NBA'de Lokavt Bitti, Peki Yine De Oyuncu Transfer Edilmeli Mi ? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

NBA'de Lokavt Bitti, Peki Yine De Oyuncu Transfer Edilmeli Mi ?

Cevap: NBA'de Lokavt Bitti, Peki Yine De Oyuncu Transfer Edilmeli Mi ?

merak ediyorum efes pilsen'in şuan nesi bizden daha iyi? resmen dökülüyorlar.Vujacic'de giderse işleri daha da zorlaşır özellikle lig için.

Bizden iyiler kardesim. Bunu tartismayalim simdi. Cok daha kaliteliler. Neden 1 adim önlerine gecmeyelim ki transfer yaparak? Ayrica Vujacic´in sözlesmesi 2 yillik. Dönmüyor NBA´e

Ben hakaret etmiyorum. Anadolu Efes yari finalde karsina gelirse nasil final oynayacaksin? Hic damardan girmeye gerek yok kazaniriz parcalariz diye. Kazanamayiz. Efes´in cok altindayiz. Sampiyon olmak istiyorsak bu kadro yetmez. Hedef meselesi. Oyuncularimiz hepsi Aslan parcasi, Oktay Mahmuti basimiza gelen en güzel sey, ancak sampiyonluk icin yetmez. Gercekci olmak lazim.

Anadolu Efes'in nasıl çok altındayız? En başta bir başladınız Efes çok iyi Efes çok iyi adamların bir şey oynadığı yok Efes hala çok iyi çok iyi. Hiç de fazlaları yok bizden, yarı finalde karşılaşırsak en az onlar da bizim kadar şansız olur. Bir de şanslı eşleşmeler den kasıt kim var başka?

Bizden iyiler kardesim. Bunu tartismayalim simdi. Cok daha kaliteliler. Neden 1 adim önlerine gecmeyelim ki transfer yaparak? Ayrica Vujacic´in sözlesmesi 2 yillik. Dönmüyor NBA´e

Vujacic dönse ne olur dönmese ne olur, içine ediyor Efes'in. 2-3 maç üst üste izlersen anlarsın.

Anadolu Efes'in nasıl çok altındayız? En başta bir başladınız Efes çok iyi Efes çok iyi adamların bir şey oynadığı yok Efes hala çok iyi çok iyi. Hiç de fazlaları yok bizden, yarı finalde karşılaşırsak en az onlar da bizim kadar şansız olur. Bir de şanslı eşleşmeler den kasıt kim var başka?

Damardan giriyorsunuz, gercekleri görmek istemiyorsunuz. Iyi oynuyorlar kötü oynuyorlar beni ilgilendirmez. Potansiyelleri daha fazla. Bunu görmüyormusunuz yani gercekten? Kötü oynayarak bizi evimizde yendilerse, playoffa kadar form tutarlarsa ne olacak hic düsündün mü? Efes bizden kaliteli isimlere sahip, bu bir gercek. Ben istiyorum ki transfer yapalim ve onlarin 1 adim önüne gecelim kalite olarak, iddiali olalim. Bunun nesi yanlis?

Damardan giriyorsunuz, gercekleri görmek istemiyorsunuz. Iyi oynuyorlar kötü oynuyorlar beni ilgilendirmez. Potansiyelleri daha fazla. Bunu görmüyormusunuz yani gercekten? Kötü oynayarak bizi evimizde yendilerse, playoffa kadar form tutarlarsa ne olacak hic düsündün mü? Efes bizden kaliteli isimlere sahip, bu bir gercek. Ben istiyorum ki transfer yapalim ve onlarin 1 adim önüne gecelim kalite olarak, iddiali olalim. Bunun nesi yanlis?

Kötü oynayarak mı yendiler? :asd: Şu ana kadarki en iyi basketbolunu bize karşı oynadılar, o gün kötü olan bizdik, Kerem Tunçeri bir daha ömründe oynayamacağı basketbolu oynadı bunları sen gördün mü? Transfer istemek farklı şey şanslı eşleşmelerle final beklemek diyip takımı küçümsemek farklı şey. Ligin en iyi takımı biz ve Efes ise yarı finalde onlarla eşleşmemek şanslı olmak değildir zaten, eşleşmek şansızlık olur.

efes biraz form tutmaya başlasın ki şuan kötü formdalar ELde favori 4 takımdan biridir. bizim transfere ihtiyacımız cok acık

güzel kardeşim Efes Pilsen/anadolu efes'in kadrosu hep iyi oyunculardan oluşur çünkü efes'in bir basketbol kültürü var.Efes'E kimler geldi geçti yani kadrosu hep iyiydi bazen de çok iyi kadrosu vardı.Bu yılda geçen yılda kağıt üzerinde bizden iyilerdi fakat ancak kağıt üzerinde bizden iyi olabilirler.

Geçen sezonda efesTen iyiydik bu yıl efes'ten iyiyiz.Maçlarını izlemiyormusun? Hiç birşey oynamıyorlar. Galatasaray efesten çok daha iyi bir takım.İyi oyuncuları olması onları Galatasaraydan iyi yapmaz.

bİZ BİR defa Oktay hocayla onlardan daha iyiyiz.onların koçu efes çapında bir adam değil.Ayrıca ilk defa katıldığımız avrupa kupasında bile efesten daha iyi oynuyoruz.Ligde de efesten daha iyiyiz.

şimdi söyle bakalım efesten aşağımıyız yukarımı?

Ya biz aslında transfer yapmadanda çok başarılı oluruz bundan eminim çünkü mükemmel bi teknik ekibimiz var ... Ama neden 2 tane güzel transferle fırtınalar estirmeyelim ?

Zaza nın yeri kaliteli biriyle doldurulmazsa sezon sonu pişman oluruz.Yönetimin hamle yapmasını bekliyorum.

Zaza'nın gitmesi tabi ki çok büyük kayıp olacak.Ama burada yapılması gereken hamle önce TOP 16'yı beklemek.İyi kötü oraya bir şekilde kalırız artık şu son Prokom maçından sonra.Ancak orada bu kadro yapısıyla galibiyet alma şansımız bir hayli düşük olur.Bu yüzden 5 numara ihtiyacı doğacak gibi.Eğer Lokavt bitmeseydi 4 numaraya bir isim kadroya katılıp çok daha üst düzey olabilirdik.Ama bu şekilde Songaila,Furkan,Cevher ve Luksa'dan oluşan rotasyon yetersiz gözüküyor.Cevher o seviyede değil,Songaila çok donuk oynuyor,Furkan kumaşı olan ama genç bir isim,Luksa ise istikarsız ve zorlu rakipler karşısında yetersiz kalabiliyor.Bu nedenler ile 4 veya 5 numaraya şimdi mecburen 5'e kaliteli bir isim alınmalı.

Aslında 4'e de bir isim lazımdı.Zira 4 oynayınca Shumpert çok eziliyoruz o bölgeden.

En iyi beşimiz

Lakovic

Gordon

Shipp

Furkan

Andric

şu durumda.Ancak savunma anlamında Lakovic sıkıntı olabiliyor.Gordon ve Shipp'e çok yük biniyor bu durumda.Guard savunması bakımından Ender daha faydalı olabiliyor ama o da Euroleague'de hedefi olan bir takımın 1. guardı olamaz.Tutku da klasik bir Euroleague guardına göre ağır kalıyor,ve savunma bakımından sıkıntılı.

İnşallah doğru bir hamle gelir ve sertlik bakımından takımı 1 seviye üste çıkaracak ama skor opsiyonu da olabilecek bir isem ihtiyacımız var.

Uzun rotasyonuna iyi bir isim gerekli bir de şöyle net şutör lazım takıma 2-3-4 pozisyonu fark etmez. Takım bazen çok tıkanıyor içeride dışarıda. Lakovic dışında da net şutör olmayınca ve de Lakovic de formda olmayınca işimiz çok zora giriyor bu maçlarda.

Gelelim Efes konusuna. Efes dahaden tam anlamıyla takım olmayı başaramadı. Hem takım sisteminin oturmamasından hem koç yetersizliğinden dolayı. Bu gidişle de gerçek potansiyellerine ulaşmaları çok zor. Buna rağmen bu yapılarıyla bile şuan ligin açık favorisi durumundalar ve bizim üstümüzdeler(bence). Fener ile biz ise aynı seviyede hatta bence biz bir adım daha öndeyiz kalite olmasa bile takım olduğumuzdan.

aslında lokavt bitene kadar 2 oyuncu alabiliriz

Zaza yerine Sertac'in geri donecegi soyleniyor..

Sertaç Şanlı'yı TOFAŞ'a şartlı olarak veren Galatasaray Medical Park, Zaza Pachulia'nın dönecek olması nedeniyle genç oyuncusunu geri alacak.

Galatasaray Şanlı'yı TOFAŞ'a gönderirken, NBA lokavtına bağlı olarak geri alma hümkünü protokole bağlamıştı.

güzel kardeşim Efes Pilsen/anadolu efes'in kadrosu hep iyi oyunculardan oluşur çünkü efes'in bir basketbol kültürü var.Efes'E kimler geldi geçti yani kadrosu hep iyiydi bazen de çok iyi kadrosu vardı.Bu yılda geçen yılda kağıt üzerinde bizden iyilerdi fakat ancak kağıt üzerinde bizden iyi olabilirler.

Geçen sezonda efesTen iyiydik bu yıl efes'ten iyiyiz.Maçlarını izlemiyormusun? Hiç birşey oynamıyorlar. Galatasaray efesten çok daha iyi bir takım.İyi oyuncuları olması onları Galatasaraydan iyi yapmaz.

bİZ BİR defa Oktay hocayla onlardan daha iyiyiz.onların koçu efes çapında bir adam değil.Ayrıca ilk defa katıldığımız avrupa kupasında bile efesten daha iyi oynuyoruz.Ligde de efesten daha iyiyiz.

şimdi söyle bakalım efesten aşağımıyız yukarımı?

Ben bizden iyi oynuyorlar demedim ki. Bizden kaliteli isimlere sahipler dedim. Iyi durumda degilken bizi evimizde yeniyorlarsa, form tutarlarsa daha da zorlaniriz dedim. Mesela ceyrek final, yari finalde filan Efes´le eslesirsek final oynamama sansimiz daha yüksek olur. Neden sampiyonluk hedeflemeyelim? Yani transfer yapmanin sakincasi ne olabilir ki? Gelecek sezon Euroleague oynayacagimiz kesin mi? Oynarsak ilk 16´ya kalacagimiz kesin mi? Bu sene bunu büyük ölcüde basarmisken transfer yapalim, güclenelim, gidebildigimiz yere kadar gidelim, en azindan en büyüklerine karsi Aslanlar gibi mücadele edelim diyorum.

Lakovic de Songalia da ununu eleyip eleğini asmış adamlar kontratları oldukça yuklu göndermek kolay değil ama iyi oyuncular bulabilirsek, lakovic ve Songalia değiştirilmeli. Yoksa Top 16'da varlık gösteremeyiz. Zaza gidiyor ve içeride savunma ve ribaundda butun yuk Furkan'a kalıyor. Cevher, Shumpert varken Songalia olmasa da olur. Lakovic zaten Ender'den farklı değil, sut seçimleri hatalı, yuzde dusuk, kontrol dısına cıkıyor, savunmada iyi niyetli ama undersize kalıyor.

Bir dev (+2.13) lazım. böylece uzun takımlara karşı furkan veya andric'i 4 numarada oynatabiliriz. ayrıca 3 numarada bir bench oyuncusu lazım. şahsen haluk ve caner'e pek güvenmiyorum...

Uzun ve kalın bir Pivot lazım.Zaza gittiği için.Bu Pivot rotasyonu Türkiye ligi için yeterli olsa bile Euroleague için yetersiz bana göre.Uzun ve kalın bir pivot şart.

Üst Alt