Messi kaç para eder? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Messi kaç para eder?

Cevap: Messi kaç para eder?

Cristiano Ronaldo daha komplo bir hücum oyuncusudur. Bana göre şu an dünyanın bir numaralı oyuncusudur.

İkincisi Steven Gerrard.

Üçüncüsü Lionel Messi'dir.

Ve üçününde fiyatı 80-90 küsürlerdedir.

Şimdi Ronaldo - Messi karşılaştırması yapmak istemiyorum ama bu kadar da Ronaldo'yu yerin dibine sokanları anlayamıyorum.

Şut Çekme = Ronaldo

Duran Top = Ronaldo

Hava Hakimiyeti = Ronaldo

Fizik / Kondisyon = Ronaldo

Dribling = İkisinide eşit buluyorum.

Pas / Orta Açma = Messi

Komple hücum oyuncusu olabilir ama Messi gibi hem üstün kere üstün yetenekli hem de bir o kadar da takım oyuncusu değil Ronaldo.Frikik ve şut özelliği dışında Messi hertürlü ezer Ronaldo'yu.Ronaldo,İbra,Robben bunlar çok iyi futbolcular ama Messi başkadır.Ham yetenekte de Messi üstün.Ronaldo'yu durdurabilmek mümkündür ayrıca.Hakan Balta'nın kanat değiştirme zorunda bırakması,Friedrich karşısındaki perişanlığı buna göstergedir.Çok çıkmayan bekler karşısında Ronaldo çok etkisiz kalıyor.Ama Messi rakibin içinden geçer gerekirse.Hatırlarsanız hem Chelsea hem de Manu maçlarında etkisiz oynuyordu.Ama Chelsea maçında son dakikadaki akıllıca asisti,Manu maçında o boyla kafa golü atması onun nasıl bir oyuncu olduğunu görmeye yeter.Durdurduk sanarsınız ama tek hareketi maçı almaya yeterlidir.:asd:Bir mucize olmazsa futbol kariyerinin sonuna kadar Barça'da oynayacaktır.Onun bir fiyatı yok.;)Messi,bizim çocuklarımıza,onların çocuklarına anlatacağı bir efsanedir öyle kalacaktır da.``Ronaldo mahallenin zengin artist züppesi,Messi ise sezercik aslan parçasıdır.``:D

Dribling = Messi

Pas / Orta Açma = Messi

Hız:Messi

Oyun zekası:Messi

Teknik:Messi

Özel yetenek:Messi

Bitiricilik:Messi

Bence Messinin daha önemli özellikleri var..Ronaldonun ne olduğu bence Realde ortaya çıkacaktır..Milli takımdaki performansınıda düşünürsek Realde iyi oynayamayacak..

Ayrıca beğendiğim bir yazı

Hız?

Bitiricilik?

Onu geçtim özel yetenek kavramı nedir bana onu açıklasın biri? Daha öncede çok kullanılmıştı. Karı-Kız tavlamaysa özel yetenek Ronaldo daha öndedir.

Hız?

Bitiricilik?

Onu geçtim özel yetenek kavramı nedir bana onu açıklasın biri? Daha öncede çok kullanılmıştı. Karı-Kız tavlamaysa özel yetenek Ronaldo daha öndedir.

Ronaldo gibisi şu dünyaya hep geliyor Okan.Bu Şişman Ronaldo da bunun gibiydi zamanıda,Zidane'ı,Figo'su vs vs birsürü isim.Messi başka ulan anla şunu anla.Adam Maradona'nın kopyası resmen,elle gol atmak bunda,topu kendi yarı sahasından alıp herkesi geçip gol atma onda,Arjantin'in 10 numarası onda. :f68.gif:

not : msn'e gel :D

Abi Messi basit bir futbolcu diyen yok ki karşınızda. Fakat tüm Barça hayranları Ronaldo basit diyor. Aslında sadece Ronaldo/Messi konusunda değil. Xavi/Gerrard konusunda bile öyleler. Hatta Valdes/Casillas karşılaştırılması yapılsın eminim Valdes daha iyidir diyen Barça taraftarı çıkacaktır. Ben buna karşıyım. Sevmezsin fakat saygı duymak zorundasın. Ronaldo Madrid'de oynayamaz diyebilirsin fakat 1940710901 tane özellik yazıp 1 tanesinde Ronaldo iyidir dememek sadece komikliktir, körü körüne fanatizmdir.

Ben yazmaya bıktım artık. Bu tip tartışmalarda işin içine de girmeyeğim daha fakat bilinsin ki Ronaldo, Gerrard, Casillas vb. büyük isimler.Hatta Barça'da oynamayan bir çok büyük isim var.

Steven Gerrard'tan öte bir futbolcu yok bir kere... Bunu anlayın bu bir. :)

Herşeyi kabul edebilirim kendi fikrinizdir ama göz var nizam var,

Messi'nin Ronaldo'dan daha iyi bitiriciliği ve hızı olduğunu söylerseniz adama gülerler.

Hadi hız nesyede. Messi'nin bitiriciliği daha iyi demek, resmen fanatikliktir.

Ayrıca, Ronaldo gibi her yıl çıkıyormuşmuş.

Nerde çıkıyor? Biz niye göremiyoruz?

Çıkanlar kimler söyleyeyim mi? Quaresma, Nasri vs...

Ronaldo'nun da bir bakıma dediği doğru, kendisini eleştiren Jose Morinho'ya şunu demiştir;

"Herkesin fikrine saygım var ama kupalar benim evimde". ;)

Gerrard, Ronaldo, Messi, Figo, Zidane... vs

Hele daha dur henüz. Messi gelmiş geçmiş en iyi futbolcu oluncaya kadar önünde geçmesi gereken efsane isimler var. Aynı şekilde Ronaldo'nunda öyle.

Örneğin Zidane, Del Piero vs...

Bu Messi'yi daha iyi bir futbolcu mu yapıyor?

Messi daha yetenekli olabilir belki.

Ama Ronaldo daha komple bir futbolcudur. ;)

Kusura bakmayın ama. ManU - Barcelona maçında Messi ile Ronaldo yer değiştirmiş olsaydı, Ronaldo o takımla ManU'yu perişan ederdi.

Xavi - İniesta - Henry -

Anderson - Park - Rooney

Bu fark bile yeterli.

Elbette ikiside şu an dünyanın en gözde futbolcularından ama bana Ronaldo her zaman daha ağır basıyor.

Ama bana göre daha bu ikisine gelene kadar efsaneler var...

Del Piero, Steven Gerrard, Thierry Henry... vs ...

Not: Gol/Asist istatistiklerinde ve aldığı ödüllerle şu anda Ronaldo'nun üstünlüğü tescillidir. Ama herşey bu sene belli olacak. Biri Barcelona, biri Real Madrid. İzleyip göreceğiz.

Steven Gerrard'tan öte bir futbolcu yok bir kere... Bunu anlayın bu bir. :)

Herşeyi kabul edebilirim kendi fikrinizdir ama göz var nizam var,

Messi'nin Ronaldo'dan daha iyi bitiriciliği ve hızı olduğunu söylerseniz adama gülerler.

Hadi hız nesyede. Messi'nin bitiriciliği daha iyi demek, resmen fanatikliktir.

Ayrıca, Ronaldo gibi her yıl çıkıyormuşmuş.

Nerde çıkıyor? Biz niye göremiyoruz?

Çıkanlar kimler söyleyeyim mi? Quaresma, Nasri vs...

Ronaldo'nun da bir bakıma dediği doğru, kendisini eleştiren Jose Morinho'ya şunu demiştir;

"Herkesin fikrine saygım var ama kupalar benim evimde". ;)

Gerrard, Ronaldo, Messi, Figo, Zidane... vs

Hele daha dur henüz. Messi gelmiş geçmiş en iyi futbolcu oluncaya kadar önünde geçmesi gereken efsane isimler var. Aynı şekilde Ronaldo'nunda öyle.

Örneğin Zidane, Del Piero vs...

Gerrard çok iyi oyuncudur filan ama Messi daha önce de söylediğim gibi bambaşkadır.Ronaldo'yu durdurmak mümkündür,ama Messi'yi durdurmanın imkanı yoktur.İşte durdurduk bu sefer dersiniz ama o boyla o kafayı vurur golü atar.Evet doğrudur.Ronaldo gibileri heryıl çıkar.:asd:Onun tarzında çok oyuncu var ama Messi'yi ufacık da olsa andıran tek futbolcu yok.Ayrıca Ronaldo'nun gözüne gözüne soktular bu sene o kupaları.3 kupayı da aldı Messi.Ama hiç ön plana çıkmadı.Takım oyuncusu oldu kendi için oynamadı hiçbirzaman.Onun büyüklüğü budur.Ayrıca daha yaşı 21.Rahat ol sen 3-4 Delpiero'dan,Zidane'dan daha büyük bir futbolcu olacak Messi.Bunun için hiçbir engel yok.Yetenek desen alası var,karakter desen harika bir insan,alçakgönüllü,4 4'lük futbolcu.Ronaldo,İbrahimovic,Drogba,Gerrard,Torres hepsi onun gölgesi altında kalacaktır.

Orkun tamamiyle ters düşünüyorum seninle. ŞL finalin Ronaldo ve Messi yer değiştirseydi o maçta ölü olan ManU Messi 'yle beraber daha kıpırdanmış olurdu. Ronaldo ayağına geleni kaleye vurmayı denemeyip yaratıcı olmaya çalışsaydı yine daha çok göze batardı.

Messi 'yi tek başına ilerde oynatın fare gibi topla kaçar, yine posizyonlar bulur.cRonaldo geniş alanda etkili, Messi her alanda etkili bana göre. Ayrıca Messi ile Ronaldo 'yu kıyaslamam. Maradona 'yı izleyebilseydim anca onla kıyaslardım.

ronaldo_messi_800_811830.jpg

Messi birazdan tecavüz edecekmiş gibi bakıyor ya :D

Açıkçası bu sorunun cevabı şu an verilemez.

Dünyada Ronaldo veya Messi diyen çok kişi var. İlerleyen yıllar bunu gösterecek. :)

Ancak dediğim gibi, ben nedense her zaman Ronaldo'yu daha komple bir hücum oyuncusu olarak görmüşümdür.

Ayrıca eminiz ki Messi'de efsanevi bir oyuncu olacaktır.

Ama Zidane ile Messi'yi, Ronaldo'yu karşılaştırmak hata olur.

Zidane bir efsane. Messi ve Ronaldo onun seviyesine anca 3-4 sene sonra gelebilirler.

Birini övüp diğerini yermek yerine her 2 oyuncununda müthiş futbolunun keyfini çıkarmak en güzeli bana göre :)

Messi..

Oynadığı futbol başka, kendisi başka, karakteri başka..Muhtemelen dünyanın en iyileri arasına girecek, girdi bile belki ama daha çok genç 30yaşına kadar böyle olması lazım..

Fiziksiz olması bir eksi değil, o sayede çok kıvrak, ama topa iyi vuramaması çok büyük eksikliği, biraz da Barcanın oyun yapısındanda kaynaklansa Messi topa sert ya da çok isabetli vuramıyor..

Ama ben her ne kadar karakter olarak sevmesemde Ronaldo daha kaliteli futbolcu derim..Evet Messi daha hızlı daha iyi adam geçiyor ama dar alana gelince iş adam geçmek öyle kolay olmuyor, bi şekilde açmıyor mu açıyor, Messiyi kötüleyemem kesinlikle..

ROnaldo dememin bir kaç sebebi var..Gole çok daha kolay ulaşıyor bi kere Ronaldo..

1)Uzaktan şutları çok iyi gerçekten,

2)Kanımca şu an dünyada en iyi frikik atan oyuncu, Juninho stilini baya geliştirdi her frikiki tehlike adeta..

3)Yan toplardan, kornerlerden vs baya kafa golü bulmakta..

Ronaldonun şu an yapması gereken, takım oyunu yönünü geliştirmesi ve asistlerdede başarılı olması..

Messi ise şutlarını geliştirmesi lazım..

başka da eksikleri yok zaten :D

Şampiyonlar ligi finalinde kimin daha üstün olduğu ortaya çıktı zaten. Messi döktürürken, Ronaldo Sabri Sarıoğluna döndü.:)

Ronaldo döküldü demek hata olur. Messi final maçında döktürdü demekte bir hata olur. Evet kafa golü attı ama Messi maç içersinde Ronaldo'dan daha az gözüktüğü kesin.

İkiside inanılmaz oyuncu. Ama Xavi - İniesta - Henry ile oynamak var Anderson - Park - Berbatov ile oynamak var...

-ki bu isimlerle geçen sene kupayı alan gene Ronaldo idi. Ve Barca'yı eleyen gene ManU'ydu. Bu sene finalde karşılaştılar ve Barca aldı. Bu bir kıstas değildir.

Üst Alt