Orta Sahaya 6 mı, 8 mi? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Orta Sahaya 6 mı, 8 mi?

Sorunda burada zaten. Problem Taylan değil yanlış yerde arıyoruz. Cicaldau mesela bana göre son derece yetersiz performans gösteriyor fakat yerine oynayabilecek kimse yok. Düzgün bir ilk 11 bile çıkmıyor eldeki mevcut en iyi oyuncularla rotasyona girmeden oynamak zorundayız. Takım zaten kalitesiz oyuncu değişiklikleriyle iyice düşüyoruz. Hücum kalitemiz düşük bireysel becerisiyle maç kazandıracak oyuncumuz yok. Hücum gücümüz yüksek olsa ön liberoda ortalama bir oyuncuyla rahatlıkla idare ederiz.
Takımda doğru dürüst 6 numara olmaması da çok büyük problem biz 3 senedir bu yüzden şampiyon olamıyoruz kimse farkında degil

Sorunda burada zaten. Problem Taylan değil yanlış yerde arıyoruz. Cicaldau mesela bana göre son derece yetersiz performans gösteriyor fakat yerine oynayabilecek kimse yok. Düzgün bir ilk 11 bile çıkmıyor eldeki mevcut en iyi oyuncularla rotasyona girmeden oynamak zorundayız. Takım zaten kalitesiz oyuncu değişiklikleriyle iyice düşüyoruz. Hücum kalitemiz düşük bireysel becerisiyle maç kazandıracak oyuncumuz yok. Hücum gücümüz yüksek olsa ön liberoda ortalama bir oyuncuyla rahatlıkla idare ederiz.
E kadro bu kadar yetersizse ''Batsın bu lig!''...Takım defans yapmakta o kadar zorlanıyor, Kasımpaşa-Kayseri gibi vasat bile olmayan, yahut Alanya-Konya gibi vasat takımlar bile çok sayıda oyuncusuyla ceza sahamızda fink atıyorlar ki, defansa yardıma koşuşturmaktan bitap düşen hücuma dönük oyuncular rakip ceza sahasına nadiren girebiliyorlar...

Savunma organizasyonunu halletmeyen bir takım hiçbir hedefe yürüyemez; nokta...

E kadro bu kadar yetersizse ''Batsın bu lig!''...Takım defans yapmakta o kadar zorlanıyor, Kasımpaşa-Kayseri gibi vasat bile olmayan, yahut Alanya-Konya gibi vasat takımlar bile çok sayıda oyuncusuyla ceza sahamızda fink atıyorlar ki, defansa yardıma koşuşturmaktan bitap düşen hücuma dönük oyuncular rakip ceza sahasına nadiren girebiliyorlar...

Savunma organizasyonunu halletmeyen bir takım hiçbir hedefe yürüyemez; nokta...

Takım defans yapmakta zorlanmıyor. Hücum gücümüz aşırı düşük olduğu için, rakip sahada kalamadığımız için, rakibe tehdit oluşturamadığımız için sürekli baskı yiyoruz. Siz istiyorsunuz ki 90 dakika boyunca baskı yiyelim üstün savunma oyuncularımızla bunları savuşturup 1-2 cılız atakla golü bulup maçı bitirelim. Büyük takım böyle oynamaz.

Takım defans yapmakta zorlanmıyor. Hücum gücümüz aşırı düşük olduğu için, rakip sahada kalamadığımız için, rakibe tehdit oluşturamadığımız için sürekli baskı yiyoruz. Siz istiyorsunuz ki 90 dakika boyunca baskı yiyelim üstün savunma oyuncularımızla bunları savuşturup 1-2 cılız atakla golü bulup maçı bitirelim. Büyük takım böyle oynamaz.
Yazdıklarımdan bu sonucu nasıl çıkardığını bilemem ama alakası yok. Bu takım savunma yapmakta bal gibi de zorlanıyor işte. Öyle olmasa, skoru korumaya çalıştığı maçlarda bu kadar zorlanmazdı, altı üstü de Kasımpaşa, Konya filan yani...Savunma ve hücum bir bütündür; topu ne kadar çabuk kazanırsan o kadar etkili hücum edersin; hücumların ne kadar tehdit edici olursa rakibin hücuma çıkma cesareti de o ölçüde düşer...

Savunma derken kendi yarı sahamızı kastetmiyorum, en öndeki oyuncudan başlar. Ve topu kazanmada zaten aciz kalan takım için çareyi Cica yerine 10 numarada gördüğünü söylüyorsun. Uzlaşmamız mümkün olmadığı gibi gerekli de değil. İyi forumlar...

Yazdıklarımdan bu sonucu nasıl çıkardığını bilemem ama alakası yok. Bu takım savunma yapmakta bal gibi de zorlanıyor işte. Öyle olmasa, skoru korumaya çalıştığı maçlarda bu kadar zorlanmazdı, altı üstü de Kasımpaşa, Konya filan yani...Savunma ve hücum bir bütündür; topu ne kadar çabuk kazanırsan o kadar etkili hücum edersin; hücumların ne kadar tehdit edici olursa rakibin hücuma çıkma cesareti de o ölçüde düşer...

Savunma derken kendi yarı sahamızı kastetmiyorum, en öndeki oyuncudan başlar. Ve topu kazanmada zaten aciz kalan takım için çareyi Cica yerine 10 numarada gördüğünü söylüyorsun. Uzlaşmamız mümkün olmadığı gibi gerekli de değil. İyi forumlar...

Evet farklı düşünüyoruz. İyi forumlar iyi geceler.

hem 6 hem 8 olursa efso olur. orta saha şansa bırakılacak bir mevki değil. asıyla yedeğiyle gümbür gümbür 6 oyuncun olmalı. hele ki lig+kupa+avrupa+covid varken.

bu takımın devre arasında yapacağı hamle belli. gedson+ elneny paket yapıp, altay'dan ligin en iyi türk sağ beki cebrail'i alıp, yedlin'i ve babel/feghouli'den en az birini göndermek.

elneny ve cebrail zor transferler değil. gedson'u da bu sefer bitirelim artık. şu yapılabilir 3 hamle ile, sol bek mevkii hariç pırıl pırıl takım oluruz. sol beki de yaz döneminde hallederiz.

muslera
boey nelsson marcao ömer
(cebrail alpaslan luyindama pva)
elneny
(taylan)
kerem - gedson - cicaldau - halil
(morutan - berkan - emreK - barış)
mustafa
(diagne)
asıyla yedeğiyle gayet alternatifli ve dengeli bir kadro.

Bizim rakibi ekarte edememe sorunumuz var,çalımla adam eksiltemediğimiz için sete mahkum oluyoruz,2 tane çalım atan kanat lazım,net fw lazım,gedson lazım,solbek lazım

Yine bi dünya adam lazım

Bize net 6 numara lazim. Ha bu dozer gibi vurup kiranlardan değil. Alacagimiz adam 40-50 metreye sağ sol farketmeksizin uzun pas atabilmeli. Çirkef ve kudurtucu olmali

berkan 6 numarada bu performansını sürdürürse, yerine adam alıp yedeğe çekmek büyük ahmaklık olur.

zira 8 numarada 4-5 maç oynasa sövmeye başlarsınız. zor maçlarda gerekirse 8 numara oynar fakat antep gibi rakibin kale önüne yattığı maçları berkanla çözemeyiz.

o yüzden 8 numara alınmalı diyorum. gedson olursa çok iyi olur. çünkü 6/8/10 her pozisyonu yeterli oynayacak teknik ve fizik kalitede bir oyuncu.

ayrıca taylan ligde ne kadar kötü görünse de avrupada lider olmamızda önemli payı var bence. o yüzden bir 6 numara daha alınırsa kendisi tamamen ıskartaya çıkacak.

Orta saha rotasyonumuz, nitelik ve nicelik bakımından çok çok zayıf. Bence de hem 6 hem 8 lazım. Gedson' u herkes gibi ben de isterim ama tek o yetmez. İlave olarak Elneny iyi ama yabancı kontenjanı meselesi sıkıntı...

Düşüncem değişmedi; Gedson+Okay en iyi formül gibi duruyor...DM de de oynar diye istediğimiz Kaan yerine Okay' ı tercih ederim o mevkiide ki transferi daha kolay olacaktır ayrıca; kulübü maaşından kurtulmaya çalışıyor, ligimizde bizden başka o tip birine ihtiyacı olan iddialı kulüp yok...

Bence 4 transfer lazim veya 3.
Irfancan'i alirsak ligde oynar, Avrupa'da Muslera oynar.
2 tane orta saha da %100 alinmali. 4. transfer de giden olursa yapilir.

Orta saha rotasyonumuz, nitelik ve nicelik bakımından çok çok zayıf. Bence de hem 6 hem 8 lazım. Gedson' u herkes gibi ben de isterim ama tek o yetmez. İlave olarak Elneny iyi ama yabancı kontenjanı meselesi sıkıntı...

Düşüncem değişmedi; Gedson+Okay en iyi formül gibi duruyor...DM de de oynar diye istediğimiz Kaan yerine Okay' ı tercih ederim o mevkiide ki transferi daha kolay olacaktır ayrıca; kulübü maaşından kurtulmaya çalışıyor, ligimizde bizden başka o tip birine ihtiyacı olan iddialı kulüp yok...

ben okayın bizde çok iyi performans vereceğini düşünüyorum. geçen yıl premier ligde gayet iyi oynuyordu. baskı altında sırtı dönük oynayan, pres kıran bir oyuncu. yani tam aradığımız bir tip.

ayrıca yerli ve 27 yaşında. en az 3 sene verim sağlar. gedson + okay 👍

Adına 6 8 ne denir bilmiyorum ama şu kadrodan sonra bizim Torreira'nın yanına full paket mücadeleci ama aynı zamanda ayağı da iyi birini almamız lazım. De paul cuk oturur ama onu da salmazlar.

Ziyech transferinden sonra orta saha tandemimiz 2 tane insan yiyen 6 numaradan oluşmazsa bu takım çalışmaz. Torreria'dan daha iyi pas yapabilen bir 6 numara bulursak defansif özellikleri bir tık zayıf olsa da olur.

Üst Alt