# Ronaldinho - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Ronaldinho

Cevap: # Ronaldinho

Geç abi sen bu işleri 26 yaşındaki ronaldinho ya, ne şu anki Messi ne de c7 yaklaşabilmiş değil. R10, Messi küçükken zaten daha iyiydi messiden. İkisinin en formda olduğu zamanları kıyaslarsan da yine R10 daha önde. İzlemediğini düşünüyorum hala R10 u yaşın gereği.

Ya neden bahsediyorsun sanki 12 yaşındayım da izlemedim adam 4 sene önce formunun zirvesindeydi gayet de iyi hatırlıyorum Barnebau'daki 2 gol attığı maçı falan. Gerçi ne diye kanıtlama çabası içindeysem. Messi yavaş yavaş kendini göstermeye başlayınca zaten Ronnie gözden düştü. 3-3lük Real maçı vardır hatırlar mısın Messi'nin 3 gol attığı Ronaldinho'nun izlediği ?

Ronaldinho yeteneğine ihanet eden adamlardan biridir ayrıca. Mükemmel yetenekliydi fakat tembel bi adamdı 2 yıl falan çok iyi oynadı Barcelona'da. Hala büyük bi zevkle takip ederim maç özetlerini falan orası ayrı.

Arkadaşlar bence yanlış mukayeseler yapıyoruz. Ronaldinho'nun oynadığı barcelona ile Messi'nin oynadığı şu andaki Barcelona arasında belirli farklar var.

Bir de Messi Barcelonaya gerçekten gönülden bağlı. Örn: Cristiano Ronaldo Real için tekmeye kafa sokmaz ama ben bir, iki defa Messi'nin barça için bu derece oynadığını gördüm.

Diğer taraftan bence Ronaldinho hala yetenek olarak Messi'nin çok ötesinde ama doymuşluk ve rakipsizlik var. Bende bu kadar para kazanmış olsam ve şu anda dünyanın en pahalı iki oyuncusundan daha yetenekli olduğumu bilsem bende kasmam. :)))

Ronaldinho 2006 yılında daha 26 yaşındayken

2 Kez İspanya Şampiyonluğu

2 Kez İspanya Süper Kupası

2 Şampiyonlar Ligi Şampiyonu

1 Kupa Amerika

1 Konfederasyon Kupası

1 Dünya Kupası

Ayrıca aşağıdakiler de kişisel ödülleri,

FIFA Confederations Cup Golden Ball: 1999

FIFA Confederations Cup Golden Shoe: 1999

Rio Grande do Sul State Championship Top Scorer: 1999

FIFA World Cup All-Star Team: 2002

FIFA World Player of the Year (2): 2004, 2005

UEFA Club Best Forward (1): 2004–05

European Footballer of the Year (1): 2005

FIFPro World Player of the Year (2): 2005, 2006

UEFA Club Footballer of the Year (1): 2005–06

UEFA Team of the Year (3): 2003–04, 2004–05, 2005–06

FIFPro World XI (3): 2004–05, 2005–06, 2006–07

Golden Foot (1): 2009

Ben Messiciyim ama ,Ronaldinhoyu izlemek , farklı bir zevk.Deselerki Ronaldinhoyu 6 yaş gençleştireceğiz.Ben Ronaldinhoyu izlerdim.

Verimlilik önemli olabilir ama, Şov olarak bahsedersek Ronaldinhoyu izlemek büyük zevk bence.

Messi tartışmasız şuan en iyi futbolcudur ona itiraz yok.

Fakat Ronaldinho, futbolu zevkli kılan en iyi futbolcularındandır.

Verimlilik önemli olabilir ama, Şov olarak bahsedersek Ronaldinhoyu izlemek büyük zevk bence.

Messi tartışmasız şuan en iyi futbolcudur ona itiraz yok.

Fakat Ronaldinho, futbolu zevkli kılan en iyi futbolcularındandır.
Görsel olarak Ronaldinho önde olabilir ama takıma katkı açısından Messi açık ara önde

Ronaldinho ile Messi'yi karşılaştırıp, Messi diyenlere soruyorum; bu sene istanbul fen lisesinin taban puanı düştü diyolla doğru mu?

Üst Alt