koluna da torunu kadar kız

bu adamı takdir falan edemem ben

oyunculuğuda sıfır. o diil bu diil bunları herkes yapar diyor. ulan hep kendi yaptıgın projeler onlar diil olan evleri sattın. evinizin yanında orman olmasını istemezmisiniz diyor. ormanın icinde ata biniyor insanlarda sancak ki o ormanda gezebilicem. 3 kağıt işleri

Maslak ormanının içine edecek harika proje :yenieek:Ne gerek var abi ormana kim koydu o ormanları oraya..

Üst Alt