PS4 mü, Xbox One mı, Xbox One S mi? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

PS4 mü, Xbox One mı, Xbox One S mi?

Yeni nesil oyun konsolu almak istiyorum beyler, hangisini tavsiye edersiniz?

v6YgJz.png

simdi agam ben 5 senedir ps4 oynuyorum
bence eski nesil ps4 al ps5 gelmesine kadar ne kaldi surda
goruntu soruyorsun, 4k gosterebilecek tv varmi, tv kaliteli mi? benimkisi degil mesela o yuzden ben hala eski nesil ps4 takiliyorum.
oyun cesitligi sorarsan net olarak ps4, bunu xboxcular bile soyluyorlar.
zaten en onemlisi o oyun cesitligi yoksa ps4 ve xbox felan hepsi ayni yok xbox x s bilmem ne felan gereksiz seyler bunlar.

ha ben simdi gecen gun gtx 1060 6gb aldim hakan abinin dedigi gibi pc gaming daha iyi oraya dogru yaslanmaya basladim ben sikildim iyice konsoldan, imkanin ve paran varsa kendine bir bilgisayar yap ben oyle yapacam.

Farkları nedir beyler, görüntü, oynanabilirlik, oyun çeşitliliği vs. artılar, eksiler?
PS4 ve Xbox arasında en net fark oyun seçeneği, bu konuda PS4 üstün. Görüntü kalitesi olarak yazdıkların arasında bir tek Xbox One S 4K destekliyor ama o bile orijinal 4K değil. Yani Pro olmayan PS4 ile Xbox One S arasında görüntü olarak pek fark yok.

Eğer 4K olmazsa olmasım diyorsan PS4 Pro veya Xbox One X tercih edeceksin. İkisi görüntü kalitesi olarak bir birine yakın.

Benim PS4 Pro da var Xbox One X de. Her ikisi de 4K olayında iyiler ama hani öyle müthiş denecek seviyede de değiller. Şu an Xbox One S veya Xbox One X cihazlarının tek dişe dokunur avantajı 4K Bluray filmleri oynatabiliyor olmaları.

Aralarında ekonomik olarak en uygun şu cihaz, Cuma 1000 seviyelerine gelir gibi. Fazla da para vermek istemiyorum oynayacağım oyunlar FIFA, PES, GTA gibi kült yapımlar.

e85d78da-361d-48e2-9f76-2b2995062383.jpg

PS4 ve Xbox arasında en net fark oyun seçeneği, bu konuda PS4 üstün. Görüntü kalitesi olarak yazdıkların arasında bir tek Xbox One S 4K destekliyor ama o bile orijinal 4K değil. Yani Pro olmayan PS4 ile Xbox One S arasında görüntü olarak pek fark yok.

Eğer 4K olmazsa olmasım diyorsan PS4 Pro veya Xbox One X tercih edeceksin. İkisi görüntü kalitesi olarak bir birine yakın.

Benim PS4 Pro da var Xbox One X de. Her ikisi de 4K olayında iyiler ama hani öyle müthiş denecek seviyede de değiller. Şu an Xbox One S veya Xbox One X cihazlarının tek dişe dokunur avantajı 4K Bluray filmleri oynatabiliyor olmaları.
Ps4 pro blurey oynatmiyor mu? Hic denemedim. Yaziklar olsun.

Üst Alt