Muslera, Taffarel ve Mondragon'dan İyi Mi? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muslera, Taffarel ve Mondragon'dan İyi Mi?

Cevap: Muslera, Taffarel ve Mondragon'dan İyi Mi?

10 yaşında biri ne kadar sağlıklı izleyip değerlendirme yapabilir acaba? Bizim milletteki bu "herşeyi bilirim" tavrı çok can sıkıcı.

Ben Litvanyalı Stauce'leri izlemiş biri olarak söylüyorum ki, Mondragon Muslera'dan çok daha iyi bir kaleciydi. Bu konuda yorum yapacak insanlar en azından düzgüne izlemiş ve analiz etmiş kişiler olsun.

Bizde dasayevi izlerdik zamanında ama Muslera'nın refleksleri mondiden iyidir derim ben. Defalarca izleme fırsatı bulduk bu sezon üstüste gelen şutlarda yerden çok seri kalkıyor. Mondi yere uzandımı aynı serilikte kalkamazdı. Tafarel bu ankette gerçekten saçma olmuş.

Musleranın kalitesine bişey demem ve daha önü açık geleceği olan . 30 lu yaşları en verimli çağı olacağını düşünüyorum .

Ama kimse mondragona haksızlık etmesin.

Mondragon galatasarayda inanılmaz işler yaptı. Harika maçlar çıkardı.

Muslerada potansiyel var ama henüz mondragon ve taffarelle kıyaslamak için erken

10 yaşında biri ne kadar sağlıklı izleyip değerlendirme yapabilir acaba? Bizim milletteki bu "herşeyi bilirim" tavrı çok can sıkıcı.

Ben Mondragon'u geçtim takımımda Hayrettini, Litvanyalı Stauce'yi, Nezihi'yi bile canlı canlı izlemiş biriyim. Mondragon Muslera'dan çok daha iyi bir kaleciydi. Bu konuda yorum yapacak insanlar en azından düzgünce izlemiş ve analiz etmiş kişiler olsun.

Stauce-Hayrettin oynarken 8-10 yaşlarındaymışsın. O yaştaki biri ne kadar sağlıklı izleyip değerlendirme yapabilir acaba?

Bizde dasayevi izlerdik zamanında ama Muslera'nın refleksleri mondiden iyidir derim ben. Defalarca izleme fırsatı bulduk bu sezon üstüste gelen şutlarda yerden çok seri kalkıyor. Mondi yere uzandımı aynı serilikte kalkamazdı. Tafarel bu ankette gerçekten saçma olmuş.

Bence saçma olmamış, Taffarel bize çok şey kazandırdı ama seviye olarak birbirlerinden çok farkları yok bu 3 kalecinin. Mondragon'un da her kaleci gibi zaafları vardı ama inanılmaz kurtarışları olurdu. Musleranın reflexleri çok iyi tabi ki, zaten Mondragon daha iyi derken Muslera'yı yerin dibine sokmadık. :) Hepsi aşağı yukarı aynı seviyede kalitedeler.

Musleranın kalitesine bişey demem ve daha önü açık geleceği olan . 30 lu yaşları en verimli çağı olacağını düşünüyorum .

Ama kimse mondragona haksızlık etmesin.

Mondragon galatasarayda inanılmaz işler yaptı. Harika maçlar çıkardı.

Muslerada potansiyel var ama henüz mondragon ve taffarelle kıyaslamak için erken

Öyle deme, 10 yaşında Mondragon'un bir kaç maçını izlemiş arkadaş buyuruyor ki, "Muslera Mondragon'dan daha iyi net!" :)

Konu Mondragon ve Muslera. Ben diğerleri hakkında analiz yaptığımı hatırlamıyorum. Boş muhabbet yapma bence. :)

Sen de başkalarını yaşı yüzünden ezmeye çalışma yani ben de 20 yaşındayım ama hatırlıyorum mondragon'u da gayet musleradan iyi falan değil. 111 kişiden 85 kişi Mondragondan iyi demişse oturup düşüneceksin. Hiçbiri mi izlemedi mondragon'u?

Muslera ve Taffarel çok benziyor biribirine açıkcası. İkisi de Mindragon'dan genel anlamda iyi kaleciler. Fakat Mondragon'da olupta bu ikisind olmayan bir özellik vardı. Mondragon çok ölü noktalardan imkansız topları çıkarıyordu.(Muslera'nın Antep maçında yediği jeneriklik goller gibi)

Babamın anlattığına göre Simovic hepsinden iyiymiş.

Sen de başkalarını yaşı yüzünden ezmeye çalışma yani ben de 20 yaşındayım ama hatırlıyorum mondragon'u da gayet musleradan iyi falan değil. 111 kişiden 85 kişi Mondragondan iyi demişse oturup düşüneceksin. Hiçbiri mi izlemedi mondragon'u?

Bu ülkenin %50'si de akp'ye oy verdi. Saçma mantık olmuş seninki.

Mondragon'un çıkardığı inanılmaz topları ne Taffarel'de gördük(Henry dışında), ne de Muslera'da. Adam 90'a giden, hızından kimsenin göremediği topları çıkarırdı. Çoluk çocuk da gelmiş burada Mondragon değerlendirmesi yapıyor. Yahu biraz saygı gösterin, tamam Muslera da çok iyi kaleci, bizim kalecimiz Allah'a çok şükür de. Ne bu vefasızlık, nankörlük, bilmeden fikir sahibi olmalar.

Mondragon'un çıkardığı inanılmaz topları ne Taffarel'de gördük(Henry dışında), ne de Muslera'da. Adam 90'a giden, hızından kimsenin göremediği topları çıkarırdı. Çoluk çocuk da gelmiş burada Mondragon değerlendirmesi yapıyor. Yahu biraz saygı gösterin, tamam Muslera da çok iyi kaleci, bizim kalecimiz Allah'a çok şükür de. Ne bu vefasızlık, saygısızlık, bilmeden fikir sahibi olmalar.

Ya saçma sapan konuşma basit basit goller de yiyodu orta sahalardan falan bilmiyoruz sanki.

En fazla Onur çıkarıyo inanılmaz topları en iyi kaleci o o zaman.

Taffarel > Mondragon > Muslera. Aralarında kalite olarak pek fark yok tabi ki, hepsi çok iyi kaleci. Gerçi doğru düzgün izleyememiş çocuklar bilmez ama, izleyenlerin anlattıklarından faydalanbilirler.

Mondragon'un iki artısı var birincisi ismi ikincisi ise golden sonra çılgınlar gibi sevinmesi başka hiçbir şeyi yok 6-0'lık maçta da rekor kırmıştır ayrıca . Taffarel'i ise sadece Henry'nin pozisyonu ile hatırlıyoruz . Muslera bence ikisinden de daha iyi .

Mondragon'dan iyi demek kolayı seçmek olur, Taffarel ve Muslera'nın dönemlerindeki Galatasaray kadro yapısı olarak çok güçlü bir takımdı. Mondragon o kadar şanslı değildi zor zamanlardı yoklukta yapılan birbirinden beceriksiz transferler kötü kadro parasızlık dönemleri. Öyleyken şampiyonlar liginde çok güzel maçlar çıkartmıştık. Hele hele 2001-2002 Şampiyonlar liginde iki grup birden çıkmıştık deplasmandaki Liverpool maçı Mondinin hayatının maçıydı. Benim için Taffarel üst düzel bir oyuncudur ancak Mondragon efsanedir.

Üst Alt