Ronaldo Luis Nazario de Lima Vs. Cristiano Ronaldo | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ronaldo Luis Nazario de Lima Vs. Cristiano Ronaldo

Hangisi Daha İyi ?

• Ronaldo Luis Nazario de Lima

Kullanılan: 21 63.6%
  • Cristiano Ronaldo

Kullanılan: 12 36.4%

• Kullanılan toplam oy
    33
Bir tarafta Dünya futbol tarihinin en istikrarlı ve skorer futbolcularından biri, diğer taraftaysa gelmiş geçmiş en büyük yeteneklerinden biri bulunuyor. Cristiano Ronaldo'nun kulüp bazındaki başarılarına kabaca göz atmak gerekirse 5 Şampiyonlar Ligi, 3 Premier Lig, 2 Süper Kupa ve yine 2 kez de La Liga şampiyonluğu bulunuyor. 5 kez Dünya'da yılın futbolcusu seçildi. Ayrıca sayamadığımız bir sürü rekoru da bulunmakta. Milli Takım bazında pek başarısı bulunmasa da 1 kez Avrupa Şampiyonluğu da var. Esas Ronaldo'nun kulüp bazındaki başlıca başarıları; 2 La Liga, 4 İspanya Süper Kupa, 1 Uefa Kupası, 2 Copa America şampiyonluğu. Ayrıca o da 3 kez Dünya'da yılın futbolcusu seçilmiş. En önemlisi de Milli Takım bazında 2 kez Dünya Kupası şampiyonluğu yaşamış bir isim.

Fenomen Ronaldo nun yeri ayrıdır ama C. Ronaldo da en iyilerden biri olduğunu defalarca kanıtladı.

El Fenomeno yetenek olarak Cristiano'nun önünde olsa da sakatlıkları ve istikrarsızlığı sebebiyle Cristiano'nun ondan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Zaten kariyeri ve başardıkları da ortada Cristiano'nun. Günümüz futbolunda yetenek tek başına bir şey ifade etmiyor. Cristiano şu anda 34 yaşında ve Juventus'ta hala tepeye oynuyor. Fenomeno onun yaşındayken kulüpsüz kalıp Brezilya'nın yolunu tutmuştu.

satanist ronaldo tabiiki.
ronaldinho ile beraber futbolu show haline getiren,sevdiren izlettiren bi topçuydu

öteki ronaldo reale geldikten 1-1.5 sezon sonra göze hitap etmeyen bir oyun ortaya koymaya başladı. manchester serüveni yaşarken çok beğenirdim.

başarı kıyası yapıyosak cristiano elbette, ama seyirci için şişman daha bi başkaydı.

El Fenomeno yetenek olarak Cristiano'nun önünde olsa da sakatlıkları ve istikrarsızlığı sebebiyle Cristiano'nun çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Zaten kariyeri ve başardıkları da ortada Cristiano'nun. Günümüz futbolunda yetenek tek başına bir şey ifade etmiyor Cristiano şu anda 34 yaşında ve Juventus'ta hala tepeye oynuyor. Fenomeno onun yaşındayken kulüpsüz kalıp Brezilya'nın yolunu tutmuştu.

C. Ronaldo efsane desem linç yiyeceğim için biraz temkinli konuştum :)

Gerçekler ortada aslında. Tarafsız gözle maçları izleyen hangi fubolcunun neler yaptığını görüyor.

C. Ronaldo efsane desem linç yiyeceğim için biraz temkinli konuştum :)

Gerçekler ortada aslında. Tarafsız gözle maçları izleyen hangi fubolcunun neler yaptığını görüyor.

Bu arada Fenomeno'nun esas çıkış yaptığı dönem 90'lar sonlarına doğru. 97 senesinde La Liga'da gol krallığı yaşamış, ardından İnter'de estirirken çapraz diz bağları kopmuş. Cristiano'yu 15 senedir izliyoruz, hep üstüne koyarak ilerliyor adam. Çok büyük saygı duyuyorum kendisine.

brezilyalının bi olayını hiç unutamam ya aylarca sakatlık yuzunden oynamamaıştı. o saktlıktan döneceği zaman baya bi gündem olmuştu.
lazio maçıydı sanırım oyuna girdi bi kaç dk durdu durmadı herif top surerken düştü yere yine sakatlandı bayada ağlamıştı..
bide uchenın kırılan ayağının unutamam herif kırılan bacağını kaldırıp gösteriyordu bacağım kırıldı çıkarın beni diye.
edit. birde türkiye liginden yine 90lar sonu olabilir bi çocuk sakatlanmıştı istanbulsporluydu galiba. ayağı kırılmıştı daha canının yanmasına okadar bağıran bi adam duymamısımdır herif acıdan saçlarını yolup ağlıyordu sedyede. kameramanlar da sağolsun olayın her anını yakın çekim izletmişlerdi.

Ronaldo farklı sanki ama. Adamı fena sakatladılar İtalya'da. Sonrası eski seviyesine ulaşamadı zaten.

Kariyerinde yaşadığı en önemli sakatlıkları darbeye bağlı değil yalnız. Tamamen şanssızlık.

Kasım 99'da oynanan Lecce maçı. Ronaldo 03:52'de dizinden sakatlanıyor. Nisan ayında sahalara geri dönüyor.

Nisan 2000'de oynanan Lazio maçı. 01:22'de topu sürerken ceza sahası önünde dizleri onu taşıyamıyor. Bu sakatlıktan sonra 1.5 yıl forma giyemiyor.

Ronaldo zamaninda dunya futbolu daha dengeliydi
Son 10 yilda Barca Madrid ve arada araya girenler vardi.
Ayni sartlar Messi icin de gecerli fakat Messi'nin bireysel olarak cok daha yetenekli.
Sorunu cevabi, Barcelonadaki Ronaldo bence cok daha iyiydi. Izlemesi inanilmaz keyifliydi

cristiano . istatistikler belli ayrıca futbol her geçen gün daha rekabetçi bir hal alıyor.fenomen bu zamanda oynasa aynı performansı verebilirmiydi bilmiyorum ama cristiano 20 sene önce de aynı performansı hatta daha fazlasını rahatlıkla verirdi.

Üst Alt