# Robinson Zapata - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Robinson Zapata

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Robinson Zapata

Nonda´dan yediği 2.golden bile ne kadar kötü kaleci olduğu anlaşılıyor .Şimdi diyeceksiniz 1 golden nasıl anladın ?Bal gibi anlaşılır.Pozisyon alması,refleksi,zamanlaması.Birde berbat istatistikleri var tabi.

1-Volkan da Nonda'dan tarihi bir gol yedi. Volkan kötü kaleci mi?

2-Kaleci istatistikleri nelerdir çok merak ettim? "Yediği gol" diye istatistiğe mi bakılır?

Arkadaşlar, madem öyle kaleci önerisi yazar mısınız? Alınabilecek kaleci yazın ama 6-7m euro bonservis 2m euro yıllık ucret verebiliyoruz diyelim. Yahu dunyada sağlam kaleci kıtlıgı var. Kim gelsin peki kaleye? Her kalecinin güçlü ve zayıf noktaları vardır. Toplama bakmak lazım.

Zapata kötü ok, peki kim gelsin?

Hiç zapatayı seyrettin mi? Seyrettiysen kaç maç? Seyretmediysen niye sallıyorsun?

Sorunun cevabı: Zapata kaleci(iyi veya kötü), aykut ve ufuk kaleci bile değil. :)

Ya peki sen seyrettin mi ki Zapata'yı da bu kadar ahlkam kesiyorsun?Seyrettiysen kaç maç, seyretmediysen sen niye sallıyorsun?Bazen kendi sözünde boğulur insan derlerdi de inanmazdım.

Bence alıştırın kendinizi Zapata'ya. Romero gibi isimlerle umutlanıp da hayal kırıklığı olmasın sonradan. Ben hiçbir transfere ön yargıyla yaklaşmıyorum artık. Hayırlısı olsun bizim için.

Kendi klübünde kadro dışı değil,6 aylık parası ödenmemiş oda federasyona başvurup serbest kalmış.Şuan bonservisi elinde..Yaşınada aldanmayın..23 yaşında Romeroya teklif yapıyoruz,Yaşı genç yetersiz kova deniliyor.Zapata'nın Yararlı olup olmayacağına birşey diyemem,Gelirse başımızın üstünde yeri var;) Kötü performans gösterirse zaten gerekeni yaparız.Genelde kolombiyadan gelen kaleciler ülkemizdede başarılı oluyor..Mondragon,Cordoba,Martinez,

2004 ve 2006'da Kolombiya'da 1 kez yilin en iyi ikinci 1 kez de en iyi kaleci secilmis.

2007'de Romanya'da yilin en iyi yabanci oyuncusu secilmis.

2008'de Romanya'da yilin kalecisi secilmis.

Pino'nin memleketinin takimi olan Cartagena'da efsaneymis.

Romanya Ligin'de 85 macta 61 gol yemis ve 40 gollük kurtarisi olmus diye geciyor.

Copa America, Avrupa Ligi ve Sampiyonlar Ligi tecrübesi bulunuyor.

Gecen ay alacaklari her zaman gec ödendigi ve son 6 ay hic ödeme yapilmadigi ve hoca tarafindan ikinci kaleci olarak atanmasindan sonra basvuru yaparak serbest kalmis.

Liga I - Best foreign player - (Sport Total FM) 2007

Liga I - Goalkeeper of the Year - (Top Gazeta) 2008

Liga I - Revelation of the Year - (Radio România) 2008

Liga I - Steaua player of the Season - (AISS) 2007-2008

UEFA Champions League - Best Goalkeeper in 5th Stage - (EuroSport) 2008-2009

Liga I - Best Foreign Player from Liga 1 - (AFR and CSJ) 2009

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt