Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi? - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi?

Cevap: Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi?

Yanlış bilgi Sercan. Üçlünün arasında en ucuzu BMW'dir. 2012 A6'nın başlangıç fiyatı 79.000 eurodur ;)

Galeri fiyatlarını verdim, 79.000€ dediğin full S paket fln olanları. Yani her neyse fiyat üzerinden yargılamadım zaten belirtmiştim de.

benim esimin kuzeni gecen bu arabanin tipatip aynisini aldi . ayni böyle

mercedes-cls-gtr-560.jpg

Mercedes olsam elinden alırım bu eziyeti yapandan.

Bu arabanın ününü duymayan yoktur sanırım. BMW ///M gururla sunar. Mercedes evvela BMW'nin 1992 senesinde tasarlardıgı arabayı alt edecek bir McLaren cıkartsın. Sonra spor/performans endusturisinde soz sahibi olur.

McLaren_F1_mclaren-dn-load-photo-2008.jpg

kalite olarak bi anlam ifade etmese de şöyle bişey buldum

Mercedes'in yıllık cirosu 99 milyar euro BMW'nin 55 milyon euro

Mercedes'in yıllık kârı 4 milyar euro BMW'nin 3 milyar euro civarında

Yazdiklarinin hemen hemen hepsi dogru fakat Audi Baba arabadir A8 A7 S8 TT , BMWye göre daha saglamdir. Birde Mercedes ve BMW cok deger kaybediyor 2 sene icinde Audi o kadar degil.

verdigin Fiyat karsilastirmasi neye göre verdin bilmiyorum misal E klasse 2012 ile A6 yi ölcmek dogrumudur bilmiyorum. E klasse Avagart mi classic mi elegance mi Avangartlar digerlerine göre daha pahali.

ben Audi dedim ama aslinda 3ü de favorilerim. Audiden de BMWdende Mercedesdende cok beyendigim arabalar var. bu ay veya gelecek ay BMW alacam insallah E46 uygun bulursam cabriosunu

Arkadaşım segmentlerden haberin yok galiba. Kaldı ki Türkiye üzerinden konuşuyorum. Türkiye'de 3 marka arasında ikinci el piyasası en kötü marka Audi'dir. Piyasada kaç tane 2008-2009 A4 var adamlar satamıyorlar. Ama bir 3.20 ve C serisi kapış kapış gününde satılıyor. Her neyse;

E-A6-5 serileri E segment araçlardır.

C-A4-3 serileri D segmenttir.

Kaldı ki 3 markanında bir birine rakip her segmentte aracı var.

Roadster sınıfında;

TT-SLK-Z serileri mesela.

Bu böyle uzar gider. Zevk meselesi Audi kötü araba değildir tekrarlıyorum ama bir makam serisinde kesinlikle S ve 7'nin gerisindedir, bunu zaten tüm ülke Başkanları, Başbakanları ve bakanları ispat ediyor. Dünya üzerinden makam serisinden S serisinin satış rekorunu geçmeyi bırak 10 sene sonra bile yaklaşabilecek bir marka yok mesela, sen gelmişsin hala A8 fln diyorsun. Ha bu A8 kötü demek değildir. Yeni A8 süperdir ama ben yine alacak olsam S veya 7 serisi alırım. Sonuçta 400-500.000TL para vereceğim, o para (VW)Audi'ye gitsin istemem.

Galeri fiyatlarını verdim, 79.000€ dediğin full S paket fln olanları. Yani her neyse fiyat üzerinden yargılamadım zaten belirtmiştim de.

Galeri falan mümkün değil Sercan. 2012 A6'larda en boş versiyonun net fiyatı 37.000 euro; yani Türkiye fiyatının öyle 52.000 euro falan olması imkansız. Başlangıç fiyatı 79.000 euro. Daha önce başka başlıklarda da yazdım, Audi fiyat olarak BMW'yi geçti :)

https://www.audi.com.tr/tr/brand/tr/tools/navigation/audibar/fiyat_listesi/a6.html

O yukarıda gordugunuz araba arkadaslar, turbosuz tamamiyle naturel soluklu bir motorla tam 12 sene boyunca en hızlı araba rekorunu elinde tutmus bir efsanedir. Sonraları ikiz motor, 4 turbolu Bugatti cıktı ve McLaren F1'i alt etmeyi becerdi. Gelisen onca teknolojiye ragmen, McLaren F1 hala dunyanın en hızlı naturel soluklu motora sahip arabasıdır. Hemde uretiminden 19 yıl sonra bile.

Bu arada Mercedes dusmanıda degilim. Temiz bir Laguna Seca mavisi E46 M3 bulamazsam, 2003-2004 SL55 AMG almak istiyorum.

7-8 yıl önce bir araba dergisinde en iyi arabalar sıralaması yapmışlardı.Listede hiç mersedesin olmadığını fark ettim.Nasıl olur diye düşünürken en alttaki notu gördüm.

Not: " Mercedes dünyadaki hiç bir arabayla kıyaslanamaz ve hiç bir sıralama yer almaz.Çünkü mercedes her zaman dünyanın en iyi araba markasıdır" gibi bir yazı vardı.

Galeri falan mümkün değil Sercan. 2012 A6'larda en boş versiyonun net fiyatı 37.000 euro; yani Türkiye fiyatının öyle 52.000 euro falan olması imkansız. Başlangıç fiyatı 79.000 euro. Daha önce başka başlıklarda da yazdım, Audi fiyat olarak BMW'yi geçti :)

Audi Turkiye > audibar > Fiyat Listesi > A6

Dostum burada ya eksik versiyon var ya da başka birşey. İstanbul'da çeşit daha çoktur oradaysan, gir herhangi bir galeriye bak ciddiyim 50-70.000 € arasına çeşit çok var. 110.000 fln olanlar zaten hep 3.0TDİ motor fln o kasanın ilk çıkan versiyonuydu 3.0 zaten bilirsinki. 2.0TDİ'ler sonradan geldi.

7-8 yıl önce bir araba dergisinde en iyi arabalar sıralaması yapmışlardı.Listede hiç mersedesin olmadığını fark ettim.Nasıl olur diye düşünürken en alttaki notu gördüm.

Not: " Mercedes dünyadaki hiç bir arabayla kıyaslanamaz ve hiç bir sıralama yer almaz.Çünkü mercedes her zaman dünyanın en iyi araba markasıdır" gibi bir yazı vardı.

Bu bana birseyi ve birilerini anımsatıyor. Acaba, Fenerbahce'nin su adı konulamayan buyukluk meselesi gibi olabilir mi? :asd:

Üst Alt