Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi? - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi?

Cevap: Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi?

BMW diye oy verenlerin cehaleti ortaya cıkmıstır boylece. :D bmw'ye oy vermelerinin tek sebebi arabanın karılarca artis bulunur olası sanırım.

zira BMW mercedesin yanında at arabası kalır ancak.

BMW VE MERCEDES KULLANDINIZ MI HAYATINIZDADA BMW'YE OY VERİYONUZ LANG !?!?!?!?

Bmw SERT ARABADIR SERT. Mercedes kaymak gibi akar, yumusacıktır, hafifliği ve aynı zamanda gücünü hissettirir. BMW SERTTİR, kullanırken zorlar, asla bir Mercedes gibi kaçmaz, süzülmez, tank gibi arabadır. Mercedes her yönden BMW'den 50 kere üstündür. Aksini iddia edenlere buradan ancak bir gülücük atarım başkada cevap vermem.

Bende Mercedes daha çok severim de, spor modellerde Bmw açık ara önde. Mesela M3-C63AMG kıyası.

Bende Mercedes daha çok severim de, spor modellerde Bmw açık ara önde. Mesela M3-C63AMG kıyası.

ya ben sevme beğenme dizayn vs. açısından soylemedim. benimde bmw'nin daha cok sevdiğim modelleri var mesela 2010 m6'yı çoğu mercedes'e tercih ederim. fakat kullanım ve performans olarak mercedes her zaman daha kaliteli ve yumusaktır.

5000 motor bir BMW'yi al son model olsun, 94 model 500 SEL mercedes al yine mercedes kullanım olarak farkını hissettirir. fabrika farkı burada biraz uretim farkı. BMW cok sert araba, ikisinide kullanan herkes soyler bunu eminim. mercedes performans ve rahatlık bakımından BMW'den ustundur yani bu gercek bişey. : )

ya ben sevme beğenme dizayn vs. açısından soylemedim. benimde bmw'nin daha cok sevdiğim modelleri var mesela 2010 m6'yı çoğu mercedes'e tercih ederim. fakat kullanım ve performans olarak mercedes her zaman daha kaliteli ve yumusaktır.

5000 motor bir BMW'yi al son model olsun, 94 model 500 SEL mercedes al yine mercedes kullanım olarak farkını hissettirir. fabrika farkı burada biraz uretim farkı. BMW cok sert araba, ikisinide kullanan herkes soyler bunu eminim. mercedes performans ve rahatlık bakımından BMW'den ustundur yani bu gercek bişey. : )

Tamam işte haklısın ama Bmw yapamadığından değil. Bmw tamamen spor odaklı bir markaydı. Sonradan şehir içi araçlara yöneldi. Süspansiyon sistemi fln daha serttir Mercedes'e göre. Mercedes'in koltukları evde ki koltuklardan daha rahattır buna itiraz eden olamaz zaten.

BMW diye oy verenlerin cehaleti ortaya cıkmıstır boylece. :D bmw'ye oy vermelerinin tek sebebi arabanın karılarca artis bulunur olası sanırım.

zira BMW mercedesin yanında at arabası kalır ancak.

BMW VE MERCEDES KULLANDINIZ MI HAYATINIZDADA BMW'YE OY VERİYONUZ LANG !?!?!?!?

Bmw SERT ARABADIR SERT. Mercedes kaymak gibi akar, yumusacıktır, hafifliği ve aynı zamanda gücünü hissettirir. BMW SERTTİR, kullanırken zorlar, asla bir Mercedes gibi kaçmaz, süzülmez, tank gibi arabadır. Mercedes her yönden BMW'den 50 kere üstündür. Aksini iddia edenlere buradan ancak bir gülücük atarım başkada cevap vermem.

Çok mantıksız bir yaklaşım olmuş. Türkiye'deki hele de forumdaki insanların çoğunun 5000 motor araba kullanmasını beklemen bile (ikinci mesajından bahsediyorum) abesliğin göstergesi bence. Türkiye ekonomik şartlarında bir S600'e yetecek paranız olmadığı sürece C180'i 3.20'ye tercih etmek ya da E250 CDI'ı 5.20D'ye tercih etmek daniskanın alasıdır.

Ha paranız olur C180'in benzin parasını karşılayabilirsiniz, E250'nin uçuk vergisini karşılayabilirsiniz o ayrı konu. Tabi bunları karşılayabilen adam gidip BMW, Mercedes değil de Porsche alır orası da ayrı benim gözümde.

Umut pusu da mı yatıyorsun ne yapıyorsun, korkuyorum olm. Hop diye gecenin 3'ün aniden ortaya çıkmalar fln. :(

Çok mantıksız bir yaklaşım olmuş. Türkiye'deki hele de forumdaki insanların çoğunun 5000 motor araba kullanmasını beklemen bile (ikinci mesajından bahsediyorum) abesliğin göstergesi bence. Türkiye ekonomik şartlarında bir S600'e yetecek paranız olmadığı sürece C180'i 3.20'ye tercih etmek ya da E250 CDI'ı 5.20D'ye tercih etmek daniskanın alasıdır.

Ha paranız olur C180'in benzin parasını karşılayabilirsiniz, E250'nin uçuk vergisini karşılayabilirsiniz o ayrı konu. Tabi bunları karşılayabilen adam gidip BMW, Mercedes değil de Porsche alır orası da ayrı benim gözümde.

ben herhangi bir yaklaşım yapmadım ki. bilgim dahilinde konuşuyorum.

3.15 bmw'de kullandım (araba kullanmayı bunda öğrendim), 1600 motor BMW'de kullandım, 2000 motorda kullandım, 8.50 CSI'de kullandım (ki hayatımda kullandığım en iyi arabalardan biriydi sanırım 1 kere kullanmış olmama rağmen), m6'da kullandım (bir kere kullandım).

500 SEL Mercedes kullandım , 98 model SL600 Mercedes kullandım, yenilerden sL 55 kullandım.

kim zengin kim ne alır falandan bahsetmiyorum, herhangi bir abesle iştigalim söz konusu değil. sadece Mercedes kalite ve performans olarak BMW'den iyi araba üretir. söylediğim bu. iki arabayıda kullanmış insan bmw'ye oy vermez. bunu gidip herhangi bir oto sanayindeki ustaya sorsan oda söyleyecektir sana. zengin heriflerin mercedes almasının sebebide bu yoksa herkes BMW alırdı. çoluk çocukların tercih ettiği arabadır BMW oda dizayn sebebiyledir genelde. zati ilk post'umda soyledim oy veren sadece beğendiği için oy vermiştir diye mizahla karışık.

ben herhangi bir yaklaşım yapmadım ki. bilgim dahilinde konuşuyorum.

3.15 bmw'de kullandım (araba kullanmayı bunda öğrendim), 1600 motor BMW'de kullandım, 2000 motorda kullandım, 8.50 CSI'de kullandım (ki hayatımda kullandığım en iyi arabalardan biriydi sanırım 1 kere kullanmış olmama rağmen), m6'da kullandım (bir kere kullandım).

500 SEL Mercedes kullandım , 98 model SL600 Mercedes kullandım, yenilerden sL 55 kullandım.

kim zengin kim ne alır falandan bahsetmiyorum, herhangi bir abesle iştigalim söz konusu değil. sadece Mercedes kalite ve performans olarak BMW'den iyi araba üretir. söylediğim bu. iki arabayıda kullanmış insan bmw'ye oy vermez. bunu gidip herhangi bir oto sanayindeki ustaya sorsan oda söyleyecektir sana. zengin heriflerin mercedes almasının sebebide bu yoksa herkes BMW alırdı. çoluk çocukların tercih ettiği arabadır BMW oda dizayn sebebiyledir genelde. zati ilk post'umda soyledim oy veren sadece beğendiği için oy vermiştir diye mizahla karışık.

Haftada 5 gün İstanbul'da köprü trafiği çekip günde yüzlerce binlerce araba gören biri olarak yolda yeni kasa 5.20'den daha fazla araba yok, en az 3-4 katı E200-250'lerin rahatlıkla.

BMW, Türkiye çapında Mercedes'den bu kadar çok daha fazla satıyorken zenginler sadece Mercedes alır demek ve ikisini de kullanan adam BMW'yi kesinlikle tercih etmez demek cidden enteresan Emir. Bu kadar insan gerizekalı mı şimdi? BMW'nin çapkınlık için daha uygun bir araba olduğu bariz, ama bunun arabanın herhangi bir teknik verisi ya da yol tutuşuyla alakası yok. Popüler kültürün getirdiği bir şey sadece.

Benim kastım çok çok keskin ve net yorumlar yapıyorsun ki gerçek böyle değil. İnsanlar hem BMW'yi hem de Mercedes'i tercih ediyorlar ki iki marka da şu anda bu durumda. Sadece çoluk çocuk tercih ediyor olsa BMW, şu anda elit sınıfta Türkiye'nin en çok satan arabası olmazdı. Yollar X6'dan, yeni kasa 5'ten geçilmiyor. Allahtan ÖTV vergisi geldi yoksa yeni kasa 3'den seneye sürüyle görülürdü yollarda (bir tanesi de benim olurdu :( )

Ben iki araba arasında sürüş kalitesi olarak pek fark olduğunu düşünmüyorum, konforun ise Mercedes'in tarafında olduğu bence de açık ve net. Ama Türkiye şartlarında ben seçecek olsam açık ve net BMW olurdu tercihim hem performans hem yakıt tüketimi hem de görünüş açısından.

Yine dediğim gibi (sanırım Amerika'da yaşıyorsun) kullandığın çoğu arabalar uçuk örnekler. Yani Türkiye'de çoğu kişi araba kullanmayı Peugeot 306, Hyundai Getz'le öğreniyorken sen 3 kasasıyla öğrenmişsin :) 8.50, M6 , 500 SEL , SL 55 bunlar Türkiye bazında bulunması çok zor örnekler, burada bile zengin çevresi olan bir insan bile bu arabalardan bir kere kullanma şerefine nail olamaz.

Ben 1.16 da kullandım, 3.20D E46 da E90 da kullandım, yeni 5 serisini kullandım babamın ortağı sağolsun :D, Mercedes'den C180 de SLK da kullandım, yeni kasa CLS'ye de bindim ama E kasasını bırak kullanmayı binmeye bile varamadım daha mesela.

Bence 3 kasası sürüş açısından C180'den de SLK'dan daha başarılı, ama aynı zamanda 1.16'yı alacağıma o parayı çöpe atarım daha iyi. 5'e ise laf bile söyleyemiyorum, jizz in my pants durumu yaşadım arabayı kullanırken.

Sonuç olarak Türkiye vergi şartları ve benzin fiyatları gerçeğini göze alarak ben 3.20'yi bir C serisinin 5'i de E serisinin üzerine tercih ederim. Ama limuzin segmentinde S600'un üzerine araba yoktur denilir mesela, ya da Mercedes'in G550 AMG gibi hiçbir arabanın erişemeyeceği efsanesi vardır, SLS AMG Roadster gibi bir arabası vardır. Ama bu arabaları Türkiye'yi bıraktım İstanbul'da bile görmek hayalden farksız :)

Not: SL 55'e eminim bayılmışsındır bu arada Emir, tahmin edemiyorum dipgazda neler yaşatabileceğini.

Valla benım suan 3. BMW'em memnunum yanı gercı bız yuksek model alamıyoruz ama bmw e36 kasanın ustune tanımam sıfır alıcagıma gıder m3 cabrio alırım 98 model, bbs jantlar, sarı sınyal m tampon spor yaylar zenon angel farlar iyi bir tesisat abart egzoz araba yerle bırde olunca benım ıcın vazgecılmezdır.

Tamamen fabrika çıkış temiz bir E36 3.28i (kesinlikle çakal işi, tampon zart-zurt vs... hiç birşey olmayacak)

Tamamen fabrika çıkış temiz bir E39 5.28i

Tamamen fabrika çıkış temiz bir E46 3.30ci (kesinlikle çakal işi, tampon zart-zurt vs... hiç birşey olmayacak)

Tamamen fabrika çıkış temiz bir E32 7.35i

Tamamen fabrika çıkış temiz bir E31 8.50CSİ

Tamamen fabrika çıkış temiz bir E38 7.40 veya 7.50İL

Tamamen fabrika çıkış temiz bir 300 SEL

Tamamen fabrika çıkış temiz bir 320 CE 4 matic

Tamamen fabrika çıkış temiz bir 190 E 2.5 EVO II

Tamamen fabrika çıkış temiz bir S500 W140

Bu arabalara günümüzde hala sıfır araç teknolojisi, konforu, hızı ve rahatlığıyla binilir.

Oyumu geri alabilirmiyim Audiye oy verecektim :) Audinin özellikle yeni modelleri bana cok cekici geliyor

Büyük arabada mercedes'in s serisi, cabriolarda bmw'nin cabrioları, spor arabada audinin tt'si, orta düzeyde volvo'nun s60'ı.

Karar vermek zor

Bir yandan Audi RS5, Audi A6 Avant 2012

Mercedes Cls 63 Amg, c63 Amg

Obur yandan Bmw 325d

Kuzenimin BMW'si vardı...Hatta aşıktı aracına.

Daha sonra patronunun Mercedes'ine binmiş ve bana söylediği aynen şuydu : "İçinden çıkmak istemedim,araba üstü garip birşey"

Üst Alt