GSC Haber - Okan Buruk: "Bugüne kadarki en büyük sıkıntımız bitiricilikti" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "Bugüne kadarki en büyük sıkıntımız bitiricilikti"

1705861925222.png

Galatasaray, Trendyol Süper Lig'in 21. haftasında deplasmanda Trabzonspor'u 5-1 gibi farklı bir skorla yendi. Sarı-kırmızılılarda teknik direktör Okan Buruk, karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu. İşte Buruk'un açıklamaları...

Okan Buruk: "Maça başlangıcımız fena değildi. İkinci yarıya başlarken, top bizdeyken daha sakin olmamız gerektiğini söyledim. Bugüne kadarki en büyük sıkıntımız bitiricilikti. Bugün bunu kırdık ve 5 gol attık. Önemli bir şey bu."

Okan Buruk: "Çok sabırsızız, oyuncuları devamlı asıp kesiyoruz. Sosyal medyadan çok yapılıyor. Ndombele üzerinden yapıldı geçen hafta. Zaha, Kerem, Sanchez ve Icardi üzerinden bunlar yapıldı. Galatasaraylılar, oyuncularına sahip çıksın."

Okan Buruk: "Çok önemli bir kadro kurduk. Oyuncularımıza zarar vermeye çalışanlara izin vermeyelim! Oyuncularım aslanlar gibi çalışıyorlar. Sabır gerekiyor... Her oyuncudan zamanla performans alacağız."

Okan Buruk: "Galibiyet yüzdemiz çok yüksek. Bu sene 1, geçen sene 4 maç kaybettik. Genel olarak hem büyük maçları kazanıyoruz hem de geçen sezonun şampiyonuyuz. Galatasaray tarihinin en iyi dönemini yaşıyoruz. Bir eleştiri olacaksa; bu oyuncularım üzerinden değil, direkt beni eleştirebilirler."

Okan Buruk: "Bu tür oyunculara sahip olduğum için şanslıyım, Galatasaray taraftarı şanslı. Onlarla birlikte çok daha büyük başarılara ulaşacağız. Taraftar her zaman yanımızda, camianın da kenetlenmeye ihtiyacı var... Şampiyonluk yürüyüşüne herkesi davet ediyorum!"

Okan Buruk: "Galatasaray ve Fenerbahçe'nin önünde çok fazla maç var. Bazen çok erken favoriler de yaratabiliyoruz, dışardaki insanlar da yaratabiliyor. Her takım kazanabilir, her takım kaybedebilir. Biz sahaya odaklanıyoruz, maç maç gideceğiz."

GEYpM7IWkAE2r9_

Üst Alt