Mustafa Cengiz: "Ya o bildiri geri çekilir ya da Kulüpler Birliği’nde olmayız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Cengiz: "Ya o bildiri geri çekilir ya da Kulüpler Birliği’nde olmayız"

1544190544196.png

SON DAKİKA #Galarasaray Başkanı #MustafaCengiz: "#FikretOrman'ın konuşmalarını dinleyince hepimiz birbirimize şok içerisinde baktık. Sahada ölümüne mücadele etsek de saha dışında doğruluktan yanayız."

FLAŞ#MustafaCengiz: "#FikretOrman, '17 kulüp olarak bildirinin arkasındayız' dedi ama orada 17 kulüp yoktu. 10 kulüp bildiriyi yayınlamadı. Siz zaten 17 kulüp diye yazmışsınız, orada #Galatasaray yok. Bize karşı değilseniz oraya 18 kulüp yazacaktınız."

#MustafaCengiz: "Bildiriyi kimin yazdığı hala açıklanmadı. 'Ben yaptım oldu' demekle bu işler olmaz. Bu hareket bir Anadolu kulübüne de yapılsaydı aynı tepkiyi verirdik."

SON DAKİKA#Galatasaray Başkanı #MustafaCengiz: "Birlik güvenini kaybetti. Herkesi tatmin edecek bir açıklama olmazsa asla Kulüpler Birliği'ne katılmıyoruz ve bu tavırlarına devam ederlerse başka aksiyonlar da alacağız!"

Mustafa Cengiz: Toplantıya bugün gelmediler yarın gelirler falan yok. Tavrımızda sapma yok. Kulüpler Birliği oluşumunu bu halde tanımıyoruz.

Mustafa Cengiz: Ya o bildiri geri çekilir ya da Kulüpler Birliği’nde olmayız.

Mustafa Cengiz: "Neden yıllardır bazı hakemler bazı takımların maçlarına verilmiyordu! Çıkıp açıklasınlar. MHK'nın açıklamasında ne gibi sıkıntı vardır. Başkan bir sakınca yok dedi ama bu metni yazan kim, sahibi kim? Biz bunu yazanı biliyoruz, kral çıplak!"

Mustafa Cengiz: "Kulüpler Birliği, Birlik olmaktan çıkmıştır. Biz kendimiz için ayrıcalık istemiyoruz. TFF belki de ilk kez açıklıkla hakemleri dinlendirmeye aldı. Neden bu açıklamadan rahatsız oldunuz? Gizli olması daha mı iyiydi?"

Mustafa Cengiz: "Küfür, hakaret olmadan taleplerde bulunuyoruz. Federasyondan VAR kayıtlarını istedik ancak bize hala vermediler, IFAB'ın talimatı aslında açık. VAR kayıtlarını vermeleri gerekirdi ama vermediler."

Kulüpler birliğinden ayrılıyoruz demek çok mu zor! Mazisi yeni ve kıytırık bir oluşum. Buna karşı bile elimizi masaya vurmuyoruz!

Bariz bir yalan bu. Kimsenin umrunda degil Anadolu takimlari.

"Bu hareket bir Anadolu kulübüne de yapılsaydı aynı tepkiyi verirdik. "

Mustafa Cengiz: "Küfür, hakaret olmadan taleplerde bulunuyoruz. Federasyondan VAR kayıtlarını istedik ancak bize hala vermediler, IFAB'ın talimatı aslında açık. VAR kayıtlarını vermeleri gerekirdi ama vermediler."

Kim bilir neler konusmuslardir vermiyorlar

Kim bilir neler konusmuslardir vermiyorlar
bu saatten sonra verselerde o hokkabazlar montajlı bişey verirler. hile hurda ruhlarında geldikleri camialarda var

Açıklamasını şimdi dinledim. Demiş ki biz dedik ki bu hakemler dinlendirilmeli.. Yanlış başkan bu hakemler düdüğünü asacak demiştiniz. Ama dediğinizin arkasında durmadınız. O günkü açıklamanızı beğenmiştim. Demek ki taraftarın gazını alıcı bir açıklamadan ötesi değilmiş. En başta hala dostluk,kardeşlik diyorsun. Pes diyorum dediğim gibi seni albayrak etkiliyorsa burak elması attığın gibi onuda at. Neyin ne olduğunu görelim. Son kurşununuz ocak ayı başkan.

Açıklamasını şimdi dinledim. Demiş ki biz dedik ki bu hakemler dinlendirilmeli.. Yanlış başkan bu hakemler düdüğünü asacak demiştiniz. Ama dediğinizin arkasında durmadınız. O günkü açıklamanızı beğenmiştim. Demek ki taraftarın gazını alıcı bir açıklamadan ötesi değilmiş. En başta hala dostluk,kardeşlik diyorsun. Pes diyorum dediğim gibi seni albayrak etkiliyorsa burak elması attığın gibi onuda at. Neyin ne olduğunu görelim. Son kurşununuz ocak ayı başkan.
Bu kıvırmayı yaptı mı gerçekten?

Kulup baskanlarinin bu talepleri cok yersiz , cok kereler duyduk bunlari

Fb baskani kac kere turkiye kupasindan cekiliriz dedi , kac kere havuzdan cikariz dedi , kulupler birligine elveda dedi

Bjk keza paflarla cikariz dedi sudur budur

Hic biri federasyonlara karsi hic bir sey yapamadi , baskani bosa konusmakla suclayabiliriz cunku bir sonucu olmayan seyler soyluyor , onu da soylemese tepki gorecek

Ama yaptirma gucu yok , sirf onun degil hic bir baskanin yok

Aciklamayi dinledim , bu kez bence diger tum aciklamalarindan daha guzel noktalar yakalamis

Ozellikle metindeki 17 rakamini vurgulamasi
Hakemlerin gizli kapakli sekilde bazi takimlara verilmemesini soylemesi
Bildiriyi kimin yazdiginin aciklanmasi konusunda kaytarilmasina iyi deginmesi

Guzel noktalar .

Var konusmalarini alamaz , bu bos bir istek , tff bunu kendi bunyesinde bile herkese dinletmiyor , limitli erisim var , yarin obur gun sizabilir diye

Belki medyaya hakem ismi verilerek dinlendirme aciklamasi yapilmasi dogru degildi , orada KB hakli olabilir ama bu vesile ile bazi kuluplere senelerdir verilemeyen hakemlerin de artik verilmesinin yolu acildi

Sahaya otururum , o hakem buraya gelemez , gelirse cikamaz denen yankaya dun fb stadina verildi seyircisiz mac da olsa (gerci maci berbat etti ama baristirilmistir iste artik)

Başkan efendi sen malmisin taraftarida malmi saniyorsun bu salaksurusu birlikmi hakemleri atıyor bu aptal birlikmi seni doğruyor gündem degistirmeye çalışıyor uyanık başkan efendi

Üst Alt