🎗Mustafa Cengiz - Sayfa 88 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

🎗Mustafa Cengiz

Mustafa Cengiz ve yönetimi transfer konusunda hatalıdır, kabul.. Ben de cok kızdım, isyan ettim, soylendim.

Yahu bu maçı M. Cengiz mi kaybetti? O mu taktiği verdi? Kadroyu o mu yaptı? Hoca maçın 80 inci dakikadına kadar Fegouli yi oynatma mı dedi?

Sampiyon kadro 4-0 yenilmiş.. Siz hala neredesiniz??

Evet Cengiz kaybetti. Bu maçı satan Maicon'u bu hale getiren Cengiz, satiyorum seni pardon satamadim :( domates mi satiyosun ulan? Adamin psikolojisi dagilmis.

Gomis'i 6 milyon gibi komik bir rakama, alternatifini hazirlamadan satan da Cengiz. Terim hem forvete hem stopere transfer istedigini soyledi, alamayan kim? Cengiz. Beceremedigin ise soyunmayacaksin kardeş. İşi ehline teslim edeceksin. Elinde transfer yapabilen tek adamı da kovup, yerine adam gibi birini bulamamak büyük aciziyettir.

Taraftara gece gündüz çalisiyoruz diyip Cahill/Modeste transferlerini bitirememek de ezikligin onde gidenidir. Kemer sikicam diye takimin ayagina siktin sen. Simdi tirsak tirsak kacarsin kameralardan.

CL kurasinda pismis kelle gibi siritiyordu. Trabzon tribününde sirazesi kaymisti. Taraftari soktuğu ruh haline kendi de bürünmüş durumda. Ektiginizi biciyorsunuz çapsızlar.

Olay transfer yapipi yapmamak degildi, olay nasıl transferleri bitirebiliriz idi. Yönetim feci sinifta kaldı.

Yapmadıgı forvet ve defans transferleri yüzğüden dursun kadar nefret ediyorum senden beceriksiz anca bos bos konusmayı bilir rahat rahat sampiyon olup clde gruptan cıkabilcemiz senede üç kuruş vermemek için bizi rezil edecek

200 bin euro kar yapıcam diye CL gelirleri+lig gelirlerinden olmuştur. Galatasaray'ın belkide gelecek 10 senesini çalmıştır.

Bu sezon şampiyon olmazsak uefa cezası ile iyice boka sararız. Bunun kendisi de farkında olmalı. Ancak güzelim kadroyu piç etti. ABV

* Ffp diye takımın icine sıctı havayı bozdu

* 2 forvet 1 defans oyuncusu alsa şu an kadromuz eksiksiz olacaktı

* En fazla 5-6 milyon euro icin gelecekte cl'den gelecek paralardan oldu

* Taraftarı hocayı sürekli transfer yalanlarıyla kandırdı. Pazartesi gelicek dedigi oyuncu 1 hafta sonra geldi. 2 forvet alacagız dedi cıkıp bir acıklama dahi yapmadı.

Tahminim kendisinin cok az ömrü kaldı bu Galatasaray camiası icinde. Son günlerini bol bol ziyaretler yaparak gecirsin. Ne biliyim basketbol salon insaasını baslatsın. Stadı yenileme islemleri yapsın faydası dokunup öyle gitsin.

Bu nizipsporluyu hatırlayın sezon basında 4.lig takımıyla hazırlık macı ayarlayıp 100 bin euro kar yapıcam diye 4 oyuncununda ayagı kırılıyordu Mustafa cengiz istifa et istifada hizmet

Bir spor kulübü yöneticilerinin kaliteli/uzun ömürlü olup olmadıkları transfer dönemlerinde belli olur.
Çünkü hem alacağın futbolcunun marka değeri, kulübün marka değerini/imajını arttırır, hem de kazandıracağı maçlarla sana şampiyonluk getirir.Haliyle de onu transfer eden yöneticileri de kurtarır.
Hamzaoğlu şampiyon olduktan sonraki gün hem burda hem de sözlükte "teşekkür edilip gönderilmeli" diyenler vardı.
Çünkü gerek yabancı dil bilmemesi,gerek yurtdışı futbolunu izlememesi-oyuncu tanımaması vs. gitsin istendi.Nitekim o dönem korkulan oldu jem karacanlar falan alındı, beceriksizliğin adı "şampiyon kadroya güven/vefa" oldu ve 3 kupalı adam 10 haftada gönderildi.Sezonu 6.bitirdik falan.

Ne yazıkki bu yönetim de aynı kafada gidiyor.
Sayın Cengiz'e tek kızma nedenim plansızlık ve iletişimsizliktir.
Bakın hem kendisi hem Albayrak hatta Terim, oturup futbolcu izleyecek adamlar değiller.
Mesela kura günü Fransa'dalar iken Traore boşa çıkmıştı,kulüpten birinin bu ikiliyi arayıp hemen haberdar etmesi gerekiyordu, ben şahsen bu ikilinin bundan haberdar olduğunu sanmıyorum.Bizde bu işi yapacak sportif direktör yok, lafa gelince "scout ekibinin tek işi futbolcu izlemek değil!!" diyip Utkucan'ın avukatlığını üstlenenler, o zaman o arayıp haberdar edecekti.
Keza Çinden jackson martinez koşa koşa gelirdi, ya da latin amerikadan falan.

Ama dediğim gibi bizde bu işe bakan biri yok,Cengiz'in tek ve en büyük hatası/eksiği budur.
Ya sportif direktör gelecek, ya Utkucan'ı kovacak.
Mevcut kafayla giderse o zaman kendisi kaybedecek.

Ffp yi delip ligde oynatacak ortalama bir forvet bile bulabilirlerdi. Açığıda devre arasi yapacagimiz satis ve ya satışlardan hayli hayli kapatirdik.

Sen de kendi ayağına sıktın başkan ...

Ne vardı doğru düzgün bir transfer planlamasıyla bu takıma adam akıllı 1 stoper ve 1 forvet alabilseydin ?

Hem lig hem şampiyonlar ligi o kadar rahat geçerdi ki bizim için ...

kendisinin eleştirileri dinlediğini biliyorum. Milli ara da varken bir an önce GSTV'ye falan çıkıp neden transfer yapamadığını en şeffaf şekilde anlatmalı.

Bunu yapmazsa ilerleyen dönemde daha çok baskı artar üzerinde. Susmak bu dönemde en yanlış şey olur. Çıkıp anlatmalı.

Maddi olarak gul bahcesine de gelmediler , bunu da unutmamak lazim

Kimse gül bahçesine gelmiyor.

Ama senin rakibin 2.5 Milyon Euro'ya CL seviyesinde iki transfer (Karius+ Ljalic) yapabiliyorsa, kadrosunda 4 forvet varken, kendisine sorun olan forvet için bile senden para kazanmayı düşünüyorsa menfaati gereği bu işleri geçecekler.

4 ayda forvet, 3 ayda stoper alamamak nedir?

Pintilik ayrı becerili olmak ayrı şey.

Galatasaray S.K yönetimlerinin alayı ya beceriksiz, ya da ART NİYETLİ YİYİCİLER. Geri kalanı da senin gibi etkisiz eleman sülalem rahat diyenler.

Bu yapı değişmedikçe bir halt olmaz.

Besiktasin basarisi bu hususta senelerdir zaten ortada . Onlarin seviyesine biz de fb de cikamayiz .

Ben bunu 3-4 senedir soyluyor ama topa tutuluyorum . Karavana attiklari cok az oluyor

her nekadar kabul edemesekte acemiliğine kurban gitti. zaten dikkat ederseniz yapısı gereği olsa gerek her halinden heyecan akıyor bazen pek çok şeyi aynı anda söylemek istiyor anlaşılmıyor bazen elini ayağını nereye koyacağını şaşırıyor başkanı biyerde anlarım ben.

fakat onlarca yönetimde bulunmuş onlarca transfer dönemi görmüş artık tecrübelendim kaşarlandım başkanlık benim hakkım diyen apo beyin bu hatasının bi bahanesi yok olamaz. iddia ediyorum emre akbaba transferinde yanında ali dürüst olmasa o transferide yapamazdı yapmazdı.
apo ve transfer konusunda inş. herşey sn. apo beyin beceriksizliği ile alakalıdır. inş. kendisine kulup dısından verilen emirleri uygulamıyordur.

Niyetinden şüphe etmiyorum ama çok amatör biri. Yönetimi de aynı şekilde.

Galatasaray başkanı aksiyon alabilen, sorumluluk alabilen konumunda olmalı. Hata yapmaktan korkan en çok hatayı yapandır. Hata yaparsan gidersin. Bizde sistem bu. 3 senede 1 başkan değişir bizde bu sebeple. Hata yapmayayım diye hata yaparsan da gidersin, Dursun gibi batırırsan da gidersin.

Başarılı işler yapacaksın ki 1 şans daha verilsin.

Üst Alt