niklas süle | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

niklas süle

Dünya Kupasindan önce Rüdiger'in partneri Almanya'nin kupadaki akibetini belirler demistim.

Ilk macta Schlotterbeck elestirilerin hedefi olsa da Japonya'nin attigi ikinci golde bu gerizekali ofsayti bozmustu.

Bu kadar hantal stoperi oldum olası sevmem ama gunah keçisi olarak gosterilmemeli Almanya'da dogru dürüst kim top oynadı ki ?

almanya'nin bugun en buyuk sorunu schweinsteiger'in dun dedigi gibi; ust duzey defans oyunculari yok -rudiger haric- o yuzden daha iyisi var mi diye bakmak lazim, ama yok maalesef. kalanlarin cogu bundesliga'da oynuyor ve oyle hepsi bayern munchen'de top kosturan oyuncular degil. diger takimlarda oynayan oyuncular zaten elit seviye oyunculari olmadigi belli.

bunun yaninda kendi dusuncem; iyi bir elit santraforlari da yok bu da tuhaf, koskoca almanya'dan bir golcu cikmiyor.

Bu arada bence Almanya sadece defansif yetersizliginden dolayi elenmedi, daha cok ofanstaki beceriksizligi yüzünden elendi.

Ilk macta Japonya'ya karsi 1-0'i yakaladiktan sonra ikinci hatta ücüncü golü atacak kadar pozisyona girdiler ama atamadilar. Ikinci yarida ise biz bu maci nasilsa kazaniriz havasina kapildilar, Japonlar da bulduklari firsatlari iyi degerlendirip maci cevirdiler.

Ispanya macinda ise aslinda dogru strateji ile basladilar bence, Süle'yi stopere Kehrer'i beke koyarak oraya sertlik kattilar. Ek olarak Goretzka'yi orta sahaya ekleyerek orta sahada direnci arttirdilar oyun gücü yüksek olan Ispanyollara. Burada hata yine forvette etkisiz Müller ile baslamakti. Füllkrug en bastan oynamaliydi o macta, hatta dün de ilk 11'de olmaliydi mutlaka.

Almanya'nin kadrosu tartisilir ama grupta elenecek kadar kötü de degiller. Bence Flick'in tercihleri cok kötüydü bu 3 macta, sucu %70 Flick'te %30 oyuncularda görüyorum ben sahsen.

Katılmadığım 1 kıyas.Harry Maguire 87 milyon euro bonservisle diğeri bonservissiz transfer olmuş.Hem ek olarak da ben Harry Maguire'ın bazı art niyetli davranışlarının olduğunu düşünüyorum.Diğer oyuncu da iyi1 stoper değil ama bu konuları da göz önünde bulundurmak gerek bence..

Üst Alt