otuz yaşından sonra azalarak biten şeyler - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

otuz yaşından sonra azalarak biten şeyler

Pek bir şey azalmıyor aslında. Biraz fiziksel dinçlik kaybediliyor o doğru hele hele spor yapmayan veya böyle bir alışkanlığın hayatın boyunca olmadıysa direkt patates olabilirsin ama otomatik olarak öyle olacaksın diye bir şey yok iş sende bitiyor.

Bu muhabbetlerin ana kaynağı insanların kendi kendine ve çevresinin baskısı sebebiyle girdiği tripler. Nedir bunlar?

*Evlendim artık X şeklinde davranmalıyım
*İşimde şu mevkideyim Z şeklinde davranmalıyım

vs gibi.

Aslında otomatik olarak gerçekleşen falan bir şey yok yani. 20'li yaşların ruhunu yaşayan bir arkadaş çevreniz olursa 30 yaş üstü ya da orta yaş krizine girmezsiniz, mesela ben kendimi hala ergen ruhlu olarak hissediyorum, fiziksel olarak da pandemi dönemi biraz saldım ama dipçik gibi olmak için 1.5 ay yeter. Tavsiyem bu gibi triplere girmemeniz.

Not: Çocuğu olanları ayrı tutuyorum, o başka bir durum.

Günlük Sayı azalırken performans başına süre artıyor

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Mehmet Arslaner çok güzel bir şeye değinmiş. Toplumsal baskıyı hissederseniz her şeyinizi kaybedersiniz. -malı -meli ekini hayatınıza sokmak zorunda bırakıyor toplum. Yapmalıyım, etmeliyim yerine yapacağım edeceğim deyip her şeye kendiniz karar verdiğiniz bir karar mekanizmanız varsa hayatı istediginiz gibi yaşayınca her şey güzel oluyor.

Aşırı yüzeysel anlattım ama gscliler mutlaka ne demek istediğimi anlamıştır.

Üst Alt