Ömür Boyu Nafaka Kalkıyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ömür Boyu Nafaka Kalkıyor

o_7755.jpg

İkinci Yargı Paketi'nde ömür boyu nafakaya son
İki sene evli kalanların nafaka süresi iki sene, bu sürenin üzerindeki evliliklerde ise evli kalınan süre kadar olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında geçtiğimiz günlerde 2. Yargı Paketi konusunda bir toplantı yapılmış, Erdoğan'ın toplantıda bazı uyuşturucu suçlarında ceza indirimine gidilmesine itiraz ettiği belirtilmişti.

AK Parti'nin hukukçu kurmayları ile Adalet Bakanlığının hazırladığı 2. Yargı Paketi'nde nafaka ile icradan çocuk teslimine ilişkin düzenlemenin olup olmayacağı tartışılıyordu.

ÖMÜR BOYU NAFAKAYA VE İCRA YOLUYLA ÇOCUK TESLİMİNE SON
AK Parti kurmayları, süresiz nafaka ve icradan çocuk teslimi uygulamasına son verecek maddelerin de 2. Yargı Paketi'nde yer alacağını dile getirdi. Ömür boyu nafaka ile icra yoluyla çocuk teslimi uygulamasına son veren düzenleme yılbaşından önce Meclis gündemine gelecek.

2 SENE VE ÜZERİ İÇİN EVLİ KALINAN SÜRE KADAR NAFAKA
Nafaka bağlanması için evlilik süresi, kadının yaşı, gelir durumu, çocuk olup olmadığı, tarafların kusur oranı gibi kriterler dikkate alınacak. Nafakanın evli kalınan süre ile sınırlandırılması, ancak bu sürenin iki senenin altında olmayacağı belirtiliyor. İki seneye kadar olan evliliklerde nafaka süresi iki sene, bu sürenin üzerindeki evliliklerde ise evli kalınan süre kadar nafaka ödenmesi tartışılıyor.

BAZI DURUMLARDA SINIRSIZ
Ancak, kadının yaşı, çalışamayacak durumda olması gibi şartlar söz konusu ise nafakada süre sınırı olmayacak. Bu durumdaki kadınlar ömür boyu nafaka alabilecek. Ayrıca evliliği sebebiyle işinden ayrılmak zorunda kalan ve bir daha o işine dönmesi mümkün olmayan kadınların nafakası da süresiz olacak.

Ensonhaber.com

Sonunda arkadaş.Evli kaldığın sürece nafaka ve bu da kadın evlendiğinde,çalışmaya başladığında ya da nikahsız aynı evi biriyle paylaştığında sonlandırılmalı.Nafakayı alıp dost hayatı yaşayan binlerce gold digger var.

Sonunda arkadaş.Evli kaldığın sürece nafaka ve bu da kadın evlendiğinde,çalışmaya başladığında ya da nikahsız aynı evi biriyle paylaştığında sonlandırılmalı.Nafakayı alıp dost hayatı yaşayan binlerce gold digger var.
Kadın olsaydım, Gold Digger olurdum TR de.

Reis sağolasın bu fantazim başlamadan bitti.

Nafaka peşinde koşacak (çocuklu kadınları,hastaları veya özel durumu olanları vs saymıyorum onlar başka) veya gold digger biriyle evlendiysen o paraları vermeyi hakediyorsun demektir. Kanmayın kardeşim, çevremde de var mk kadının amacı ayan beyan ortada ama işte kaçınılmaz son gerçekleşene kadar bir şey de diyemiyorsun çünkü kötü sen oluyorsun. Bende boşandım lakin nafakanın falan sözü bile geçmedi, çok şükür böyle saçma sapan işlerle uğraşmak zorunda kalmadım.

@Şevket Atakan

Yeter artık!
İdmanda pasta kesmeye bir son verin ve çalışın.
Düzgün bir futbol izlemek istiyoruz!
#GscGENELaf
#freeEmreSaykal
#freeSinanBilgin
#freeHakanDuztepe
#freeMuzo
#freeModelciCemal
#free :red:
#free27EkimGazileri

@Ibrahim Özveren

Yeter artık!
İdmanda pasta kesmeye bir son verin ve çalışın.
Düzgün bir futbol izlemek istiyoruz!
#GscGENELaf
#freeEmreSaykal
#freeSinanBilgin
#freeHakanDuztepe
#freeMuzo
#freeModelciCemal
#free :red:
#free27EkimGazileri

Nafaka peşinde koşacak (çocuklu kadınları,hastaları veya özel durumu olanları vs saymıyorum onlar başka) veya gold digger biriyle evlendiysen o paraları vermeyi hakediyorsun demektir. Kanmayın kardeşim, çevremde de var mk kadının amacı ayan beyan ortada ama işte kaçınılmaz son gerçekleşene kadar bir şey de diyemiyorsun çünkü kötü sen oluyorsun. Bende boşandım lakin nafakanın falan sözü bile geçmedi, çok şükür böyle saçma sapan işlerle uğraşmak zorunda kalmadım.
Kısmen yanılıyorsun hocam.Bizim insanımız özellikle işler kötüye gidince tüm işlerde olduğu gibi boşanma sürecinde de acayip çirkefleşiyor ve inanılmaz pisleştieiyor süreci.Yani kendini tamamen şanslı saymalısın.Son bir yılda 6 arkadaşım boşandı.Yeni evlisinden 15 yıllık evlisine kadar.Yani Allah kimseye yaşatmasın insanı yapmak istemeyeceği her şeyi yapmaya zorlayan insanlar gerçekten var.

Senin boşanmana sebep olan hayat bize neler yapmaz!

Üst Alt