Maymun Çiçeği Virüsü Hızla Yayılıyor! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Maymun Çiçeği Virüsü Hızla Yayılıyor!

Nijerya'dan gelen bir turist Ingiltere'ye getirmis mesela diyor burada.

"The UK Health Security Agency (UKHSA) was the first health authority in Europe to publicly report a case of monkeypox on May 7, in a person who had recently flown into the UK from Nigeria. Since then, it has confirmed a total of nine cases."

"We are particularly urging men who are gay and bisexual to be aware of any unusual rashes or lesions and to contact a sexual health service without delay," said Dr Susan Hopkins, the agency's chief medical adviser.

Sonra Ispanya'da Madrid'de yasayan 23 kiside de cikmis onlarin cogu da g*t zkermis.

"In Spain, the Madrid region was investigating 23 possible cases, all in young men, most of whom had sex with other men."
Götü sağlama alırsak bulaşmiyor mu yani? Götten mi giriyor bu hastalık sadece vücuda?

Solunum yoluyla bulaşmadığı sürece pandemi filan olmaz. Sadece götü kollayın yeter.

Ekli dosyalar

• IMG_20220521_084547.jpg
    IMG_20220521_084547.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 19
Çocukken su çiçeği hastalığını geçirmiştim. Hala vücudumda izlerini taşıyorum. Yenisini almayayım, teşekkürler.

Çocukken su çiçeği hastalığını geçirmiştim. Hala vücudumda izlerini taşıyorum. Yenisini almayayım, teşekkürler.

Dün arkadaşla bunu konuştuk yav , su çiçeği hala aktif bir çocuk hastalığı mı ? (ya da doğumdan sonra aşısı falan çat diye yapılıyor mu )

Birde çocuklukta geçirilmiş (vucüt bağşıklık kazanmış) olması bu merete etkisi nedir acep

Dün arkadaşla bunu konuştuk yav , su çiçeği hala aktif bir çocuk hastalığı mı ? (ya da doğumdan sonra aşısı falan çat diye yapılıyor mu )

Birde çocuklukta geçirilmiş (vucüt bağşıklık kazanmış) olması bu merete etkisi nedir acep

Biz çocukken aşısı yoktu diye hatırlıyorum. 2012’den sonra mı ne zorunlu oldu. Biz de hastalığı aşıyla değil yaşayarak atlatmak durumunda kaldık. Şerefsizin çıkardığı sivilcemsi beneklerin izleri duruyor hala.

Vücut sıvısıyla bulaşabiliyormuş yani sadece götü kollamak yetmiyor aynı ortamda yarım metre mesafede oturan iki kişi birbirine bulaştırabilir.
Türkiye'de ilk vaka ortaya çıkmış

Üst Alt