Merhaba 2019: Plastik Poşet En Az 25 Kuruş Oldu! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Merhaba 2019: Plastik Poşet En Az 25 Kuruş Oldu!

desteklenmesi garip zira bu uygulamanın sebebi çevre filan değil iktisadi yetersizlik. her şeyi eleştirenlerin esas buna muhalefet etmesi gerek. almanyada da aynıysa o zaman almanya nükleer santral kapatırken türkiye niye açıyor?

büyük bir kepazelik bence bu nerede olursa olsun. ya tamamen yasaklamak lazim yada oldugu gibi kalmali.

böyle her seyden sanki vatandasi yoluyorlarmis gibi görünüyor disaridan bakildiginda.

cöplere karsi harekete gecmek istiyorlarsa almanyadaki gibi pet siselerden baslasinlar.

Her türlü desteklediğim birşey bu plastik poşet olayı çok geç bile kalındı.

Poşet diye küçümsemiyor ama bu plastik poşetlerin çevreye zararı çok büyük.

sent via GSC

Bu uygulamanın bir güzel noktası da artık insanlar çöp poşeti kullanmayı öğrenecek. Çöp bidonları market poşetleriyle doluydu. Şimdi ağzı kapalı temiz çöp poşeti kullanacaklarını ümit ediyorum!

Anlatamazsın abi bizim millete. Keşke 2 lira alsalar torba başı. Hiç kullanılmasa.
Olay plastik poşetin kullanılması değil ki kardeşim neyi anlatamazsın bizim millete. Gayet iyi anlarız. bu iş yüksekten konuşmayla olmaz.

Madem bir şey yapacaksın poşet üzerinden rant elde etme işini bırakacaksın. Diyeceksin ki plastik poşeti yasakladım bitti. Bak o zaman bir şey diyor muyuz.

Evden markete gideceksen yani planlı bir gidişse çantanı alıp gidersin de, mesela işten eve giderken markete uğrayıp 2 parça şey alıp eve geçecek insanlar sürekli poşete para mı verecekler? Çok saçma.

Daha poşeti açar açmaz yırtılan marketler var şimdilik stok fazlasi poşetlerini ittiriyorlar diye ümit edip laf etmiyorum(kasiyere söylendim sadece iletin bu ne adiliktir dedim)
Neyse gel gelelim bu olay poşet kullanımını azaltacağını sanmıyorum "ya 25 kuruş ne olacak" diye umursanmayacak şimdilik kabullenmeme evresindeyiz ilk pes etme başlayınca sktir et denilencek sonra ortalık folloş olur. Bizim ülkede olay çevre olmaktan çıkalı çok uzun zaman oluyor.

Yamulmuyorsam beni düzeltin birincisi posetler çok uzun zaman önce yasayla doğada kısa sürece çözünen oldu diye hatırlıyorum.
2.si ise manav reyonuna gittiğinde orada kullanılanlar galiba poşet değil ki parasız bu da böyle bir iki yüzlülüktür.

Yalnız adamları taktir ettim oturup hesaplamışlar ve fena yapıştırıyorlar. Bunun ortalaması 10 krs olması gerekirken bir anda 35 kuruş ile başlamaları herseyin özeti. Bir sonraki adım herkesin arabası var yakıt alırken 1 tl çevreyi kirletme vergisi yapıştır geç mis gibi. Bunun fikir babasi benim umarım ddvlet erkanları %3-5te olsa 0.3te olsa farketmez hakkımı bana ulaştırırlar.

Daha poşeti açar açmaz yırtılan marketler var şimdilik stok fazlasi poşetlerini ittiriyorlar diye ümit edip laf etmiyorum(kasiyere söylendim sadece iletin bu ne adiliktir dedim)
Neyse gel gelelim bu olay poşet kullanımını azaltacağını sanmıyorum "ya 25 kuruş ne olacak" diye umursanmayacak şimdilik kabullenmeme evresindeyiz ilk pes etme başlayınca sktir et denilencek sonra ortalık folloş olur. Bizim ülkede olay çevre olmaktan çıkalı çok uzun zaman oluyor.

Yamulmuyorsam beni düzeltin birincisi posetler çok uzun zaman önce yasayla doğada kısa sürece çözünen oldu diye hatırlıyorum.
2.si ise manav reyonuna gittiğinde orada kullanılanlar galiba poşet değil ki parasız bu da böyle bir iki yüzlülüktür.

Yalnız adamları taktir ettim oturup hesaplamışlar ve fena yapıştırıyorlar. Bunun ortalaması 10 krs olması gerekirken bir anda 35 kuruş ile başlamaları herseyin özeti. Bir sonraki adım herkesin arabası var yakıt alırken 1 tl çevreyi kirletme vergisi yapıştır geç mis gibi. Bunun fikir babasi benim umarım ddvlet erkanları %3-5te olsa 0.3te olsa farketmez hakkımı bana ulaştırırlar.
Gayette azalıyor. Az önce markete gittim, sahibiyle bu konuyu konuştuk. Günde 1 kiloya yakın verirken bugün neredeyse 10 tane torba sattım dedi.

Bu uygulama Decathlon'da yıllardır var ve Decathlon poşetten gelen parayı Turmepa Derneğine denizlerin temizlenmesi için bağışlıyor.

Şimdi uygulamanın genele yayılması güzel ama merak ettiğim bu genel uygulama da 25 kuruşa doğayı satacaklara mı, yoksa poşetten gelen paralar benzer şekilde yine doğa için mi kullanılacak bu konuda da aydınlatma yapılmalı.

Ben bile bu kadar beklemiyordum. Bir an önce tamamen yok olması dileği ile.
Umarım. İşe yarayacak gibi duruyor ama. 1 kiloya yakından 10 tane torbaya düştüyse süper birşey bu.
Ha devlet 15 kuruşunu kendine alıp o gelen geliri de bi kuruluş gibi birşeye bağışlasa ve doğanın temizlenmesinde kullanılsa bu gelir, işte o zaman tam süper olurdu.

Üst Alt