Mehmet Helvacıdan önemli açıklamalar - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Helvacıdan önemli açıklamalar

Cevap: Mehmet Helvacıdan önemli açıklamalar

Açar tabii, madem o kadar Adnan Polat'ı devirme meraklısı, kulübün menfaati için uğraşıyor, tıpkı diğer "uğraşıyorum" diyen Ünal Aysal, Faruk Süren, İnan Kıraç gibi, neden onlarla birlik olup da gücüne güç katmıyor? Tek açıklaması var, amacı Adnan Polat'tan kulübü kurtarmak değil, yönetimi devralmak. Kulübü değil, kendi imajını düşünüyor.

Çünkü diğerlerinin hesabı başka. Onlar Galatasaray'ı kurtarma derdinde değiller. Mehmet Helvacı'nın da derdi bu değil.

olabilir ama

helvaci: bu imza isinden hangi sayiya ulasildigindan tabiiki en az benim kadar haberi var baskanin dedi:)

Haberi vardır, o ayrı. Hatta o kadar imzayı da toplayabilir. Ama imza atan 6000 kişinin 5999'u gelsin, 1'i gelmesin yalan olur o imzalar. Bahsettiğim bu. 6000 kişinin onca imzasını aldıktan sonra bir de herkesin kişisel işlerinin olmadığı bir gün, hatta birkaç günlük bir süreç ayarlayıp da bir araya getirmek zor iş.

sunuda bir kenara koyayim

ben inan kiracin destekkledigi adamlara buyutecle bakarim arkadas

ama

kim gelse polattan iyidir

helvaci bile

Haberi vardır, o ayrı. Hatta o kadar imzayı da toplayabilir. Ama imza atan 6000 kişinin 5999'u gelsin, 1'i gelmesin yalan olur o imzalar. Bahsettiğim bu. 6000 kişinin onca imzasını aldıktan sonra bir de herkesin kişisel işlerinin olmadığı bir gün, hatta birkaç günlük bir süreç ayarlayıp da bir araya getirmek zor iş.

o kadar zor degil ya ayrica o olaydaki anafikir farkli

o kadar imza toplanmasi ve onun utanci istifaya yeter

hic bir adem oglu kovulmak istemez

istifa ve secim cok mantikli gelir

belliki sayi henuz polati korkutacak seviyeye yeni yeni gelmis

ve bunuda ustu kapali soyledi helvaci

sunuda bir kenara koyayim

ben inan kiracin destekkledigi adamlara buyutecle bakarim arkadas

ama

kim gelse polattan iyidir

helvaci bile

Polat'tan iyi olabilecek adam yok. Kulübün sportif başarısını sağlar en fazla gelen. Onu da seneye toparlar Adnan Polat, merak etmeyin. Yine kafaya oynarız, sportif düzen de gelir. Onu yapmak için biri gelecekse gelmesin, Adnan Polat nasılsa onu düzeltecek. Diğer bütün işler içinse sanmıyorum.

Polat'tan iyi olabilecek adam yok. Kulübün sportif başarısını sağlar en fazla gelen. Onu da seneye toparlar Adnan Polat, merak etmeyin. Yine kafaya oynarız, sportif düzen de gelir. Onu yapmak için biri gelecekse gelmesin, Adnan Polat nasılsa onu düzeltecek. Diğer bütün işler içinse sanmıyorum.

yaptiklarim yapacaklarimin guvencesidir

daha oncede yazdim sportif basari beni ilgilendirmiyor bu saatten sonra

elbet polatda becerebilir

ama beni zerre ilgilendirmiyor

ben kisilik olarak sevdigim her hangi birseyin yalancilar tarafindan yonlendirilmesine sessiz kalamam

bu kadar basit

size basit bir soru

aziz baskan helvacidanmi daha cok cekinir

baskan polatdanmi:)

benim cevabim bariz

Unal aysal denen adamin konusmalari falan cok duzgun oturakli mesela

baskan dedigin biraz oturakli olacak yalan soylemesi gerekecekse konusmayacak

cok onemli seyler bunlar

Şöyle bir ayarıszlık var. Herkes Adnan Polat'tan sonra iyi olacak diyor. Özhan Canaydın sonrası da söylendi. İşte "stadı bitiremiyor, Polat gelirse biter.", "kulüp şaha kalkacak Polat gelirse." falan. Sonra Adnan Polat malî her şeyi düzeltti, direk başarı Canaydın'a yıkıldı. "Onun projelerini bitirdi Polat, o kadarını da yapsın." denildi. Adnan Polat'tan sonra birisi gelsin, kulüp yine böyle bir dönem geçirsin, bu sefer onun yaptığı iyi işler de Adnan Polat'ın başarısı olacak. Göreceksiniz, herkes kulübün malî düzenini Adnan Polat'ın sağladığından bahsedecek.

Çok dengesiz bir durum bu. Aslında Canaydın'ın yaptığı bir şey yok. Tek işi stat projesinin kıvılcımına gazı koydu, o da yana yana bugüne geldi. Adnan Polat döneminde ateş oldu lav, en sonunda patladı stat oluştu. Adnan Polat'ın bitirdiği bütün projeler hemen hemen, Canaydın'ın yönetiminde girdiği dönemlerde başladı, hepsinde yine Polat'ın parmağı var.

Çok fazla kin besleniyor, bunu aklım almıyor.

ligtv ihale fiyat artisi olmasa GS rezil olurdu

gercekler polatin bir cacik yapmadiginin gostergesi

hatta bu olay icin azize tesekkur etmeliyiz

dedigim gibi kinim tamamen yalanciliginadir GS liligina degil

her GSli dogru soyler diye bir kaide yok

ama Gs baskani yalan soylememelidir diye bir kaide var

Işın Çelebi'nin söylediği bir söz var.

"Stattan kazandığımız hiçbir paraya hâlâ dokunmadık, her türlü geliri duruyor. Biz bütün borçları diğer gelirlerle kapattık."

Şimdi soruyorum, zamanında sorduğunuz "stattan gelen sponsorluk, loca paraları nereye gitti?" sorusu için bundan güzel cevap olabilir mi? Milyonlarca doları henüz harcamadığını söylüyor adam. Kulübü daha nasıl malî açıdan rahatlatabilirler?

Yönetimi bölenin Adnan Sezgin olduğunu düşünüyorum. Herkes Sezgin'in gitmesini isterken (Üstünel, Özgörkey, Helvacı vs..) Polat onun yanında olduğunu söyledi ve karşı çıktı bu görüşe. Bu yüzden de bu isimlerle de arası açıldı gibi geliyor bana.

bu arada kalibimi basarim hic bir is becerip plan yapamayan bir insandir kendisi

bir cok kez gormusumdur

baskan olarak en onemli gorevi nedir?

dogru insanlari secmek

baskan olarak en kotu yaptigi sey ne?

sezgin helvaci o bu- dogru insanlar secmek

bir insan en onemli gorevini en kotu sekilde yaparsa ben bu adam ancak saygimdan kufur etmem, o da forumdayken, kendi kendime ederim gene:)

Yönetimi bölenin Adnan Sezgin olduğunu düşünüyorum. Herkes Sezgin'in gitmesini isterken (Üstünel, Özgörkey, Helvacı vs..) Polat onun yanında olduğunu söyledi ve karşı çıktı bu görüşe. Bu yüzden de bu isimlerle de arası açıldı gibi geliyor bana.

defolup gitmesi icin cok yeterli bir sebep

Işın Çelebi'nin söylediği bir söz var.

"Stattan kazandığımız hiçbir paraya hâlâ dokunmadık, her türlü geliri duruyor. Biz bütün borçları diğer gelirlerle kapattık."

Şimdi soruyorum, zamanında sorduğunuz "stattan gelen sponsorluk, loca paraları nereye gitti?" sorusu için bundan güzel cevap olabilir mi? Milyonlarca doları henüz harcamadığını söylüyor adam. Kulübü daha nasıl malî açıdan rahatlatabilirler?

komik olmus:)

hangi paranin nereye harcandigi tarzi komik bir laf:)

evet onun yerine isletme kredisi cekip onu kullandik

paralar seri numarasina gore harcanmaz

gelen gidene bakilir

harcanmismi?

harcanmis

ordan gelenimi harcadin burdan gelenimi harcadin:)

gerek muhasebe gerek pratikte boyle bir sacmalik yoktur

kredi icin hangi gelirleri gosterdiginden bahsetmemis olmasida takdire shayan

hic bir banka hic bir mahluga 3 senelik gelir gider tablosunu gormeden metelik vermez

o tablodada her gelen her giden vardir

onu harcamadim kasaya koydum oburunu harcadim demek ancak manipulatif insanlarin lafi olur

komik olmus:)

hangi paranin nereye harcandigi tarzi komik bir laf:)

evet onun yerine isletme kredisi cekip onu kullandik

paralar seri numarasina gore harcanmaz

gelen gidene bakilir

harcanmismi?

harcanmis

ordan gelenimi harcadin burdan gelenimi harcadin:)

gerek muhasebe gerek pratikte boyle bir sacmalik yoktur

kredi icin hangi gelirleri gosterdiginden bahsetmemis olmasida takdire shayan

hic bir banka hic bir mahluga 3 senelik gelir gider tablosunu gormeden metelik vermez

o tablodada her gelen her giden vardir

onu harcamadim kasaya koydum oburunu harcadim demek ancak manipulatif insanlarin lafi olur

İyi de, sponsorluk ve loca gelirleri çok önce peşin olarak kasaya girdi. Eğer önündeki 3 yılın gelir-gider dengesine bakıyorsa hal-i hazırda kasada duranı banka sadece güvence olarak görür. 3 yıllık gelir-gider dengesiyle o borcu ödeyebiliyorsak ve kasadaki o paralara dokunmadan bunu yapabiliyorsak o zaman büyük başarıdır işte. Kasadaki para tamamen bir otobüs muavinin bilete 1 lira alıp bilet kesmemesi gibi. Çay parası hesabı.:)

İyi de, sponsorluk ve loca gelirleri çok önce peşin olarak kasaya girdi. Eğer önündeki 3 yılın gelir-gider dengesine bakıyorsa hal-i hazırda kasada duranı banka sadece güvence olarak görür. 3 yıllık gelir-gider dengesiyle o borcu ödeyebiliyorsak ve kasadaki o paralara dokunmadan bunu yapabiliyorsak o zaman büyük başarıdır işte. Kasadaki para tamamen bir otobüs muavinin bilete 1 lira alıp bilet kesmemesi gibi. Çay parası hesabı.:)

olurmu abicim yok ole bisey

zarar gosteren bir sirketsin sen

nasil onu buraya bunu buraya harcadim dersin

ha sene sonunda 20 milyon dolar olur karin

dersinki bu loca parasi:)

ona bile kicimla gulerim ama hadi neyse en azindan teoride olabilitesi var

isletme sermayesi cekip ayi gibi faiz odeyen adamin kalkipta ben ordan gelen paraya dokunmadim demesi su demektir

ben salagim

param var ama faiz odemek hosuma gidiyor

Üst Alt