Messi mi? Ronaldinho mu? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Messi mi? Ronaldinho mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Messi mi? Ronaldinho mu?

Alex baya bir efsane o zaman:) Herşeyin bir kuralı var. 3-4 yıl sakatlık geçirmiş, dizi dönmeyen, 120 kilo Ronaldo 2006 dünya kupasında, dünyanın en iyisi takımı taşıyacak, formunun zirvesinde denen ronaldinho'nun 3 katı katkı yaptı(Fazlası da olabilir. Zira ronaldinho hiçbirşey yapmadı). Dünya kupaları ayrıdır. Dediğim gibi herşeyin kuralı var. Şampiyonlar ligi kazandırmak tabii önemlidir. Şu an şampiyonlar liginde bir sezonda atılan en çok gol rekoru Del Piero dadır(10 gol). Onun dışında ş. liginde bir kez daha gol kralı olmuştur. Bir kez kupayı aldırmış bir kez de finale çıkartmıştır. Lig şampiyoluklarını saymaya gerek yok. Çoğuna göre gelmiş geçmiş en iyi italyan topçudur. Bu adam bile efsaneler arasında sayılmayacakken Ronaldinho kim yahu? Maalesef bu iş böyle.

Del Piero eğer efsaneler arasındaki yerini almayacaksa ben senle tartışmam bile..Attığı 3 gol nedeniyle efsaneler arasında yerini alacak demediğimi anlayacak kadar zeki olduğunu biliyorum. Sırf flip flap hareketini bu kadar etkili kullanabiliyor diye bile bence efsanedir. Messi kendi takımını önce Dünya kupasına rahat rahat taşıyabilsin sonra belki bir şeyler yapar dünya kupasında..Az daha katılamıyorlardı.. Sence Kriter dünya kupası ise diyecek bir şey yok....Shevchenko da bir efsanedir, Stoichkov da, Larrson da. Ama sanırım sence değiller. Senle farklı düşünüyoruz bu konuda biraz:)

Del Piero eğer efsaneler arasındaki yerini almayacaksa ben senle tartışmam bile..Attığı 3 gol nedeniyle efsaneler arasında yerini alacak demediğimi anlayacak kadar zeki olduğunu biliyorum. Sırf flip flapı hareketini bu kadar etkili kullanabiliyor diye bile bence efsanedir. Sence Kriter dünya kupası ise eğer bir şey diyemeyeceğim..Shevchenko da bir efsanedir, Stoichkov da, Larrson da. Ama sanırım sence değiller. Senle farklı düşünüyoruz bu konuda biraz:)

Ronaldo luiz kadar, Zidane kadar pele kadar maradona kadar efsane değildir hiçbiri kesinlikle. Ömrümüz yeterse bunu görürsün zaten ilerde. Kimbilir ne futbolcular gelip geçmiştir o dönem ama şimdi akıllarda kalan Beckenbauer;) Del Piero benim efsenemdir her zaman ama o isimlerle aynı kefeye konmaz.

Ahmet Kendi fikrini bizde kendi fikrimizi açıkladık...

Kusura bakmayın ama Messi Ronaldinho'nun sol bacağı bile etmez...

Bu Messi kötü demek değildir...

Lakin Ronaldinho gibisi elli yılda bir gelir...İşte ondan Ronaldinho bir efsanedir...:)

Messi ve Ronaldinho yetenek olarak birbirlerinden çok farklı oyuncuları. Mevkiileri aynı olsa bile yetenekleri birbirinden farklı. Messi takar arkasına 7-8 kişi sürükler, Ronaldinho alır karşısına 7-8 kişi gelin lan der. Böyle bişey işte :)

hepsini okuyamadım ama okuduğum kadarıyla yorum yapıyorum illaki birini seçip diğerine giydirmemiz mi gerekiyor??

karşılaştırma konusunda bence messinin bi 27-28 yaşına gelmesi bu formunu ne kadar sürdüreceğini görmek gerek ki bunu başarabilirse zaten gelmiş geçmiş en iyi futbolcu bile denebilir...

ronaldinho ise yetenek konusunda tartışılmaz zaten oda en yetenekli futbolculardan...hatta son maçta milan formasıyla 3 gol atmışta olsa eskisi gibi değildi ama bu adama futbol topu inanılmaz yakışıyor duruşu bile çok farklı..

messi en iyisi şuan roniiii ise en yeteneklisi....

Ahmet Kendi fikrini bizde kendi fikrimizi açıkladık...

Kusura bakmayın ama Messi Ronaldinho'nun sol bacağı bile etmez...

Bu Messi kötü demek değildir...

Lakin Ronaldinho gibisi elli yılda bir gelir...İşte ondan Ronaldinho bir efsanedir...:)

Ben temellerine dayandırdım açıklamamı. Kimleri hatırlıyorsun eski yıllardan? Top cambazlarını değil büyük oyuncuları hatırlar, hatırlatır tarih. Yani bu sadece benim fikrim değil. Bir bakış açısı. Messi, ronaldinho diye ayırmam bunu. Bir de sol bacak benzetmesi falan yapmışsın. Gereksiz olmuş biraz:) 50 yılda bir falan gelmez de değildir ayrıca. En yakın örneği ronaldo luisdir. Sol bacak benzetmen buna daha uygundur. Ama tersten:)

YouTube - ronaldo amazing skills

Arkadaşlar ilk sayfada Okan'ın koyduğu notu okuyun.Ronaldinho'nun şimdiki değil 3-4sene önceki hali diyor.Heralde yanlış anlaşılma olmuş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt