Paris Saint-Germain Takip Başlığı - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Al-sat dengesine bakılırsa Chelsea fitleşen bir kulüptür herhalde bu yıl bozdular bunu biraz. Üstüne marka değerini çok yükseltti takımın.

4 milyar dolar serveti olan adamla sınırsız serveti olan adamları bir tutmamak lazım.

Araplarla yarisamiyor ama Abramovich girdiginde bu ise "sugar daddy"lik yoktu, vardiysa da o seviyede yoktu

Chelsea gibi siradan bir PL takimini dunya futbolunun en zirvesine kadar tasidi, 2000'lerin ortasinda takima bir suru adam doldurdular o doneme gore iyi bonservis ve maaslar vererek: Glen Johnson, Geremi, Veron, Damien Duff, Mutu, Joe Cole, Crespo, Makelele, Scott Parker, Tiago, Cech, Robben, Ferreira, Drogba, Carvalho, Wright-Philips, Essien, Ballack, Shevchenko, Obi Mikel, Anelka, Malouda...

2003/04 - £121m
2004/05 - £102.2m

harcamislar. O donem icin deli para. Sonra da Mou gibi sansasyonel bir hoca getirdiler hayvan gibi maasla.

Daha sonra £50m'a Torres'i aldilar ki o da donemi icin sacma bir paraydi.

Bence 21. yuzyil sugar daddy cilginligini Abramovich baslatmistir resmen. Su anda bas edememesi, kulubu finansal olarak surdurulebilir hale getirmek istemesi baska. Ayrica evet PSG piyasayi ciddi bozdu ama yayin gelirleri de aslinda onemli etken. PSG olmasa bile PL kulupleri bozacakti yani, bu kadar olmasa da.

PSG'nin en büyük dezavantajı ligi. Bayern'de aynı sıkıntıyı yaşıyor ama adamların en azından güçlü bir tarihi var. PSG'de bu da yok.

Para ile bir yere kadar kandırıyorsun. Neymar-Mbappe-Cavani bana göre şu an dünyanın en iyi hücum üçlüsü kağıt üstünde.

Ancak orta saha ve savunma aynı kalitede değil bence.

Bu takımı gönülden destekleyen var mı yav acaba.

Para ile başarı başarı degildir bana göre. Diğer bir deyişle para ile varolan takımlar. City, Chelsea gibi.

Tarihi olmayan takımları izlemekten hiç zevk almıyorum sahsen.

Bu takımların futbol piyasasının da ağzına sicmasi zaten ayrı konu.
psg'yi işte bu yüzden seviyorum parasıyla bazı hak edenleri dövüyor. iyi de ediyor. barça gibi takımın kalbini söktü aldı elinden :) başka türlü yarışın içine dahil olamazdı zaten . önce bir bodoslama dalıp adını duyurdu sonra da alt yapıya eğilim başlar.

psg'yi işte bu yüzden seviyorum parasıyla bazı hak edenleri dövüyor. iyi de ediyor. barça gibi takımın kalbini söktü aldı elinden :) başka türlü yarışın içine dahil olamazdı zaten . önce bir bodoslama dalıp adını duyurdu sonra da alt yapıya eğilim başlar.
Yav bir git işine hak edenleri dövüyor imiş.
Kim o hak edenler, arkasında Arap sermayesi olmadığı halde PSG'den kat ve kat daha başarılı olan Barcelona mı?
PSG'nin Arap sermayesi ile piyasanın içine etmekten yediği başka bir halt yok.
Tonla para harcayıp rakipsiz bir ligde şampiyon olmak da ne dövmek ama.
Bugün Arap sermayesi elini ayağını çekse esmesi olunmayacak bir kulüp hak edeni dövüyormuș pfff.

PSG parasıyla mı dövüyor

Geçen yıl yaptıkları parayla kendilerini rezil etmekti.

FFP cezası almamaları bazı kurumların cebini doldurdukları için. City bile daha şereflidir.

DiZRs7MWkAEw7pt.jpg

@Mehmet Eroğlu

Paris Saint-Germain, Monaco'yu Di Maria (2), Nkunku ve Weah'ın golleriyle 4-0 mağlup ederek üst üste 6. kez Fransa Süper Kupası'nı müzesine götürdü.

2018 PSG (Monaco
2017 PSG (Monaco)
2016 PSG (Lyon)
2015 PSG (Lyon)
2014 PSG (Guingamp)
2013 PSG (Bordeaux)

Djwrg70W0AAtteQ.jpg

Üst Alt