Platini’den Federasyona Ağır Tehditlerle Dolu Mektup - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Platini’den Federasyona Ağır Tehditlerle Dolu Mektup

Cevap: Platini’den Federasyona Ağır Tehditlerle Dolu Mektup

Beyler, UEFA bu şike davasında adı geçen kulüp ve bu kulüblere ceza vermemek için uğraşan TFF dışında, suçsuz takımlara ceza veremez.Bunun aksi Şike karşısında mücadele eden gerçek spor severleride cezalandırmak olur ki, bu durum ilerki durumlarda örnek teşkil eder.Benzer sorunlarda çözümü zorlaştırır vereceği cezalara ülke içinde haklı haksız her kesten tepki gelir.Bu durum futbola da zarar vermek demektir.Her kese ceza vermek demek, tedavi yerine öldürmek demektir.Burada suçsuz takımlara destek verilip ülke futbolunda etkinliği arttırılacaktır.

UEFA varolan yetkilerini sonuna kadar kullanacağını düşünüyorum, TFF yi görevden almak hatta seçilecek yeni yönetimde temsilci bulundurmak gibi vs.Bu süreçte Fenerbahçe ve TFF çok büyük ceza alacaklar diye düşünüyorum.

Beyler, UEFA bu şike davasında adı geçen kulüp ve bu kulüblere ceza vermemek için uğraşan TFF dışında, suçsuz takımlara ceza veremez.Bunun aksi Şike karşısında mücadele eden gerçek spor severleride cezalandırmak olur ki, bu durum ilerki durumlarda örnek teşkil eder.Benzer sorunlarda çözümü zorlaştırır vereceği cezalara ülke içinde haklı haksız her kesten tepki gelir.Bu durum futbola da zarar vermek demektir.Her kese ceza vermek demek, tedavi yerine öldürmek demektir.Burada suçsuz takımlara destek verilip ülke futbolunda etkinliği arttırılacaktır.

UEFA varolan yetkilerini sonuna kadar kullanacağını düşünüyorum, TFF yi görevden almak hatta seçilecek yeni yönetimde temsilci bulundurmak gibi vs.Bu süreçte Fenerbahçe ve TFF çok büyük ceza alacaklar diye düşünüyorum.

Uefa darbe yapıcak diyorsun da ben iç işlerimize fazla karışacaklarına ihtimal vermiyorum.

Nazik sürec :) Ulan daha CL Finaline gidecek yüzün yoktu lan senin. Nazik sürecmis.

Uefa ne istiyor? Sike mike yok. Saha'ya yansimadi.

Uefa darbe yapıcak diyorsun da ben iç işlerimize fazla karışacaklarına ihtimal vermiyorum.

bu konu kulupleri asar.

ic islerimize degil ic islerin icine girip bir kol sokacak FIFA var önüne geleni dayakliyacak.

bir türlü anlamadi bizim millet

bu olayin sonu söyle:

FIFA vs TFF

FIFA emir verecek

TFF ya uyguliyacak veya rest cekecek, Rest cekti halde ozaman bakin neler olacak herkes 3-5 yil diyorya.. isin ciddiyeti halen belli degil galiba. 5 yili birakin TFF rest cektiginde futbol lisansi süresiz askiya alinacaktir ta ki kurallarin uygulanacagina kadar ondan sonra da ülke olarak 0 puan dan baslatacaklar. San Marino Lichtenstein andorra luksemburg gibi takimlarin altindan basliyacaksin ondan sonra.

KONU BU:

Turkiyede bir iki milyar dollar dönen bu fütbol endustrisini bizim TFF zarari en aza almak istiyor ve bununla birlikte göz yummaya kabul etmis demekki

UEFA ve FIFA dunya uzerinde dönen trillyonlari bulan endustrisinin ahlakini ve önürünü korumak üzerinde duruyor. yani sen 10 TL ni kurtarmak icin patronun 1000 TL'sini karsi rest cekiyorsun. kovarlar adami bu kadar basit.

Ilgilenenler icin buyrun Delloite dan 2011 yillik futbol endustrisinin finansal dönümü: *ingilizcedir!

Football Finance - 2011 Annual Review - Sport Finance | Deloitte UK

bu konu kulupleri asar.

ic islerimize degil ic islerin icine girip bir kol sokacak FIFA var önüne geleni dayakliyacak.

bu olayin sonu söyle:

FIFA vs TFF

FIFA emir verecek

TFF ya uyguliyacak veya rest cekecek, Rest cekti halde ozaman bakin neler olacak herkes 3-5 yil diyorya.. isin ciddiyeti halen belli degil galiba. 5 yili birakin TFF rest cektiginde futbol lisansi süresiz askiya alinacaktir ta ki kurallarin uygulanacagina kadar ondan sonra da ülke olarak 0 puan dan baslatacaklar. San Marino Lichtenstein andorra luksemburg gibi takimlarin altindan basliyacaksin ondan sonra.

KONU BU:

Turkiyede bir iki milyar dollar dönen bu fütbol endustrisini bizim TFF zarari en aza almak istiyor ve bununla birlikte göz yummaya kabul etmis demekki

UEFA ve FIFA dunya uzerinde dönen trillyonlari bulan endustrisinin ahlakini ve önürünü korumak üzerinde duruyor. yani sen 10 TL ni kurtarmak icin patronun 1000 TL'sini karsi rest cekiyorsun. kovarlar adami bu kadar basit.

Ilgilenenler icin buyrun Delloite dan 2011 yillik futbol endustrisinin finansal dönümü: *ingilizcedir!

Kendini kandırıyorsun abi. Siyaset futbolla her zaman iç içedir. FIFA olsun UEFA olsun TFF olsun. Hele ki bizim ülkemizin politik durumu ortadayken, politikadaki adamların dominantlığı ortadayken.. Kimse siyasi adamlarımız bir şey istemedikçe TFF'ye zarar veremez. Anca sesi çıkmayan Beşiktaş, Bursa ve Antep ceza alır.

Ne UEFA ne de FIFA sandığımız kadar büyük değiller. Öyle olsaydı neden 1 senedir hala ceza vermediler? Başka birçok ülkede örneği yok mu? İsviçre de olsun Yunanistan da olsun UEFA hemen karışıp ceza verdi veya verdirtti. Ama bizim ülkede 11 aydır süren bu sürece UEFA hala ceza veremedi. Hatta Fenerbahçe'nin geçen sezon CL'ye gitmemesine bile UEFA değil TFF karar vermişti. Henüz UEFA hiçbir şeye karışmadı ve karışamayacak. Göreceğiz hep birlikte..

bu konu kulupleri asar.

bu olayin sonu söyle:

FIFA vs TFF

FIFA emir verecek

KONU BU:

Benim dediğim ile aynı şeyi söylüyoruz aslında.

Ülke olarak men edicekler en kötü hani TFF'yi indirip yerine başka bir yönetim getirme gibi bir yetkileri yok keşke olsa ama yok.

Ama zaten şunu diyim Ülke olarak men tehdidi geldiğinde siyasi baskı ve irade kesinlikle TFF'nin ipini çekecektir,o kadarına kimse cesaret edemez.

Kendini kandırıyorsun abi. Siyaset futbolla her zaman iç içedir. FIFA olsun UEFA olsun TFF olsun. Hele ki bizim ülkemizin politik durumu ortadayken, politikadaki adamların dominantlığı ortadayken.. Kimse siyasi adamlarımız bir şey istemedikçe TFF'ye zarar veremez. Anca sesi çıkmayan Beşiktaş, Bursa ve Antep ceza alır.

Ne UEFA ne de FIFA sandığımız kadar büyük değiller. Öyle olsaydı neden 1 senedir hala ceza vermediler? Başka birçok ülkede örneği yok mu? İsviçre de olsun Yunanistan da olsun UEFA hemen karışıp ceza verdi veya verdirtti. Ama bizim ülkede 11 aydır süren bu sürece UEFA hala ceza veremedi. Hatta Fenerbahçe'nin geçen sezon CL'ye gitmemesine bile UEFA değil TFF karar vermişti. Henüz UEFA hiçbir şeye karışmadı ve karışamayacak. Göreceğiz hep birlikte..

Ciyykk.... The Bird Shooted !

Uefa dernek değil ne yazık ki şunu bir öğrenelim ve olası felaket senaryolarına kendimizi hazırlayalım.

Adamların bizden ne çıkarı olucak üstelik başlarında bir Fransız varken hadi Azeri olsa tamam diycem bize 12 puan veren bir milletten kişisel diyaloglar önemli olur diycem de kendi imajını sarsmak riskini alamaz zaten.

Kesinlikle ağır bir yaptırım gelecektir bunun kaçarı yok artık dün mali olarak bunu anlamış olmamız gerek.

Sürecin bu kadar uzaması ise tamamen TFF'nin halt yemesi sonuçta prosüdürler var ve Uefa bunu uyguluyor.

ben hala platini buraya geldiğinde, başbakanla platinin kapalı kapılar arkasında anlaştığını düşünüyorum, şöleki biz düşeremiyoruz yemiyor siz bizi zorlayın ve mecbur bırakın hatta bizi siz düşürün dediğini düşünüyorum...

Tamam bu konuda tek bir kelime daha etmiyorum. Yoksa birds shooted oluyoruz :) Herkes görecek nasılsa.

Fb seve seve düşürülecek ve CL'den en az 5 yıl men yiyecek.

mehmetbaransu ‏@mehmetbaransu

TFF ve bugünkü ziyaretçileriyle ilgili bilgiler aktarayım.

Yanıtla Retweetle Favorilere ekle

Bugün Yıldırım Demirören'i ilk ziyaret eden isim kim oldu dersiniz?

Göksel Gümüşdağ, yani sporun yüz karası bugün çok acil olarak Yıldırım Demirören'i ziyaret etti. UEFA'nın mesajı Erdoğan'a gitti sanırım

Benim dediğim ile aynı şeyi söylüyoruz aslında.

Ülke olarak men edicekler en kötü hani TFF'yi indirip yerine başka bir yönetim getirme gibi bir yetkileri yok keşke olsa ama yok.

Ama zaten şunu diyim Ülke olarak men tehdidi geldiğinde siyasi baskı ve irade kesinlikle TFF'nin ipini çekecektir,o kadarına kimse cesaret edemez.

UEFA cezayı sadece fenere değil bütün Türk kulüplerine verir.

Sadece fenere ceza verirse Şike olayında "yöneticinin yaptığı kulübü bağlamaz" anlayışını gündeme getirir. Fenerliler ne diyor 1-2 yöneticinin yaptığı kulübü bağlamaz diyor. Ama kurallar, cezayı hem yönetici hem de kulübün çekmesi gerektiğini söylüyor.UEFA da bu mantıktan hareket ederek x kulübe değil TFF'ye cezayı keser. Kurunun yanın da yaş da yanar.

İşin içinde sadece fener olsaydı problem olmazdı. Bjk var, sivas var, eskişehir var... Bir sürü takım var.

Bu pislik temizlenmeden UEFA hiç bir Türk kulübünü Avrupa kupalarına almaz.

Ayrıca Milli takımları UEFA men edemez. Milli takımları men etme yetkisi FİFA'nın yetkisinde.

Gerçi milli takım umrumda değil. Benim için önemli olan Galatasaray

Demirören haini Senez Erzik ile görüsüyormus su anda TFF binasinda.

uefa kimki korkuyoruz dimi demirören sen demiştin bunları :) korkma güzelim acimicak

Üst Alt