Mutlu Bir Evlilik ve Aile Hayatı İçin Ne Yapılmalı? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mutlu Bir Evlilik ve Aile Hayatı İçin Ne Yapılmalı?

allah nazarlardan sakınsın üniversitede başlayan arkadaşlığımız, evlilik ile devam ediyor. çok mutlu ve huzurluyuz. biz bunu düşündük ve eşim ile karşılıklı anlayışlı olmamıza bağladık. yani mutlu evlilik ve aile hayatı çiftlerden biri değil ikisi isterse mümkündür.

Ne konuştuğunu bilmeli, mümkünse eğitimli olmalı. Kafa dengi olmalı. Sosyal açıdan uyumlu olmalı. Gezmeyi sevmeli. Ota moka trip yapmamalı. Yeri geldi mi pes oynayabilmeli (en azından aynı takımda rakibe karşı kupa yaparken), stada gidebilmeli, tektük tezahurat bilmeli, aşırıya kaçmamak şartıyla sövebilmeli, sövceği adamı bilmeli. Ben evlenirken bunları kriter koydum. Benimkine ek paket olarak iyi yemek ve temizlik te koymuşlar. Full+full paket yani. Memnunum.

Evlilikte başarının sırrı karşılıklı sevgi,saygı ve anlayıştır...Bu üçlüye dikkat edilirse mutluluk kaçınılmazdır.

evlenmek ayrı dert bekar gezmek ayrı dert.. evli olanların evlenme deme nedeni bekar olunca kendilerinin özgür kuş gibi olacağını sanması..bu en fazla 6 ay sürer sonra bunalıma girersin..belli bir bekarlık döneminden sonra artık hayat sıkmaya başlıyor insan kendi ailesi yuvası olması gerektiğini hissediyor..Nereye kadar alemler çapkınlıklar başı boş takılmalar..
Ben 3yıllık evliyim gerçekten bir bayanla anlaşmak onunla uğraşmak çok zor bir iş ama sonuç olarak tartıya koyarsak kesinlikle evlilik ağır basar..Hele benim gbi 1 yaşında bir aslan parçan olduysa o zaman evliliğin ne kadar gerekli olduğunu daha iyi anlıyorsun :)

Sonuç olarak mutlu bir evlilik için eş adayını belirlerken sırf güzelliğe bakılmamalı hatta %51 mantık %49 güzellik şeklinde düşünün.. Eşiniz çevrenizde ağırlığı kabul edilebilecek bir insan olmalı yani kendiyle birlikte sizi de yukarıya taşımalı.. Evlendikten sonra 2 taraf da ister istemez bazı yönlerini törpülemek zorunda bunu da karşılıklı saygıyla halledebilirsin..
Son olarak şunu da belirteyim bazen ben de niye velnedim yazık etti,m kendime diyorum çünkü kadın milletinin dilinden anlamak imkansız yani bizim gibi bir düşünce yapısına sahip olmadıkları için bazen çıldıracak noktaya geliyorum ama çevremdeki bekar veya boşanmış insanları görünce de oğlum bir b.k yedin evlendin bir b.k daha yiyip boşanma diyorum..:D

sakın ola facebookta, instagramda eğlenen çiftlere inanma. Bir çoğu göstermeliktir. Her şey o kadar süper değil.
Karşılıklı sevgi,saygı,fedakarlık,anlayış olduktan sonra güzel bir evlilik yapabilirsin. Ufak tefek şeylere takılma mükemmeli arama.
Bol şans

1 Galatasarayli olmali
2 Karakterli olmali
3 Kültürlü olsun az biraz Tarih bilsin en azından
4 Seküler olmalı yobaz çekemem

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt