Platini’den Federasyona Ağır Tehditlerle Dolu Mektup - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Platini’den Federasyona Ağır Tehditlerle Dolu Mektup

Cevap: Platini’den Federasyona Ağır Tehditlerle Dolu Mektup

Federasyon, UEFA’nın yaptığı uyarıyı dikkate alırsa Fener’in küme düşürülmesi veya puanlarının silinmesi gerekecek.

haberin sallama olduğunu şu cümleden anlayabiliyoruz.

Ahmet Çakar'ın kıvırmalarına bikini davasında anlamıştık zaten de son haftalarda belliydi zaaten programda hiç FB'ye sallamıyordu :)

İyi de UEFA'nın zaten Milli Takım men etme veya Lisans askıya alma gibi bir yetkisi yok.. Suçu işleyen kulüp takımı ceza vermeyen İsviçre Federasyon'u işleyiş bizim ki gibi..

UEFA Sion'u men etti Avrupa Kupalarından.. Onla da yetinmedi alttan altta İsviçre'ye men tehditi vererek ceza almasını sağladı... Bunu tabi ki Fifa yaptı. Çünkü FIFA'ya bağlı milli takımlar..

Bizde UEFA Başkanı Platini basın toplantısı yapacak ve Bütün ülke men edilmiştir diyecek diye bekleyenler varsa orasını bilemem.. UEFA cezasını verir.. Ülke olarak men cezasını FIFA'ya havale eder.. Kaldı ki Kongre görüntüleri falan fifaya gitmişti onlarda olayla bir hayli ilgililer..

Belki benim disimda herkes biliyordur ama ben UEFA verecek saniyordum cezayi tum kuluplere, Uefa kupasina, sampiyonlar ligine katilamazsiniz seklinde. Bir de Fifa'yi bekleyeceksek daha isimiz var. Bugun kararini aciklar Uefa deniyordu.

Belki benim disimda herkes biliyordur ama ben UEFA verecek saniyordum cezayi tum kuluplere, Uefa kupasina, sampiyonlar ligine katilamazsiniz seklinde. Bir de Fifa'yi bekleyeceksek daha isimiz var. Bugun kararini aciklar Uefa deniyordu.

Doğrudur Tüm kulüplere ceza verilecek diyen UEFA olur ama işin içine Milli Takım veya Lisans Askıya alma girerse ona FIFA bakar...

UEFA = Avrupa Futbol Federasyonları Birliği

FIFA = Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği

Madde 77 Uluslararası müsabaka ve turnuvalar

1. Milli takımlar ve kulüp takımları arasında uluslararası müsabaka ve turnuvalar düzenleme yetkisi ilgili hükümler uyarınca münhasıran FIFA ve UEFA'ya aittir. FIFA veya UEFA'nın önceden izni olmaksızın hiçbir uluslararası nitelikli müsabaka ve turnuva düzenlenemez.

2. TFF, FIFA tarafından hazırlanan uluslararası müsabaka takvimine uyar.

Madde 78 Temas Kurma

1. (29.06.2011 tarihli Genel Kurul kararı ile değişik) TFF, FIFA’nın önceden yazılı izni olmaksızın, FIFA’nın üyesi veya herhangi bir Konfederasyon’un geçici üyesi olmayan Federasyon veya kulüplerle müsabaka yapamaz veya sportif amaçlı temaslar kuramaz.

2. Aynı durum FIFA ve UEFA üyeliğinden ihraç edilenler veya üyeliği askıya alınanlar için de geçerlidir.

Madde 80 Beklenmeyen olaylar ve mücbir sebepler

1. Bu Statü’de yer almayan tüm konularda ve mücbir sebep hallerinde Yönetim Kurulu nihai olarak karar verir.

2. TFF, kararını verirken FIFA ve UEFA kurallarını ve hak ve adalet ilkelerini dikkate alır.

Burası önemli sanırım..

birincisi bu haberin sallama olduğuna inanıyorum.

ikincisis eğer ülke olarak ceza alırsak, diyelimki 3-5 sene avrupaya yasaklandık. şike bitecekmi? hayır bitmeyecek. hatta biz nasılsa avrupada yokuz deyip şikeyi abartacaz. kimsenin hırsının olmadığı, sıralamanın önemli olmadığı bir yerde herkes maç satar. Türk futbolu bitmek üzere.

Uefa neden kendini zorluyor bukadar? Sikeye karisan takimlara ceza ver küme düsür diyecek tff, sen bunu yapmayana kadar ismi sikeye karisan bütün takimlari bir daha avrupa kupalarina alimiyorum dese bence yeterde artar. Fener cikarda bizim asil hedefimiz sirf türkiye ligi avrupda ne isimiz var derse orasi bilemem tabi.

Hala "Olur mu öyle şey? Bize neden ceza versinler" diyenlere acı acı gülüyorum.

- Şike Avrupa maçlarında yapılsaydı o zaman kulüplere doğrudan ceza gelebilirdi.

- Yurtiçinde şike yapıldı. UEFA'nın beklentisi kendi normları doğrultusunda üye federasyonunun (TFF) gerekli kararları alması yönündedir.

- UEFA şike yapıldığı için değil; TFF, UEFA'nın kriterleri doğrultusunda karar vermediği için TFF'ye ceza verecek. Doğal olarak milli takımlar ve biz dahil bu cezadan etkileneceğiz.

- Yeni TFF'nin amacı zaten buydu: fb'yi kurtaramayacaklarını bildikleri için en azından usülsüz bir ceza verelim ve böylelikle Galatasaray ile fb arasındaki fark açılmasın. Ayrıca fb yurtiçinde minimum hasar ile atlatsın bu olayı.

- Tek umut ışığı; genç milli takımlar dahil milli takımı etkileyecek bir karar olduğu için işin içine siyaset müdahale edip gerekli kararları TFF'ye aldırabilir. Tüm kulüplerin Avrupa'ya gitmemesine hükümet ve TFF zaten razı (hatta istekli) ama işin içine milli takım girdi mi işin rengi değişebilir.

TFF ye çok ağır tazminat davası açmak üzere (90 milyon Euro gibi) hazırlıklara başlamak gerek..

Bence UEFA veya FİFA nın yapacağı iki şey var

1) Gerekli cezaları veremediği için TFF yi feshetmek

2)Şikeye adı karışan takımları belirli seneler Avrupa kupalarından men etmek.

Komple ülkeyi ve takımlarını men edeceğini sanmıyorum ve aklıma getirmek bile istemiyorum.

Benim tahminim yöneticisi ceza alan Fenerbahçe'yi birkaç yıl Avrupa'ya almayacak, küme düşürme olayında ise iç işleriniz beni ilgilendirmez diyerek herhangi bir yaptırım uygulatmayacak. 18. şampiyonlukları da yanlarına kar kalacak. Umarım yukarıda bahsedildiği gibi gerekli yaptırımların uygulanması konusunda baskı yapar. Tüm ülkeyi Avrupa'dan men edeceği ihtimali ise bana gerçekçi gelmiyor.

böyle birşey olamaz, ülkeye ceza veremezsiniz GALATASARAY'a ceza veremezsiniz lan. o kadar!

O değil de yazana bakın "Tabi TFF'nin feneri düşürme kararı alması zor gözüküyor"

Nasıl bir ülke lan burası. Hırsızı içeri atamıyoruz demiş resmen :D

"Uefa gelecek hepimizi ....." sloganı gerçek oluyor sanırım.

Uefanin TumTurkiyeye ceza verme kararini sabirsi9zlikla bekliyorum.ondan sonra seyr edin cumbusu.

Kasimpasadan avupada basari bekleye erdogan sahislari bakalim ne diyecek o zaman.

sahislarla klupleri nasil ayiracak.bu sefersizler icin Galatasarayda gitmeyecek.

Şikeyle bağlantısı olan takımlar, yaptıkları pisliklere göre UEFA dan men cezası alır (Fener 7 yıl , BJK 3 yıl vs..) ilgili kulüb yöneticileri değerlendirir eğer maddi zararları böyle daha düşük olursa, biraz bağırır çağırır olanı biteni kabul ederler.Yok baktılar avrupaya gitmeme daha fazla zararlı o zaman bizi uefa tehdit etti bizi onlar düşürdü deyip ligden düşmeyi kabul ederler (Bunu gururlarına yediremeye bilirler).

Benim öngörüm bu , ayrıca tüm bu olan biten karşısında Federasyonada bu işleri ört pas etmeye çalıştığı için ayrıca bir fatura çıkartacaklar.

Özgener,MAA ve şimdiki tff görevi kötüye kullanmaktan yargılanmalı.

Üst Alt