Mehmet Ali Aydınlar ’32.Gün’ Programına Konuk Oldu - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Ali Aydınlar ’32.Gün’ Programına Konuk Oldu

Cevap: Mehmet Ali Aydınlar ’32.Gün’ Programına Konuk Oldu

Mehmet Ali Birand soramadimi ; Playoff'u neden cikardiniz diye?

- Puanla kurtaracakti Feneri iste...

Fenerbahçe'yi küme düşüren başkan olmak istemedim !

Mehmet Ali Aydınlar: Fenerbahçe'yi küme düşüren başkan olmak istemezdim !

Buna ayrı bir başlık açmak lazımdı. Gerçi bunu herkes biliyor.7-8 aydır herkesin bildiği şeyi söyledi.

Ali Şen ne demişti: Mehmet Ali Aydınlar olmasa çoktan düşmüştük !

- Kartlar açıldı. Bu kadar şikeci kulüp ve destekçisi varken kapalı kapılar ardından iş çeviremezdik kusurumuza bakmasın.

- Ya seçimli genel kurulda "1 defaya mahsus düşmeme" önerisi tekrar oylanır, ya da cezalar kesilir. Başka alternatif kalmadı. Play-off öncesi iş biter.

- Biz transferi bu yüzden yapmadık anlaşılan. Bu haftadan itibaren alakasız farklar oluşmaya başlayacak play-off 3. ve 4.'süyle. Fener'in en az puan silme cezası alacağını düşünürsek bu iş bitti sayılır.

- Her halukarda fenerin düşmesi lazım. Azıcık şeref-haysiyet varsa, "biz düştük cezamızı çektik", "şaibeli yönetimimiz değişti" der öyle çıkarlar karşımıza.

1- GS işe karışmakla en doğrusunu yapmıştır. Herkes FBliler gibi taraf değil. Ne olup bittiğini görüyor...Birisinin çıkıp doğruları söylemesi gerekiyordu. Bunuda en büyük, en güvenilir klüp olarak GS nin yapması çok doğal. Basın yoluyla olması da doğru, çünkü doğruları Türkiye nin duyması gerekiyor. Sadece federasyonun değil.

2- MAA açıkça ben Fb yi küme düşürecek adammıyım diyor. Küme düşürmemek için neler yaptığını açıkça anlatıyor. Sanki TFF başkanı değilde, FB başkanı gibi konuşuyor. Nedir bu duruşun adı. Kim güvenir bu duruşa. GS müdahele etmekte çok haklıymış.

3-Ben kimsenin FB gibi edepsiz bir camiayı karşısına alıp, kendine düşman etme pahasına küme düşürebileceğine inanmıyorum. Bende olsam bende düşüremem. Hayatına kastederler adamın. Rıdvan Cornu için bile, gelmesin bir daha vururlar bu adamı diyebiliyor...

Bence yapılacak en iyi iş, UEFA nın bir kayyum tayin etmesi. Yabancı birileri bitirmeli bu işi. Mailler artık bu yönde olmalı UEFA ya FIFA ya.

düşündüğümüz herşey birebir doğruymuş...hep abarttığımızı koca koca adamların fanatizm yapmayacağını bunun çocuk oyunu olmadığını düşünmek inanmak istemiştim hep bi umut vardır içimde 'siz ne saçmalıyosunuz tabi ki herşey kuralıyla yapılacak ' diyeceklerini hayal ettim yetkililerin...meğerse fenerin amigosu ramboya yetki vermişler bizi bu işten kurtar demişler...ülkem adına utandım.yazıklar olsun...yüzsüzlükte sınır yok.

Cevap: Fenerbahçe'yi küme düşüren başkan olmak istemedim !

sen düşürmezsen başkaları düşürür.

korkak aydınlar !

"Bu tünelin ucu Türk futbolu adına karanlık. Beşiktaş ve Trabzon büyük risk taşıyor. Eğer suçlu bulunurlarsa Avrupa'dan 8 yıl men edilebilirler; ama suçları varsa... "

UEFA'ya giderek, 'Biz kulüpleri düşürmek istemiyoruz. Ne yapacağız' dedim. UEFA, 'Genel Kurul kabul ederse bir defaya mahsus küme düşme kalkar. Ama cezaların bizim kabul edebileceğimiz, uluslararası normlara uygun cezalar olması lazım' yanıtını verdi.

Ulan adam resmen ezikleri kurtarmış ama genel kuruldan dönmüş iş. Genel kuruldan istediğini alamayıp ezikleri kurtaramayacağını anlayınca istifa etme kararı aldı işte. Bu kadar basit. Beşiktaş'in neden 58 değişsin diye yırtındığını şimdi daha iyi anlıyorum. Hatta Sadri Şener'in son zamanlarda neden kıvırmaya başladığını da. :))

"PLAY-OFF'TAN ÖNCE KARAR VERİLECEKTİR"

TFF'nin bir an önce karar vermesi gerektiğini de belirten Mehmet Ali Aydınlar, şöyle konuştu:

"Tarih gerçekleri yazacak ve gerçekleri herkes görecek. TFF bir an önce karar vermeli. Play-off'tan önce kararını verecektir. Etik kurulu ve Disiplin Kurulu ayrı ayrı çalışıyor. Savunmaları alıyor. Yetişmeyebilir, ama kulüpler ile ilgili disiplin kurulu karar verecek. UEFA gözlemci ama FIFA da devreye giriyor. Bir şeyi atlamayalım. Şenes Bey'e teşekkür ediyorum. Sürekli yardımcı oldu. Çok saygın bir isim UEFA'da. Büyük saygı göstiriyor. Diplomatik tavırları çok iyi. Platini'ye teşekkür ediyorum, çözüm için yanımızda olmaya çalıştılar. Medyaya da teşekkür ediyorum. Olumlu eleştirilerle bizi yönlendirmeye çalışanlara teşekkür ediyorum. Tüm çalışma arkadaşlarıma gösterdikleri özverinden dolayı teşekkür ediyorum."

teke umudum su CAS davasi, eger onu kaybederlerse, uefa ceza verebilirmis su eziklere, soyle en az 5 sene men verse fena olmaz yani.

gercik FBJK icin fark etmiyor, bunlar zaten avrupa da basarili olmak istemiyorlarki.

giden de ya sigma olomouc dan 7, digeri liverpool dan 8 yer gelir...:asd:

"PLAY-OFF'TAN ÖNCE KARAR VERİLECEKTİR"

TFF'nin bir an önce karar vermesi gerektiğini de belirten Mehmet Ali Aydınlar, şöyle konuştu:

"Tarih gerçekleri yazacak ve gerçekleri herkes görecek. TFF bir an önce karar vermeli. Play-off'tan önce kararını verecektir. Etik kurulu ve Disiplin Kurulu ayrı ayrı çalışıyor. Savunmaları alıyor. Yetişmeyebilir, ama kulüpler ile ilgili disiplin kurulu karar verecek. UEFA gözlemci ama FIFA da devreye giriyor. Bir şeyi atlamayalım. Şenes Bey'e teşekkür ediyorum. Sürekli yardımcı oldu. Çok saygın bir isim UEFA'da. Büyük saygı göstiriyor. Diplomatik tavırları çok iyi. Platini'ye teşekkür ediyorum, çözüm için yanımızda olmaya çalıştılar. Medyaya da teşekkür ediyorum. Olumlu eleştirilerle bizi yönlendirmeye çalışanlara teşekkür ediyorum. Tüm çalışma arkadaşlarıma gösterdikleri özverinden dolayı teşekkür ediyorum."

demekki galatasariyimiz bu durumda olsaydi coktan düsürürdun serefsiz seni...

Galatasarayı düşüren bir başkan olmak isterdin ama bizde patlak verseydi o olaylar.

Utamadan konusuyor. UEFA sana güvenmemekte cok hakli. Bu konusmadan sonra F5 tarihine altin harflerle gecmissindir,ama futbol tarihinin yüz karasisin. Kurallari uygulayaman herifler dürüstlükten konusmazlar mi,hasta ediyorlar insani.

Uefa Genel kurul ne derse o olur demiş.G.kurul kararını verdi buda Fifaya gitti..

Biz üstümüze düşeni yapıyoruz taraftar olarak camianında süreç ile ilgili endişelerini yüksek sesle dile getirmesi lazım yoksa başımıza bela geldikten sonra dövünmenin anlamı yok

Çok haklısın,aslında bugüne kadar yönetimin izlediği strateji tamamen doğru.Galatasaray'a gelen tepkilerin hepsi şike ve teşvikle itham edilenlerin çaresizce karşı saldırısından başka bir şey değil!Ancak yönetimin gaflete düşme lüksü yok.Er meydanının dışına taşındığımız anda bizi alt ederler. Medyanın ve halkın gözü önünde olacak her tartışmadan Galatasaray galip çıkar.Ancak gaflete düşer de kapalı kapılar ardına geçerlerse bu işin kaybedeni tartışmasız biz oluruz.

Diğer yandan Galatasaray'ın yönetim içi çekişmeleri de artık kabak tadı verdi.Ünal Aysal eğer gerçekten Galatasaray'ı seviyorsa kanamaya başlayan parmağı kesip atmalı. Bülent Tulun'la bir alıp veremediğim yok ama bu adam tıpkı Adnan Sezgin gibi atanmış bir şahıs ve her dönem Galatasaray'da sorunlara neden oluyor.İş yapmak isteyen,Galatasaray'da sonuca taşıyacak kişilerin çalışmasında engel oluşturuyor.Ünal Aysal Avrupalı düşünen bir beyne sahip, aynı zamanda da profesyonel düşünen bir iş adamı.Elbette hiç kimse vaz geçilmez değildir, Fatih Terim de öyle.Ancak ben Ünal Aysal'ın yakın dostu Bülent Tulun'u bu camianın içinde tutabilmek adına Galatasaray'ı bir yerlere taşıyan, daha da güzel yerlere taşıyabilecek olan kişileri harcayacağına inanmak istemiyorum. Fatih Terim özgüvenini tamamen yitirmiş bir camiayı çok kısa bir zamanda toparladı.Yönetim bir parça el verse daha da ilerilere taşıyacak potansiyeli var.Geçmişte yaptıkları gelecekte yapabileceklerinin teminatı.Bu adamı harcarsa bunun vebalini Ünal Aysal ömür boyu üstünde taşıyacaktır.

Lütfen başkanım! Galatasaray geçmişte bu kısır çekişmelerin bedelini küçülerek ödedi.Kararlarınızı verirken sadece bu kulüp için kimlerin neler yaptığına(!) bir bakın derim naçizane!

Üst Alt