Rijkaard'a sallayanlar buyrun... - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard'a sallayanlar buyrun...

Cevap: Rijkaard´a sallayanlar buyrun...

rijkaardın sıstemı oturtmak ıcın en az 2 yıla ıhtıyacı var, bence sabretmelıyız..

Ben sallıyorum var mı bir diyeceğiniz. Ne katkısını görüyorsunuz da hala koruma gereği duyoyorsunuz anlamıyorum. Nedir bu adamı eleştirilmez kılan. Barcelona'yı ben de şampiyon yaparım zaten. O günlerdeki gibi oynayan Ronaldinho, Messi, Etoo, Xavi, Henry gibi adamlar varken şampiyon olmayacak da ne olacaktı. Kimse Sparta Rotterdam'ı küme düşürdüğünden niye bahsetmiyor..

Guardiola giderse seni takibe alırlar artık.Komik komik yorumlar yazmayın kardeşim.

Hic kimse Sparta Rotterdam demesin, paf takiminda 10 sene oynadim, cok guzel bir klub, Van Gaal gibi buyuk isimler oynadi. Ve Rijkaard antrenor olunca, hic transfer yapmadan herkes birseyler beklemisti ama olmadi. O sezon kume dusmemize ragmen, cok gollu ve zevkli maclar cikarmisti, ama genede kumeye dusmustuk. Rijkaard'in fazla sucu yoktu, Sparta zaten herzaman ya 15 ya da 16ci oluyor. O sezon da 17inci olmustuk :D.

Başkan FR yi gelecek senede tutacakmış..Diyelim tuttunuz ne yapacak farklı bu seneden ? Yani bu sene neyi neden yapamamış da seneye yapacak onu bilelim? Desin ki bu sene şu şu nedenlerle iyi geçmedi seneye farklı şunu şunu yapıcam...Transfer mi isteyecek yeni ? Kimleri isteyecek bunları planlamış mı ? Yoksa yine kara torbadan komisyoncularla mı aranacak ? Şunu demek istiyorum, FR nin ne Gs ile ne Tr ile ilgisi alakası ve heyecanı yok. Adamın derdi 10 milyon Ero yu alıp bu arada basamak yapabilirse tekrar avrupada takım çalıştırmak. GS ile ilgi en küçük bir projesi planı geleceği yok adamın. Bunu da normal karşılıyorum. İşsiz kalmış, iyi para verilmiş Neskens abisine de iş bulup almış gelmiş. Peki Neskens ne kadar para alıyor ve ne veriyor takıma kulube ? Adamların kafası burada değil sadece cebleri burada. Hiçmi işe yaramadı FR nin gelmesi. Yaradı tabi, Gs nin adı geçti haberlerde, ispanya hollanda ilgilendi gs ile bakalım ne yapacak diye. Yaniş kuru sıkı haber ve reklam dışında GS kendi reklamını takır takır oynayıp avrupada yapamadı. Fb nin transfer reklam ve haberleri gibi. Para reklamı, oyun reklamı değil.

Diyelim ki FR , avrupadan yine takım bulamadı ve kaldı, en az 5 tane yeni transfer yeni takım yeni maliyet yeni borç yeni yapılanma ve yeni zaman isteyecek. Gelecek senede başarısız demektir bu. Ondan sonra ya yeniden uzatacaksınız sözleşmesini yada dayanamayıp göndereceksiniz. Peki bu durumda harcanan boşa zaman ve paranın hesabını kim verecek ? Bunu görmek için falcı olmaya gerek yok. Ben uzun vadeli enerjik, başarıya aç, mümkünse yerli, özel yaşamı düzgün ve kalıcı adamlarla uzun vadeli sözleşme yapılması ve sabredilmesi taraftarıyım. FR gibi para için gelen, kafası karışık ve ilk güzel fırsat yakaladığında uçacak, yada başarısız olup kovulduğunda yüklü tazminatlarla ayrılacak adamlarla değil.

Kulüplerin harcadığı paralar sadece onlara ait de değildir, milli servetin çarçur edilmesidir. Şu forumda yazan herhangi birini alın FR nin yerine koyun ve aynı imkanları tanıyın, eğer bu sonuçlardan kötüsünü alırsa bana istediğinizi söyleyin. Hiçbirşey bilmiyorsa futbolcularla ortak taktiği belirler yine de 4. lükten daha iyi derece yapardı. Yine de FB yi yenerdi. FR ne yapıyor, maçtan sonra futbolcusunu beyinsizlikle suçluyor. Bu adam bu takımı nasıl motive ediyor acaba böyle mi ? Futbolcu dese ki, "evet söylediği kavramda olan biri var ama bunu anlamak için lig tablosuna bakmak lazım" ne diyecek FR ?

Başkan FR yi gelecek senede tutacakmış..Diyelim tuttunuz ne yapacak farklı bu seneden ? Yani bu sene neyi neden yapamamış da seneye yapacak onu bilelim? Desin ki bu sene şu şu nedenlerle iyi geçmedi seneye farklı şunu şunu yapıcam...Transfer mi isteyecek yeni ? Kimleri isteyecek bunları planlamış mı ? Yoksa yine kara torbadan komisyoncularla mı aranacak ? Şunu demek istiyorum, FR nin ne Gs ile ne Tr ile ilgisi alakası ve heyecanı yok. Adamın derdi 10 milyon Ero yu alıp bu arada basamak yapabilirse tekrar avrupada takım çalıştırmak. GS ile ilgi en küçük bir projesi planı geleceği yok adamın. Bunu da normal karşılıyorum. İşsiz kalmış, iyi para verilmiş Neskens abisine de iş bulup almış gelmiş. Peki Neskens ne kadar para alıyor ve ne veriyor takıma kulube ? Adamların kafası burada değil sadece cebleri burada. Hiçmi işe yaramadı FR nin gelmesi. Yaradı tabi, Gs nin adı geçti haberlerde, ispanya hollanda ilgilendi gs ile bakalım ne yapacak diye. Yaniş kuru sıkı haber ve reklam dışında GS kendi reklamını takır takır oynayıp avrupada yapamadı. Fb nin transfer reklam ve haberleri gibi. Para reklamı, oyun reklamı değil.

Diyelim ki FR , avrupadan yine takım bulamadı ve kaldı, en az 5 tane yeni transfer yeni takım yeni maliyet yeni borç yeni yapılanma ve yeni zaman isteyecek. Gelecek senede başarısız demektir bu. Ondan sonra ya yeniden uzatacaksınız sözleşmesini yada dayanamayıp göndereceksiniz. Peki bu durumda harcanan boşa zaman ve paranın hesabını kim verecek ? Bunu görmek için falcı olmaya gerek yok. Ben uzun vadeli enerjik, başarıya aç, mümkünse yerli, özel yaşamı düzgün ve kalıcı adamlarla uzun vadeli sözleşme yapılması ve sabredilmesi taraftarıyım. FR gibi para için gelen, kafası karışık ve ilk güzel fırsat yakaladığında uçacak, yada başarısız olup kovulduğunda yüklü tazminatlarla ayrılacak adamlarla değil.

Kulüplerin harcadığı paralar sadece onlara ait de değildir, milli servetin çarçur edilmesidir. Şu forumda yazan herhangi birini alın FR nin yerine koyun ve aynı imkanları tanıyın, eğer bu sonuçlardan kötüsünü alırsa bana istediğinizi söyleyin. Hiçbirşey bilmiyorsa futbolcularla ortak taktiği belirler yine de 4. lükten daha iyi derece yapardı. Yine de FB yi yenerdi. FR ne yapıyor, maçtan sonra futbolcusunu beyinsizlikle suçluyor. Bu adam bu takımı nasıl motive ediyor acaba böyle mi ? Futbolcu dese ki, "evet söylediği kavramda olan biri var ama bunu anlamak için lig tablosuna bakmak lazım" ne diyecek FR ?

1- sen adamın beynimisin nerden biliyorsun adamın projesi ve planının olmadığını sen kahin felansında bizim haberimiz mi yok ?

2. alacağı 10 milyondan bahsetmişsin ki 10 milyon almıyor 4 milyon alıyor . Yurtdışında bir klübede gitse yine alırdı 4 milyonu . kaldıki alsa bile sen bu kariyerde birisini kaça getirebileceğini sanıyorsun. ?

3. Saçmalaman burda tavan yapmış " İşsiz kalmış, iyi para verilmiş " lafı dünyadan uzak bir yerlerde yaşadığının yeterince kanıtı. Barcelonadan ayrıldıkdan sonra 1 sene dinlenmek için hiçbir takımı çalıştırmadığını ve bazı takımların bu süreçte kendisine tekliflerde bulunulduğu herkez biliyor.

4.Sen her gelen hocadan hemen başarı bekliyorsun peki söyle bakalım Galatasaray klübünde yabancı kaç hoca geldiği sene şampiyon olmuştur. ?

5.işte palavranın büyüğü geldi " Ben uzun vadeli enerjik, başarıya aç, mümkünse yerli, özel yaşamı düzgün ve kalıcı adamlarla uzun vadeli sözleşme yapılması ve sabredilmesi taraftarıyım." hayır sen o dediğin adam 3 maç kaybetse yine burda bol keseden sallıyor olacaksın.

6. " Şu forumda yazan herhangi birini alın FR nin yerine koyun ve aynı imkanları tanıyın, eğer bu sonuçlardan kötüsünü alırsa bana istediğinizi söyleyin. Hiçbirşey bilmiyorsa futbolcularla ortak taktiği belirler yine de 4. lükten daha iyi derece yapardı." Geçen sene 5. olduk ama aklına bu forumdan birini takıma td olarak atamak gelmedi heralde.

7. "Yine de FB yi yenerdi" işte senin bütün problemin kafanın alabildiği en büyük zafer bu Fenerbahçe.. fenerbahçeyi yenersen sorun yok ama yenilirsen bittin. Bak bakalım son 10 yılda biz fenerbahçeyi kaç kez yenmişiz . haa bu yenilgilerin hepsinde takımın başında FR yoktu haberin olsun :)

...

1- sen adamın beynimisin nerden biliyorsun adamın projesi ve planının olmadığını sen kahin felansında bizim haberimiz mi yok ?

cevap :

sen adamın yanında mı çalışıyorsun ki var olduğunu biliyorsun ? varsa bunları kendine saklamasın bizde bilelim bakalım neymiş geleceğe yönelik proje ve planları ? bu kadar ketum olmasına gerek yok. Yönetim açıklasın o da olur.

2. alacağı 10 milyondan bahsetmişsin ki 10 milyon almıyor 4 milyon alıyor . Yurtdışında bir klübede gitse yine alırdı 4 milyonu . kaldıki alsa bile sen bu kariyerde birisini kaça getirebileceğini sanıyorsun. ?

cevap :

gs ye FR ve arkadaşlarının toplam maliyeti nedir ? 5 mi- 6 mı ? O kariyerdeki biri gitsin milanı çalıştırsın. Bana kariyer reklamı değil başarı lazım. Barça da eline süper kadro verildi. 6 ay sonra işler düzeldi, 4 sene sonra yine bozdu. GS de eline en iyi kadro verildi, ilk bir kaç maç dışında trend sürekli aşağı.

3. Saçmalaman burda tavan yapmış " İşsiz kalmış, iyi para verilmiş " lafı dünyadan uzak bir yerlerde yaşadığının yeterince kanıtı. Barcelonadan ayrıldıkdan sonra 1 sene dinlenmek için hiçbir takımı çalıştırmadığını ve bazı takımların bu süreçte kendisine tekliflerde bulunulduğu herkez biliyor.

cevap :

Seninde saflık duyguları ile anlayışı arasındaki genetik hücrelerin, hedron proton çarpışması kadar zoru başarmış. Bu adam iyi bir teklif alsa bir sene değil bir dakika dinlenmezdi. Ayrıca anlaşıldıki bu dinlenme ona hiç iyi gelmemiş. GS den alın bir futbolcuya sorun siz ne oyunuyorsunuz : bakalım ne cevap verecek ?

4.Sen her gelen hocadan hemen başarı bekliyorsun peki söyle bakalım Galatasaray klübünde yabancı kaç hoca geldiği sene şampiyon olmuştur. ?

Cevap :

Ben yabancı hoca istemiyorum. Sürekli transfer sürekli hoca sürekli sıfırdan başlanılmasını istemiyorum. Ama FR gibi para için gelen gelip geçici birini de istemiyorum.

5.işte palavranın büyüğü geldi " Ben uzun vadeli enerjik, başarıya aç, mümkünse yerli, özel yaşamı düzgün ve kalıcı adamlarla uzun vadeli sözleşme yapılması ve sabredilmesi taraftarıyım." hayır sen o dediğin adam 3 maç kaybetse yine burda bol keseden sallıyor olacaksın.

cevap :

bol keseden atmak kavramı demode oldu. Geç bunları. Bu cevaplar sana değil senin gibi düşünen ve Gs ye istemeden zarar verenlere.

6. " Şu forumda yazan herhangi birini alın FR nin yerine koyun ve aynı imkanları tanıyın, eğer bu sonuçlardan kötüsünü alırsa bana istediğinizi söyleyin. Hiçbirşey bilmiyorsa futbolcularla ortak taktiği belirler yine de 4. lükten daha iyi derece yapardı." Geçen sene 5. olduk ama aklına bu forumdan birini takıma td olarak atamak gelmedi heralde.

Cevap :

Geçen sene Skibbe nin ve lincoln ün lig bitmeden gönderilmesine ve b korkmaz a karşı çıktım. Ne yazık ki yönetim, serhat ulueren ve bjk li sinan' ın tv de yaptıkları komploya kurban gitti. Bjk li sinan ilk yarıda takır takır kazanan gs takımını bozmak ve bjk nin önünü açmak için en iyifutbolcusu lincol un uzerine gitti. buna yönetimle sorunu olan ulueren de destek verdi. bu komployu farketmeyen bay özdanak da yardımcı oldu ve lincoln bir şeklide taraftarın önüne atılıp gönderildi sonra küçük arda kaptan yapıldı. Bu seferde ayhan vb deneyimli futbolcular kaybedildi. takımın kimyası bozuldu. Skibbe ye suç atıldı o da gönderildi. Geçen sene baştan aşağı incelenmesi gereken bir case study dir. GS ye başkan olacaklar geçen seneyi çok iyi analiz edip benzer tuzaklara ve karar hatalarına düşmesin. (Bjk li sinan, bjk ye rakip şampiyonluk yolundaki bir takımın en iyi oyuncusu hangisiyse sürekli onu kötülüyor. Fb de de luganoyu sürekli eleştirirdi ama fb bu tuzağa düşmedi. )

7. "Yine de FB yi yenerdi" işte senin bütün problemin kafanın alabildiği en büyük zafer bu Fenerbahçe.. fenerbahçeyi yenersen sorun yok ama yenilirsen bittin. Bak bakalım son 10 yılda biz fenerbahçeyi kaç kez yenmişiz . haa bu yenilgilerin hepsinde takımın başında FR yoktu haberin olsun :)

cevap :

Bu kadar kötü fb yi herkes yenerdi. Sırf defans yapmaya gelmiş takımı, köşesine sıkışmış boksor gibi yapman lazım. Ama tek forvet le değil, en azından jo-baroş u oynatırdı sıradan biri.

Sonuç : sen kendini küçülttükçe küçük adamları büyütürsün. (TA)

cevap :

sen adamın yanında mı çalışıyorsun ki var olduğunu biliyorsun ? varsa bunları kendine saklamasın bizde bilelim bakalım neymiş geleceğe yönelik proje ve planları ? bu kadar ketum olmasına gerek yok. Yönetim açıklasın o da olur.

cevap :

gs ye FR ve arkadaşlarının toplam maliyeti nedir ? 5 mi- 6 mı ? O kariyerdeki biri gitsin milanı çalıştırsın. Bana kariyer reklamı değil başarı lazım. Barça da eline süper kadro verildi. 6 ay sonra işler düzeldi, 4 sene sonra yine bozdu. GS de eline en iyi kadro verildi, ilk bir kaç maç dışında trend sürekli aşağı.

cevap :

Seninde saflık duyguları ile anlayışı arasındaki genetik hücrelerin, hedron proton çarpışması kadar zoru başarmış. Bu adam iyi bir teklif alsa bir sene değil bir dakika dinlenmezdi. Ayrıca anlaşıldıki bu dinlenme ona hiç iyi gelmemiş. GS den alın bir futbolcuya sorun siz ne oyunuyorsunuz : bakalım ne cevap verecek ?

Cevap :

Ben yabancı hoca istemiyorum. Sürekli transfer sürekli hoca sürekli sıfırdan başlanılmasını istemiyorum. Ama FR gibi para için gelen gelip geçici birini de istemiyorum.

cevap :

bol keseden atmak kavramı demode oldu. Geç bunları. Bu cevaplar sana değil senin gibi düşünen ve Gs ye istemeden zarar verenlere.

Cevap :

Geçen sene Skibbe nin ve lincoln ün lig bitmeden gönderilmesine ve b korkmaz a karşı çıktım. Ne yazık ki yönetim, serhat ulueren ve bjk li sinan' ın tv de yaptıkları komploya kurban gitti. Bjk li sinan ilk yarıda takır takır kazanan gs takımını bozmak ve bjk nin önünü açmak için en iyifutbolcusu lincol un uzerine gitti. buna yönetimle sorunu olan ulueren de destek verdi. bu komployu farketmeyen bay özdanak da yardımcı oldu ve lincoln bir şeklide taraftarın önüne atılıp gönderildi sonra küçük arda kaptan yapıldı. Bu seferde ayhan vb deneyimli futbolcular kaybedildi. takımın kimyası bozuldu. Skibbe ye suç atıldı o da gönderildi. Geçen sene baştan aşağı incelenmesi gereken bir case study dir. GS ye başkan olacaklar geçen seneyi çok iyi analiz edip benzer tuzaklara ve karar hatalarına düşmesin. (Bjk li sinan, bjk ye rakip şampiyonluk yolundaki bir takımın en iyi oyuncusu hangisiyse sürekli onu kötülüyor. Fb de de luganoyu sürekli eleştirirdi ama fb bu tuzağa düşmedi. )

cevap :

Bu kadar kötü fb yi herkes yenerdi. Sırf defans yapmaya gelmiş takımı, köşesine sıkışmış boksor gibi yapman lazım. Ama tek forvet le değil, en azından jo-baroş u oynatırdı sıradan biri.

Sonuç : sen kendini küçülttükçe küçük adamları büyütürsün. (TA)

1. Ben adamın yanında çalışmıyorum bir planı olmadığını nerden biliyorsun diyorum Kahinmisin diyorum :) Sense buna cvp vermek yerine soruya soruyla cevap veriyorsun . Soruya soruyla cvp vermek sadece cevabı olmayanların işidir .

2. Yine kahinliğe devam etmişsin bu işde iyisin sanırım geleceği görebiliyosun :) ister Milanı Çalıştırır ister Chelsea yı çalıştırır ister Galatasaray'ı çalıştırır . onun parasını sadece sen kendi cebinden mi ödüyorsun. milyonlarca taraftarın parası var bu işde . protesto ediyorsan alma klübün bişeyini o gidene kadar.

3. Saçmalama derecen Nirvanaya kadar ulaşmış burda daha bir kaç hafta önce bile ispanyol yardımcısı Rijkaard'a teklifler geliyor ancak o burada mutlu açıklamasını yaptı . o sıra rüya alemindeydin sanırım ya da bu acı gerçeği kabul etmek istemiyorsun.

4. Hala para için geldi diyorsun adam alacağını barça dan almış Galatasarayın ona verebileceklerinin bir sınırı var. Kaldıki Türk hoca sanki babasının hayrına gelecek. :)

5. Evet evet Galatasaray'a zarar verenler ortada 2-3 maç takım kötü sonuçlar aldımmı bunlar meydana çıkıyor zaten

6. Lincoln kimsenin kurbanı olmadı kendi etti kendi buldu . Burası Pırasaspor değil koskoca Galatasaray camiası sen her gittiğin yerden geç gelirsen olacağı budur. Kaldıki diğer futbolcular eşşek değil . Lincoln e çifte standart tanınamazdı.

7. Herkesin kafasında bir kadro var herkez farklı futbolcuları istiyor isteyebilir ama bu takımın başındaki adam o o kararı verir uygular. Jo Baroş mu sadece Jo ya da Baroşmu sen istersin ama elinde bir mause ve bi klavye vardır .

Not : Sen zaten küçüksen karşındakini ne yaparsan yap küçültemezsin.

sen hala şişeden çıkan cin hikayelerine inanlardansın sanırım.

bekleyin bakalım FR sihirli lambasından belki birşey çıkarır diye.

lincoln konusuna gelince o gitti ama 30 milyon ero yu götürdü. bu paralar ağaçtan toplanmıyor. o adamı lig bitiminde piyasası olurken satsan daha akıllıca olmazmıydı ? bu cevaplar kişisel değil anlayışa karşı. herkesin çapını tarih verir. bekle bakalım.

Vatan gazetesinde Gökmen Özdemir imzalı ilginç bir haber çıktı. Haberin özeti Rijkaard'ın Galatasaray'a oynatmaya çalıştığı futbolun, 5 futbolcu tarafından basına jurnallenmesi en basit biçimiyle.

Haber doğrudur, yalandır bunların hiçbirini tartışmayacağım. Altına imzasını çakmış sonuçta. Ancak haberde ciddi anlamda gariplikler var, bu 5 yeniçeri özentisi adamın ağzından çıkan.

1- "Hoca takımı tahtaya yazdığında herkes birbirine baktı. Şoke olduk. Kimse taktiği anlamadı. Frank Rijkaard ’Çift forvet oynayacağız’ dedi. Keita-Jo forvet oynayacak, Giovani sağdan top getirecek, Elano sol kanadı kapatacaktı. Tek kanatlı 4-4-2 mi olur? Elano ne zaman sol kanat oynamış? Mehmet Topal, Alex’e adam markajı yapacakmış.. Bu zamanda böylesine ilkel bir anlayış olur mu? Bu tercihler sahadaki bütün özgüvenimizi yerlebir etti"

Öncelikle haberin doğru olduğundan yola çıkarak, 5 tane aptal futbolcumuz olduğunu görüyoruz. Tahtaya yazılanın ne olduğunu anlayamayan, kendilerine anlatılanı fark edememiş bir güruh yani. Takımın sahaya nasıl çıkacağını bilemeyen adamdan değil derbi kazanmasını beklemek, hazırlık kampında en dandik Alman 5. lig takımını bile yenmesini beklemek, haliyle bizim aptallığımız oluyor.

Herif bildiğin; o yazılanı, söylenileni algılayamıyor. En kibar haliyle söylüyorum herif ahmak. Biz neyi tartışıyoruz ki. Şu 5 herife "En son hangi kitabı okudun?" diye sorsan "Cin Ali tatilde" diye yanıt verir.

2- "İleride baskı yapmamızı istemedi. Biz kendi kendimize arada baskı başlattık. Zaten ileri ucumuz baskı yapacak bir yapıda değil. Baskı yapmadan Ali Sami Yen’de maç kazanılır mı? O zaman nasıl iç saha avantajını kullanacağız? Hoca hâlâ Türkiye’yi anlayamadı. Bu ligin ne kadar zor ve mücadeleye dayalı olduğunu çözemedi... Bizim tanıdığımız, bize anlatılan Rijkaard bu olamaz. Takım içi adaleti de sağlayamıyor. Elano ve Giovani’ye yer açmak için denemediği taktik kalmadı. Galiba Dünya Kupası için Elano ve Giovani’nin forma garantisi var."

Teknik direktör diyor ki, "İleride baskı yapmayın" ama bu bizim 5 gerizekâlı, kendi kendilerine saha içinde karar alıp baskı yapmaya başlıyor. Bunlar biliyor çünkü takımın nasıl oynaması gerektiğini. Saha avantajı filan nasıl kullanılır hepsini biliyor.

Sonra analiz yapıyorlar; "Rijkaard Türkiye'yi anlayamadı" diye. Jargon birebir Türk basını jargonu. Aynı kelimelerle anlatıyorlar durumu.

Arada Elano ve Dos Santos'a geçiriyorlar. Niye ısrarla oynadıklarını filan sorguluyorlar. Arda sakat, kim oynayacak Dos Santos yerine. Hayatı boyunca pozisyon almasını bilmeden sığır gibi bir sağa bir sola koşturan Barış mı, kanatta oynayabilmesi imkânsız Ayhan mı, Emre Güngör mü? Kim oynayacak peki? Ona yanıt yok, isim söyleseler, jurnalcilikleri dökülüverecek ortaya.

3- "Resmen F.Bahçe’ye benzedik. Bu yabancıları çok mu arıyorlar, merak ediyoruz. Takım sirke döndü. G.Saray karakterli yabancılar, mücadeleci yabancılar getirmek zorunda. Burası zor bir lig. Kimse farkında değil ama kalite burada sökmüyor. Önce mücadele edeceksiniz. Baros ve Neill dışında hiçbiri tempo yapacak mücadele edecek, bize bu anlamda katkı yapacak futbolcu değil. Eğer rakip zayıfsa, maç yumuşaksa şov yapıyorlar. Zor maçlarda kayıplar. Harcanan paralara yazık."

Bak burası kritik işte. Türkiye'deki genel yansımanın bir sonucu. Bir milli takım teknik direktörü seçerken, nasıl milliyet tartışdıysak, takıma gelen yabancı oyuncuları 'sirk malzemesi' olarak gören, 5 kafatasçı beyinsiz var takımda. Zaten ezelden beri, Galatasaray'da Hakan Şükür'ün bayraktarlığını yaptığı bir yabancı düşmanlığı, kafatasçı zihniyet süregelir. Bir götleri Hagi'ye yemedi, onun dışında Lincoln, Felipe filan herkesi yediler.

Adamlar gelecek oyuncunun nasıl olması gerektiğini biliyor. Kalite sökmüyormuş Türkiye'de, mücadele edecekmiş gelen yabancı. Burası da, klasik spor basını jargonu ile söylenmiş kelimeler. Yani sözün özü, bizim 5 gerzek, oturup bütün gün gazete okuyor ve papağan gibi de ezberliyor yazılanları.

4- "Rijkaard bu takımın 4-3-3 oynayamayacağını anlamadıysa artık çok geç. Biz kendimizi biliyoruz, takımı görüyoruz. Böyle oynayamayız. Ali Sami Yen’de de çift forvetle oynamalıyız. Deplasmanda da! G.Saray tek forvetle maça çıkmaz. Orta sahanın göbeğinde bir türlü istikrar sağlayamadık. F.Bahçe maçında Elano dökülürken, Balta’yı sola, Caner’i onun önüne koymayı bile düşünmedi Rijkaard. Bize gerçekten yazık oluyor. Çok rahat şampiyon olacağımız ligde sırf hocanın inadı ve yanlış yabancı tercihleri sebebiyle avantaj kaybettik."

En eğlenceli kısmı burası. Fenerbahçe maçında Elona dökülürken, Balta'yı sola Caner'i de onun önüne koymayı düşünmemiş Rijkaard. Bir önceki hafta Trabzon maçı sonrası Hıncal Uluç'un söylediklerinin birebir aynısı. Anlıyoruz ki, bizim 5 mal sıkı bir Hıncal Uluç takipçisi. Bu 5 benzemez sığır, sahada futbol oynama işini bitirmişler, artık işin taktiği ve tekniğine gelmişler.

Vay anam vay, biz de diyoruz ki; "Bu kadroyla nasıl futbol oynayamıyoruz." Sahada futbol oynayamayan gerizekalıların olduğu bir takım yaratmışız da ondan. Çünkü herifler artık futbolculuktan, teknik direktörlüğe yelken açmışlar. Kimin nerede oynaması gerektiğini, hangi diziliş ve stratejiyle sahaya çıkmamızı filan bu 5 öküzden dinleyeceğiz yani.

En başa döneyim. Eğer bu haber doğruysa, 5 andavalı parasına, puluna, ismine cismine bakmadan yollayacaksın. İsmi Arda'ysa da, Sabri'yse de, Barış'sa da, Ayhan'sa da, Servet'se de yollayacaksın. Kim olduklarının zerre önemi yok.

Sen bunlara hakikaten Ferguson'u getirsen, kıçına teneke bağlayıp yollamak için ellerinden geleni yaparlar. Size yapılacak en iyi şey; o Volkan'ın hareketini tüm tribünlere asıp "Bunu siz hakettiniz" deyip, sezonun geri kalanı boyunca boş tribünlere oynamanız. Çünkü biz hak etmedik.

lucarelli-breitner bu bes turk futbolcu uzerine guzel yorumlar yazmis.

https://lucarelli-breitner.blogspot.com/...k-lazm.html

:2_thumbs_up_-_anima

Benim için takımları başarılı yapan futbolculardır. Protokolümde futbolcular yöneticiler ve teknik adamlardan önce gelir. Futbolcular ve özellikle eski olanlar takımın başarısını veya başarısızlığını en iyi yorumlayabilecek kişilerdir.

Rijkaard sezon başında Servet-Gökhan ikilisinde ısrar etti puanlar kaybettik, Topal-Sarp ikilisinde yazarların ve tarafatarın ikazına rağmen ısrar ediyor hala puanlar kaybediyoruz. Elano'yu çıkar Metin Oktay'ın heykelini sahaya koy daha faydalı olur ama Rijkaard hala görmek istemiyor. Birde başımıza evlatlığı Dos Santos çıktı. Sahada gezen starlar ve kendini star sananlar çoğaldı. Bir zamanların fb sine benzedik.

Yönetim son birkaç yılda dünyaları ben yarattım havalarına girdi kendi ceplerinden değil Gs'nin zararına 130 milyon dolar harcayıp ikinci bir fener yarattılar. İyi oynayan takımda ısrar edeceğine Rijkaard her hafta takımı değiştirdi takım oyununda ahenk kalmadı. Bazı, hiç bir katkısı olmayan yabancılar ve isim yapmış bazı vasat yerliler her nedense ilk 11'in demirbaşı oldu. Savaşan Galatasaray ruhuna ihanet edildi. Yönetim transfer show'u ile başarılı olacağını sanıyor. Emre Çolak takımda tutunmak için sürünüyor, alın size gençlere verilen önem. Rijkaard futbolu sadece matemetik formülünden ibaret sanıyor. 10. sırada değilsek bu sırayla Arda, Kewell, Sabri sayesindendir. Yönetim ve Rijkaard tatile çıksın Cevat Hoca gelse bu yıl bizi şampiyon yapar. Konuşan yöneticilere, üstün antrenörlere karnımız tok.

sen hala şişeden çıkan cin hikayelerine inanlardansın sanırım.

bekleyin bakalım FR sihirli lambasından belki birşey çıkarır diye.

lincoln konusuna gelince o gitti ama 30 milyon ero yu götürdü. bu paralar ağaçtan toplanmıyor. o adamı lig bitiminde piyasası olurken satsan daha akıllıca olmazmıydı ? bu cevaplar kişisel değil anlayışa karşı. herkesin çapını tarih verir. bekle bakalım.

bakalım şişeden civcivmi çıkacak kuşmu çıkacak ben Rijkaard'a hala inanıyorum evet. Lincoln'e bu külüpte yeterince ayrıcalık yapıldı bunu bizzat başkanın kendisi söyledi iyi futbolcu olabilirsin ama karakterin düzgün olmazsa olmuyor. Bekleyelim görelim..

Hollanda da yasiyorum, burada bir kac gazetede Rijkaard in seneye Avustralya ya gidecegi dedikodularini okudum.

Bu konuda bilgisi olan var mi?

Benim bazı arkadaşlara önerim sürekli mükemmel top oynayan, kusursuz bir takım istiyorlarsa gitsinler Barcelona'yı tutsunlar bu sezon. Gerçi Real'de iyi gidiyor. Onu mu tutsalar acaba?

Sanıyor musunuz ki Barca geçen sene ve bu sene oynadığı futbola ulaşmak için acı çekmedi? Arsenal yıllardır o futbolu oynayabilmek için acı çekmiyor?

Karşınızda her sezon başarı için milyon dolarlar döken 3 klüp var. Elbette sürekli başarılı olamazsınız. Yeni bir oluşum aşamasındayken bazen gerilerde kalırsınız.

Ha bir de bu gün Barca'yı tutmaya başlarsanız hazır olun ilerde onun da kötü oynayacağı dönem gelecek. Belki o gün sistemini oturtmuş, Avrupa'da kupaya yürüyen, takır takır top oynayan Rijkaard'lı bir Galatasaray olur ve tekrardan geri dönersiniz?

Rijkaard iyi hoca kalmasını isterim fakat eksikleri fazla..

Mesela oyunu iyi okuyamıyor.

Sistemi iyi kullanamıyor.Gerçi kullanılcak sistem bu değil.

Takım gol yediği zaman doğru hamle yapamıyor.

Rijkaard'ı bu güne kadar iyi gösteren Kewell ve Nonda'dır.

Tabi belli bir süreç verilmesi lazım.Ondan sonra eleştiri yapılır.Bunlar hemen oturucak işler değil.En az 2 sene kalması lazım.

Burası türkiye hollanda ispanya değil.. Rijkaard bu sezon bunu öğrendi başarılı olmak için çok sert oynamak gerekli yağa pas yapıp oynamakla olmaz şu lige barcelonayı koy başarılı olamaz çünkü zemin ve oyuncu karakteri açısından hiç uygun değil. Yabancı oyuncu transferinde yıldızdan isimden çok bu yönde oyuncu almalıyız sert vurup kıran dağıtan teknik olması önemli değil bu ligde bu kadar çok teknik oyuncuyu bulundurursan olacağı budur. burası ingiltere veya ispanya değil. Bu anlayışı bu yaz bozamazsak seneye kümede kalma mücadelesi veririz.

Üst Alt