Nelsson'a Dev Talip! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nelsson'a Dev Talip!

Nelssonun kalmasından yanayim.

Marc ve keremden çıkılabilir
İmkansız. Bu ekonomik koşullarda 10 bile verseler seve seve göndereceksin ki 25'ler falan konuşuluyorken direkt "Kardeş Payı - Sezai" modeli herkesi elden çıkarıp yenisini monte edeceksin. Ayrıca o elde ettiğin bonservis gelirinin de rahat %70'ini falan borçları eritmekte kullanmak lazım. Gelirimiz döviz giderimiz TL olacağı için bir iki sene transferde kar-zarar dengesini +35, 40 milyon eurolarda tutturmayı başarırsak çok rahatlarız. Ama taraftarın da atıyorum transferden 50 milyon euro transfer geliri elde ettik diyelim, bunun 40 milyonunu transferde kullanmasını istememesi lazım yönetimden. Kulüpler bu anlayıştan battı zaten. Başarıyla borç bitmez. Bunu öğrenmek lazım artık. İhraç ederek borç biter. Başarı için her yol mübah anlayışından vazgeçmemiz lazım. Minimum harcamayla başarıyı kovalamamız lazım.

Önümüzdeki sezon Avrupa yok. Eldekileri parlatacağımız ortam yok yani.

Satmak en mantıklısı gibi.
Trabzonspor'un ve Konyaspor'un bu yıl yaptığı gibi bir planlamaya gitmek gerekiyor. İçi geçmiş yıldızlardan uzak genç, istekli bir takım şart. Hazır güzel bonservis girdisi olacakken, Avrupa'ya da gitmeyeceğiz zaten, gençlerden kurulu bir kadroyla kafamız rahat bir şampiyonluk yaşayalım.

Nasıl yani? Tsnin yapılanması gibi ve genç mi? Ben mi yanlış biliyorum acaba ts kadrosunu
Hocam adamların yaş ortalaması 25.8. Ligin en genç 4. takımı. Galatasaray'ın 27.1 örneğin. He bir de Trabzonspor'un uzun zamandır kullanamadığı Hamsik ve Gervinho da dahil buna. Onları da çıkarırsan ligin en geç kadrosu gibi bir şey hatta. En önemlisi adam tak diye Ahmetcan'ı Kadıköy deplasmanında 11 olarak salabiliyor sahaya. Bizim Fener maçı geliyor mesela. Sen Işık Kaan'ı salabiliyor musun ilk 11'de? Elinde stoper kalmasa başka bir yerden devşirirsin ama yine de genç oynatmazsın. Maalesef bizim kadroda genç az ama olan gençler de kullanılmıyor. Bartuğ'u 90 dakika görmedik mesela kaçtı gitti. Sonra yom menajer yok o bu diye çemkiriyorsun işte medyaya. İlk önce sen adamı oynat bakalım o adam menajerine mi güveniyor yoksa kulübe mi? Bakın mesela Ferdi gidecekti Fener'den. Adamı oynattılar ligin ortalarından itibaren. Yeni sözleşme imzalayacak. Arda da oynatılmasaydı gidecekti bunlardan. Bizim de oynatmamız lazım. Yunus'a neler neler dendi geçen yıllarda bizde oynadığında. Bu sene herkes hayran. İşte ama Yunus bir günde Yunus olmadı. İlk maçlarda çöp gibiydi. Sonra kendini buldu oynaya oynaya o seviyede.

Son düzenleme:
İkisi de gitmeli aynı mentaliteyle benzer özellikli oyuncuyu alıp 1.5 senede aynı seviyeye çıkarabilme şansımız var.
Kerem-Marcao-Nelsson Bu oyuncuların çıktığı bu performans ve bonseervislere daha da çıkma şansları yok bunun için uygun ortam yok zaten.

O yüzden hepsinden maximum bedel çıkarıp temiz bir iskelet kurmak gerekir.
Yazın Boey'e falan 7-10 arası gelirse şaşırmamak gerekiyor.
Kime ne para gelirse okutmalı. Burada üzerine düşeceğimiz 2 oyuncu var gelişimi bizim için önemli olan morutan ve yunus seneye de onların gelişimi için büyük çaba harcamak gerekiyor.
Ha yazın bir bakmışız bir şekilde avrupaya atmışız o zaman marcao-kerem satılıp kalanları geliştirme üzerine planlamalı.

Sadede gelirsek eğer şuan potansiyel yetenekler dahil takımdaki bütün genç heriflere 100 veriyoruz derlerse zaman kaybetmeden paketlemek gerekir. O sene çıkış yapmış özellikle genç potansiyeli olan takımları yağmalıyorlar bize olacak olan da o. İnşallah sağlam bedeller gelir

Hocam adamların yaş ortalaması 25.8. Ligin en genç 4. takımı. Galatasaray'ın 27.1 örneğin. He bir de Trabzonspor'un uzun zamandır kullanamadığı Hamsik ve Gervinho da dahil buna. Onları da çıkarırsan ligin en geç kadrosu gibi bir şey hatta.
Genel kadro ortalaması öyle olabilir ama işe yarar oyuncuların, 11 oyuncularının ortalaması 28den aşağı değildir. İki en önemli oyuncuları direkt 31 32 yaşında. Efektif oyuncu olarak bakmak lazım yaş ortalamasına.

Bence Nelsson kalmalı hem taraftarla çok iyi bir bütünlük sağladı hemde henüz değer olarak zirveyi gördüğünü düşünmüyorum. Kerem ve Marcao ikilisinden gelecek sezonun bütçesini oluştursak yeterli olur bence. Nelsson'un yanına yeni bir sol stoper bulunursa tandem tekrar uyumlu olur. 2 yeni stoper almak zor bir iş olur uyum açısından.

Son düzenleme:
Genel kadro ortalaması öyle olabilir ama işe yarar oyuncuların, 11 oyuncularının ortalaması 28den aşağı değildir. İki en önemli oyuncuları direkt 31 32 yaşında. Efektif oyuncu olarak bakmak lazım yaş ortalamasına.
Tamam işte 28 kötü değil ben onu diyorum.

1647612908562.png
Şu mesela gayet ideal. Başakşehir'in şampiyon olduğu kadro mesela full yaşlıydı. Şampiyon olmak için full yaşlı doldurmaya gerek yok. İlk 11 ortalamasını bu attığım kadro gibi tutsak ama onların yerine giren futbolcuların aşağı yukarı her biri 18-25 arası olsa benim için ideal. Sen bakma aslında bu sene bizim elimizden çıkacaklarla biz de çok gençleşeceğiz. Bu yılki transfer politikasına devam. Kurtuluş reçetemiz orada. Feghouli yerine Yunus gelince zaten yaş ortalaması ister istemez düşecek. Babel, Arda ve Kerem de gidecek zaten. Gomis de gider gibi böyle olursa. Onların yerine (sol kanat ve santrafor) de genç yaşta olmasına rağmen tecrübeli bir futbolcu alırsın (sonuçta insanlar 19 yaşında dünya yıldızı oluyor) al sana püfür püfür gençlik rüzgarı. Mostafa gidecek mi kalacak mı o da yıl sonuna kadar belli olur. Ama Mostafa kalsa da gitse de Diagne'nin gönderilmesi daha iyi olur. O adamdan bize hayır gelmeyecek belli. Ama tek isteğim Melo-Fernando gibi yaşça da büyük, tecrübe olarak da sağlam bir defansif orta saha.

Bence Nelsson kalmalı hem taraftarla çok iyi bir bütünlük sağladı hemde henüz değer olarak zirveyi gördüğünü düşünmüyorum. Kerem ve Marcao ikilisinden gelecek sezonun bütçesini oluştursak yeterli olur bence. Nelsson'un yanına yeni bir sol stoper bulunursa tandem tekrar uyumlu olur. 2 yeni stoper almak zor bir iş olur uyum açısından.
Geçmiş örneklerden dolayı elde ne kadar oyuncu varsa değeri karşılığında satılmalı diye düşünüyorum. Luyindama'yı ve Diagne'yi de teklif geldi satmadık. Şimdi bedavaya versen "Aman ağam istemezük" çekiyorlar.

Tüm teklifler değerlendirilmeli değerini bulan/yaklaşan satılmalı, böyle de olur muhtemelen. Kadro istikrarı muhabbetini sağlayacak lüksümüz pek yok gibi.

Iki stoper ayni anda gitmemeli.
Değerleri verilirse gitmeli çünkü seneye Avrupa ligi de olmayacak yüksek ihtimalle o yüzden yeni tandemi çok iyi oturtabiliriz. Nelson- Marcao'dan toplam 45-50 milyon euro getirse bu gideceklere Cica- Kerem-Mohamed falanda eklenecektir tam takımı yeniden oluşturmalık zaman bu yönetim kalırsa SD ve Campos'un marifetini göreceğiz. Bu yönetim giderse ne olur onu o zaman göreceğiz.

Tamam işte 28 kötü değil ben onu diyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 153801
Şu mesela gayet ideal. Başakşehir'in şampiyon olduğu kadro mesela full yaşlıydı. Şampiyon olmak için full yaşlı doldurmaya gerek yok. İlk 11 ortalamasını bu attığım kadro gibi tutsak ama onların yerine giren futbolcuların aşağı yukarı her biri 18-25 arası olsa benim için ideal. Sen bakma aslında bu sene bizim elimizden çıkacaklarla biz de çok gençleşeceğiz. Bu yılki transfer politikasına devam. Kurtuluş reçetemiz orada. Feghouli yerine Yunus gelince zaten yaş ortalaması ister istemez düşecek. Babel, Arda ve Kerem de gidecek zaten. Gomis de gider gibi böyle olursa. Onların yerine (sol kanat ve santrafor) de genç yaşta olmasına rağmen tecrübeli bir futbolcu alırsın (sonuçta insanlar 19 yaşında dünya yıldızı oluyor) al sana püfür püfür gençlik rüzgarı. Mostafa gidecek mi kalacak mı o da yıl sonuna kadar belli olur. Ama Mostafa kalsa da gitse de Diagne'nin gönderilmesi daha iyi olur. O adamdan bize hayır gelmeyecek belli. Ama tek isteğim Melo-Fernando gibi yaşça da büyük, tecrübe olarak da sağlam bir defansif orta saha.
Belli bölgelere tecrübeli futbolcu kesinlikle olmalı. Seneye ister istemez iyice gençleşeceğiz, bari gidenin yerine genç değil de tecrübeli alalım.

Başta dediğin gibi 6 numara olmak üzere. Belki bi 10 numara.

fransadan boey gibi ,sol bek v, dos ,b2b cart curt bulmaya devam etmek lazım
stoperde yerli veletlerimize bu sene şans verilebilir , anamızın liginde

hatta anamızın liginde ilk 3 yeterli 2 sene daha , tamamen sistem ve oyuncu scoting , altyapı uzerine kafa yorulmalı

tuzemen tipli adamlarada ayar verilmeli

Nelsson'u 20-25'e satarsak yerini Emin Bayram ile doldurabiliriz Emin'in tarz olarak Nelson'a çok benzetiyorum ikisinin de ayakları temiz, fiziksel olarak ve kafa toplarında gayet iyiler eksik olarak hız- çeviklik diyebiliriz. Emin'in Nelsson'dan eksiği pozisyon alma ve zamanlama buda tecrübe ile olacak şeyler. Yabancı kuralında ilk 11'de 2001'li birisi de olması lazım ilk 11'de Emin bunu da karşılar böyle bir planda yapılabilir.

Nelsson'u 20-25'e satarsak yerini Emin Bayram ile doldurabiliriz Emin'in tarz olarak Nelson'a çok benzetiyorum ikisinin de ayakları temiz, fiziksel olarak ve kafa toplarında gayet iyiler eksik olarak hız- çeviklik diyebiliriz. Emin'in Nelsson'dan eksiği pozisyon alma ve zamanlama buda tecrübe ile olacak şeyler. Yabancı kuralında ilk 11'de 2001'li birisi de olması lazım ilk 11'de Emin bunu da karşılar böyle bir planda yapılabilir.
Emin'i bu sezon hiç izlemedim, en son bizde oynarken çok dağınık bir görüntü verdi. Bence 11 için olmaz, hatta yedek için bile olmaz da, işte yabancı sınırı bizi mecbur bırakıyor.

Nelson ve Marcao'ya max 10 milyon verirler. Stoper mevkisine kimse tr liginden o paralara çıkmaz.

Üst Alt