Muslera, Taffarel ve Mondragon'dan İyi Mi? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muslera, Taffarel ve Mondragon'dan İyi Mi?

Cevap: Muslera, Taffarel ve Mondragon'dan İyi Mi?

Taffarel > Mondragon > Muslera. Aralarında kalite olarak pek fark yok tabi ki, hepsi çok iyi kaleci. Gerçi doğru düzgün izleyememiş çocuklar bilmez ama, izleyenlerin anlattıklarından faydalanbilirler.

Aralarında çok fark var.. Tafarel çok farklı bir adamdı. Tafarel gibi bir kalecin olunca bir tane defans oyuncusu boşa çıkıyordu. Adam bildiğin libero gibi topu yönlendiriyordu. Galatasaray kalesi geri pastan hiç tehlike görmedi. Üstelik taraftar sustuğunda bütün taraftarı hareketlendiriyordu(Mondi de öyleydi). Adam kaleci olmasına rağmen senede abartısız 6-7 asist yapıyordu ;) Yukarıda yazmışsın "Henry hariç refleksleri diğerlerinden iyi değil" diye.. Güldüm :D

Muslera ve Taffarel'in adlarının geçtiği cümlede Mondragon'u anmak bile hatadır.

mondragon için

6-0 , emerson , phv ve roger anıları çok kredi tüketiyor

5-1lik kupa finali ise baa kredi kazandırıyor

birlikte oynadığı karman çorman kadroları da unutmamak lazım

Aralarında çok fark var.. Tafarel çok farklı bir adamdı. Tafarel gibi bir kalecin olunca bir tane defans oyuncusu boşa çıkıyordu. Adam bildiğin libero gibi topu yönlendiriyordu. Galatasaray kalesi geri pastan hiç tehlike görmedi. Üstelik taraftar sustuğunda bütün taraftarı hareketlendiriyordu(Mondi de öyleydi). Adam kaleci olmasına rağmen senede abartısız 6-7 asist yapıyordu ;) Yukarıda yazmışsın "Henry hariç refleksleri diğerlerinden iyi değil" diye.. Güldüm :D

Bana yazdığım bu cümleyi ya da bu anlama gelen bir cümleyi çıkart. Çıkartamazsan eşek gibi anıracaksın ama :)

Mondragondan iyi olduğu kesin ama Taffarel'den iyi olması için tek başına bir kupa kazandırması lazım.

mondragon için

6-0 , emerson , phv ve roger anıları çok kredi tüketiyor

5-1lik kupa finali ise baa kredi kazandırıyor

birlikte oynadığı karman çorman kadroları da unutmamak lazım

Bence bu önemli bi anektod..Sonuçta adam önünde Cihan, Orhan, Saidou, Conceicao ve kendi kalesine gol atma uzmanı Tomas gibi adamlarla oynadı yıllarca..Genel anlamda da yetersiz kadrolar oldu her zaman,bilhassa orta sahada..Buna rağmen çok başarılı işler yaptı. Hani şu an ki kadronun kalesinde Mondi olsa belki Muslera'dan bile fazla övgü alabilirdi. O yüzden karar vermesi zor bir durum.

Bana yazdığım bu cümleyi ya da bu anlama gelen bir cümleyi çıkart. Çıkartamazsan eşek gibi anıracaksın ama :)

Mondragon'un çıkardığı inanılmaz topları ne Taffarel'de gördük(Henry dışında), ne de Muslera'da. Adam 90'a giden, hızından kimsenin göremediği topları çıkarırdı. Çoluk çocuk da gelmiş burada Mondragon değerlendirmesi yapıyor. Yahu biraz saygı gösterin, tamam Muslera da çok iyi kaleci, bizim kalecimiz Allah'a çok şükür de. Ne bu vefasızlık, nankörlük, bilmeden fikir sahibi olmalar.

Buyur! Alzhaimer yoktur umarım sende, eğer varsa bir nöroloğa görünmende fayda var... Eşek olayına gelince kaliteni de kabak gibi ortaya çıkarıyorsun. Tabi bu cevaptan sonra lafı çevireceksen buyur çevir.

Buyur! Alzhaimer yoktur umarım sende, eğer varsa bir nöroloğa görünmende fayda var... Eşek olayına gelince kaliteni de kabak gibi ortaya çıkarıyorsun. Tabi bu cevaptan sonra lafı çevireceksen buyur çevir.

Mondragon'un çıkardığı inanılmaz topları ne Taffarel'de gördük(Henry dışında), ne de Muslera'da. Bak cümlem bu, anlama kıtlı varsa, yapacak birşey yok. Genetik olabilir. :)

Yine anlayamayacağın için açıklayayım: " Mondragon'un çıkardığı inanılmaz topları Taffarel'in veya Muslera'nın çıkardığını pek görmedik." Yani refleks falan demedim bak dikkat edersen. Okuman var mı?

Kavga var :) En iyisi, Ufuk, Aykut, Zapata gibilerin olmadığı, ortalama bir kaledir. Koskoca tarihimizde 4 kaleci bilemedin 5 kaleci sayabiliyoruz. Fenerbahçe de de 4 ya da 5 kaleci sayabilirsin. Aramızdaki fark, onlar 1979dan bu yana 5 farklı kaleciyle oynadılar toplamda, biz ise zilyon tane farklı kaleci denedik, içlerinde 4ü iyiydi. Muslera'yı elimizde tutabildiğimiz sürece benim için en iyisi Muslera'dır, çünkü ufuktan Aykut'tan beni kurtaran odur..

Avrupa piyasası olarak en iyisi Muslera

Mondinin cok Avrupa piyasası yoktu

Tafi zaten bize yaşlandığı zaman gelebilmişti..

Ama kaleci Özelliklerini bir araya getirir kıyaslarsam benim için 1-Tafi 2-Mondi-3-Musleradır an itibariyle

Ya birakin bu kiyaslamalari. Hepsi farkli özelliklerde ve birbirinden iyi kaleciler.

İyi kaleciliği inanılmaz toplar çıkarmaktan ibaret sanan futbol cahilleri ahkam kesiyo hala burda.:D

Üst Alt