otuz yaşından sonra azalarak biten şeyler - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

otuz yaşından sonra azalarak biten şeyler

@Mehmet Arslaner çok güzel bir şeye değinmiş. Toplumsal baskıyı hissederseniz her şeyinizi kaybedersiniz. -malı -meli ekini hayatınıza sokmak zorunda bırakıyor toplum. Yapmalıyım, etmeliyim yerine yapacağım edeceğim deyip her şeye kendiniz karar verdiğiniz bir karar mekanizmanız varsa hayatı istediginiz gibi yaşayınca her şey güzel oluyor.

Aşırı yüzeysel anlattım ama gscliler mutlaka ne demek istediğimi anlamıştır.
darlama sabah sabah

Bende azalan şeyler tahammül ve taviz oldu. Ha muhtemelen yaşla değil de yaşadıklarımla ilgilidir orası ayrı. Yaşın çok iler yaşlarda otomatik olarak getirdiği sağlık problemleri hariç öyle spesifik getiri veya götürüleri olduğunu düşünmüyorum hayata. İnsanı yaşadıkları şekillendiriyor.

Bende azalan şeyler tahammül ve taviz oldu. Ha muhtemelen yaşla değil de yaşadıklarımla ilgilidir orası ayrı. Yaşın çok iler yaşlarda otomatik olarak getirdiği sağlık problemleri hariç öyle spesifik getiri veya götürüleri olduğunu düşünmüyorum hayata. İnsanı yaşadıkları şekillendiriyor.
İnsanların maddi yaşam koşullarını belirleyen onların bilinçleri değildir, bu maddi koşullar onların bilinçlerini belirler.

Diyebilir miyiz??

İnsanların maddi yaşam koşullarını belirleyen onların bilinçleri değildir, bu maddi koşullar onların bilinçlerini belirler.

Diyebilir miyiz??
Tam anlamıyla diyemeyiz ama büyün oranda diyebiliriz. Misal ,aile içi şiddetin olduğu bir ortama doğan çocuğun karakterinde bunun izi kalır. Annesi babası , hayatına giren insanlar vs hepsinin karakterin oluşma sürecinde katkısı oluyor. Tabi doğuştan gelen bazı özellikler ve huylar da var ama kişisel olarak beni ağırlıklı şekilde yaşadığım şeylerin şekillendirdiğini söyleyebilirim.

Üst Alt