Paris Saint-Germain Takip Başlığı - Sayfa 20 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
40 yaşında oynayan çok oyuncu vardı ama 40-41 yaşında hala en üst seviye takımdan diğerine takımın en önemli isimlerinden biri olarak gideni ilk kez gördüm.

Buffon çok büyük futbolcu. Bir dönem kıyaslandığı Casillas,Cech falan 33 yaşında bitmişken kendisi hala zirvede.

Tüm kariyer yerine sadece prime time dönemini kıstas alırsak Czech hepsinden misliyle daha iyiydi.Yalnız Buffon da gördüğüm en kötü penaltı kalecisi.Autlar dışında kurtardığı penaltı hatırlamıyorum.

Bu takımı gönülden destekleyen var mı yav acaba.

Para ile başarı başarı degildir bana göre. Diğer bir deyişle para ile varolan takımlar. City, Chelsea gibi.

Tarihi olmayan takımları izlemekten hiç zevk almıyorum sahsen.

Bu takımların futbol piyasasının da ağzına sicmasi zaten ayrı konu.

Para ile başarı başarı degildir bana göre. Diğer bir deyişle para ile varolan takımlar. City, Chelsea gibi.

Bence City, Chelsea falanla karsilastirmak yanlis. Bu takimlarin cidden hicbir tarihi yoktu para oncesi, PSG oyle degil, nispeten kalburustu bir takimdi hep. Ronaldinho, Weah gibi ikonik topcular oynadi PSG'de.

Tabii Katar parasi cok denge bozdu. Acikcasi UEFA'nin PSG'ye tavrini ikiyuzlu buluyorum, spor medyasi da PSG etrafinda bir algi yaratiyor. Ayni kisiler City'den, Chelsea'den ne hikmetse bahsetmiyor bile.

Bu arada bu konuda biz de biraz ikiyuzluluk yapiyoruz. Basari cogu zaman parayla gelir, Galatasaray'in basarisi da bir noktada "parayla". Mali olanaklari en genis kulup biziz sonucta bu ulkede.

Asil mesele bu paraya nasil ulasildigi. Biri satin alip birden ulastirinca cidden cirkin oluyor.

City ve PSG direk arap sermayesi.

Chelsea konusu onlara göre başarı hikayesidir çünkü çok fazla yatırımcı böyle kulüp alıp batırdı. Liverpool'un yükselişi de mesela temelde parayla bağlantılı, hocaları çok iyi olsa da.

Bu konuda en iyi örnek Atletico zaten, öyle ahım şahm harcamayıp en başarılı kulüp onlar.

PSG konusu farklı ama, Neymar ve Mbappe ile piyasanın içine ettiler.

Chelsea konusu onlara göre başarı hikayesidir çünkü çok fazla yatırımcı böyle kulüp alıp batırdı. Liverpool'un yükselişi de mesela temelde parayla bağlantılı, hocaları çok iyi olsa da.

Bu konuda en iyi örnek Atletico zaten, öyle ahım şahm harcamayıp en başarılı kulüp onlar.

Roman Abramovich'in Araplardan ne farki var yahu

O donem de o piyasayi mahvediyordu

+
Juventus
Herifler ne kadar gözden düşmüş adam varsa hepsini toplayıp, bı şekilde iyi performans alip basarili oluyor.
D. Alves, Evra, Pogba, Khedira...

Para harcadiklari da yok. Sadece doğru adamları alıyorlar.

Bu yüzden Juve'ye yıllar içinde sempatim ve saygım arttı.

Millet her sene şampiyon oluyor diye sevmiyor ama Bayern örneği doğru değil. Almanya'da ekonomik olarak Bayern ile yarışabilecek bı takım yok.
Ama Serie A öyle değil.

Inter ve Milan Juventus'un 2-3 katı harcadı ama hep karavana.

Inter yine bı nebze toparladı ama Milan kolay kolay iflah olmaz artık.

Roma bile doğru yapılanma ile ne seviyeye geldi.

Bordeaux takımını satın almak istemiş katarlılar Psg den daha büyük kulüp diye. Ama Bordeaux yönetimi ve taraftarı karşı çıkmış kulübün tarihine ihanet olur diye.

Envoyé de mon Huawei P20 Pro en utilisant Tapatalk

PSG'nin taraftar kültürü Araplardan önce var diye biliyorum yav. Fransa'daki ilk 5 tribüne girer hatta. Yanlışsa @Leo Güney düzeltsin..

Üst Alt