Platini’den Federasyona Ağır Tehditlerle Dolu Mektup - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Platini’den Federasyona Ağır Tehditlerle Dolu Mektup

Cevap: Platini’den Federasyona Ağır Tehditlerle Dolu Mektup

UEFA cezayı sadece fenere değil bütün Türk kulüplerine verir.

Sadece fenere ceza verirse Şike olayında "yöneticinin yaptığı kulübü bağlamaz" anlayışını gündeme getirir. Fenerliler ne diyor 1-2 yöneticinin yaptığı kulübü bağlamaz diyor. Ama kurallar, cezayı hem yönetici hem de kulübün çekmesi gerektiğini söylüyor.UEFA da bu mantıktan hareket ederek x kulübe değil TFF'ye cezayı keser. Kurunun yanın da yaş da yanar.

İşin içinde sadece fener olsaydı problem olmazdı. Bjk var, sivas var, eskişehir var... Bir sürü takım var.

Bu pislik temizlenmeden UEFA hiç bir Türk kulübünü Avrupa kupalarına almaz.

Ayrıca Milli takımları UEFA men edemez. Milli takımları men etme yetkisi FİFA'nın yetkisinde.

Gerçi milli takım umrumda değil. Benim için önemli olan Galatasaray

Tamam işte TFF'ye ultimatom verecektir Uefa ilk önce kararını gözden geçir yoksa seni Avrupa'ya almıyorum diye.Bunu diyen Uefa zaten Fifa ile birlikte çalışıyordur ve Milli Takım da işin içine çekilir.

Ancak kurunun yanında yaş ta yanar tarzında ki görüşüne katılmıyorum en azından başta bunu söylemeyecektir Uefa o zaman zamanında İtalya'dan hiç bir takım katılamazdı kupalara.

Son görüsmeler yapiliyor bence. Ya adam olacaklar, yada komple cekilecekler Basbakanin emriyle.

Ortam da müsait, bahane hazir.

Elestiri oldugunda gürleyecek Basbakan, yöneticiler adam olsaydi o zaman diye. Kimse de birsey diyemeyecek.

At kosturdular, yolsuzluk yaptilar, kulüpleri yillardir soydular bu duruma getirdiler diyecek.

Temizlenecek herkes diyecek. Kimse de bu ihanettir diyemeyecek böylece.

Kendini kandırıyorsun abi. Siyaset futbolla her zaman iç içedir. FIFA olsun UEFA olsun TFF olsun. Hele ki bizim ülkemizin politik durumu ortadayken, politikadaki adamların dominantlığı ortadayken.. Kimse siyasi adamlarımız bir şey istemedikçe TFF'ye zarar veremez. Anca sesi çıkmayan Beşiktaş, Bursa ve Antep ceza alır.

Ne UEFA ne de FIFA sandığımız kadar büyük değiller. Öyle olsaydı neden 1 senedir hala ceza vermediler? Başka birçok ülkede örneği yok mu? İsviçre de olsun Yunanistan da olsun UEFA hemen karışıp ceza verdi veya verdirtti. Ama bizim ülkede 11 aydır süren bu sürece UEFA hala ceza veremedi. Hatta Fenerbahçe'nin geçen sezon CL'ye gitmemesine bile UEFA değil TFF karar vermişti. Henüz UEFA hiçbir şeye karışmadı ve karışamayacak. Göreceğiz hep birlikte..

bu nasıl mantık. UEFA ve FİFA büyük degillermiş. büyük olan angutbahcemi. ceza vermemelerinin sebebi acık degilmi. tff bir karar vermedi bugün karar verceklerdi. 1 hafta icinde görürsün anyayı konyayı. siona eksi 36 puanı kim verdirmiş git bir bak bakalım.

Son görüsmeler yapiliyor bence. Ya adam olacaklar, yada komple cekilecekler Basbakanin emriyle.

Ortam da müsait, bahane hazir.

Elestiri oldugunda gürleyecek Basbakan, yöneticiler adam olsaydi o zaman diye. Kimse de birsey diyemeyecek.

At kosturdular, yolsuzluk yaptilar, kulüpleri yillardir soydular bu duruma getirdiler diyecek.

Temizlenecek herkes diyecek. Kimse de bu ihanettir diyemeyecek böylece.

Bir nevi kürtajı yasaklayan başbakan kürtaj yapılması gerek türk futbolunda bahanesini ortaya atıcak.

Tamam işte TFF'ye ultimatom verecektir Uefa ilk önce kararını gözden geçir yoksa seni Avrupa'ya almıyorum diye.Bunu diyen Uefa zaten Fifa ile birlikte çalışıyordur ve Milli Takım da işin içine çekilir.

Ancak kurunun yanında yaş ta yanar tarzında ki görüşüne katılmıyorum en azından başta bunu söylemeyecektir Uefa o zaman zamanında İtalya'dan hiç bir takım katılamazdı kupalara.

UEFA dediğin gibi uyarı verir. Kararını gözden geçir der.

TFF büyük olasılıkla "gözden geçirdik her şey temiz" diyecek.

UEFA salak değil sonuçta. Bütün deliller onlarda da var.

TFF'nin ilgili kulüplere ceza vermediğini görünce cezayı kesecek.

İtalya futbol federasyonu şike yapan kulüplere cezayı kesmeseydi onları da almazlardı Avrupa Kupalarına.

bu nasıl mantık. UEFA ve FİFA büyük degillermiş. büyük olan angutbahcemi. ceza vermemelerinin sebebi acık degilmi. tff bir karar vermedi bugün karar verceklerdi. 1 hafta icinde görürsün anyayı konyayı. siona eksi 36 puanı kim verdirmiş git bir bak bakalım.

Sion yüzünden İsviçreyi silmeyi göze alan UEFA Türkiyeyi iplemez.

İsviçre UEFA'nın merkezi.

Uyarıya az kaldı.

Tam olarak yalanlamıyorlar zaten. Spekülasyon diyorlar. Yani bir şeyler var ama tam olarak böyle değil diyorlar. Belki de daha ağırı.

şenez erzik e demişlerdir git şu durumu çöz yoksa ülkenizin başına gelecek cezalar şunlar şunlardır, bakalım gerçekten feneri kurtarmak için ülkeyi yakmayı göze alacaklarmı??

benim fikrim önce rest çekecekler cezalar gelince kamuoyu baskısına göre geri vites yapıp gereken cezaları verecekler hatta veren TÜPÇÜ değil başka bir başkan olacak....

Koca türk futbolu şu an koca kafalının Şenes Erzik ile toplantısından çıkıcak karara göre şekilllenecek anlaşılan.

Umarım Şenes Erzik gerekli uyarıları yapar da bu rezillik biter.

Tüpcü gider ve antipatik olsun diye galatasarayli bilinen birini yeni tff baskani yaparlar, ona kestirirler cezayi, ve gene bütün tepki galatasarayin üstüne yogunlastirilir günü kurtarmak icin.

Fener'e versin Men cezasini, formasini almazsam Futbol sever degilim.

Federasyon yazılı bir açıklama yaparak bu durumu yalanlamış.Bende buna istinaden diyorum ki ; Demirören gibi hatalı imalatları gördükten sonra kürtaja karşı çıkanlar tekrar düşünmeli.

Avrupa kupalarına katılacak takımların listesi bugün saat 17:00 a kadar bildirilmesi gerekmiyormu tffnin

Eee saat 16:10 daha tık yok ?

Federasyon yazılı bir açıklama yaparak bu durumu yalanlamış.Bende buna istinaden diyorum ki ; Demirören gibi hatalı imalatları gördükten sonra kürtaja karşı çıkanlar tekrar düşünmeli.

Mektup yerine Şenes Erzik gelmiş zaten şu an keşke mektup gelseydi diye ağlıyordur tüpçü.

Tüpcü mektub olayini yalanliyacagina, hele bir hesap versin besiktas neden ceza yedini

Twitter'da anlatılanlara göre Erzik şu anda TFF binasındaymış. UEFA'nın mesajını getirmiş. Sabahtan da Göksel Gümüşdağ varmış. O da başbakanın mesajını iletmiş Demirören'e.

Sıcak gelişmeler olabilir gibi geliyor bana.

bakın tekrar yazıyorum UEFA yada FİFA öle cezalar versinki şikeciler ve şikeyi destekleyen herkes hüngür hüngür ağlasın istiyorum....

Twitter'da anlatılanlara göre Erzik şu anda TFF binasındaymış. UEFA'nın mesajını getirmiş. Sabahtan da Göksel Gümüşdağ varmış. O da başbakanın mesajını iletmiş Demirören'e.

Sıcak gelişmeler olabilir gibi geliyor bana.

Umarım iyi ya da kötü bir açıklama yaparlar bugün en azından kaçak güreşmesinler artık delikanlı gibi çıkıp konuşsunlar buna bile razıyım artık.

Herkeste önün görsün.

Bizimkiler acaba napıyor şu an onu merak ediyorum açıkçası.

Üst Alt