Ronaldo Luis Nazario de Lima Vs. Cristiano Ronaldo - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ronaldo Luis Nazario de Lima Vs. Cristiano Ronaldo

Hangisi Daha İyi ?

• Ronaldo Luis Nazario de Lima

Kullanılan: 21 63.6%
  • Cristiano Ronaldo

Kullanılan: 12 36.4%

• Kullanılan toplam oy
    33
Ronaldo super yeteneklere sahip olan bir santrafordu..

Ama bundan 40-50 yil sonra Cristiano Ronaldo ve Messi'nin elde ettigi basarilar ve attiklari golleri hala konusup anlatan olacaktir. Kazandiklari kupalar ve istatistikleri ortada. Ne Ronaldo ne de Ronaldinho bu ikisinin yaptiklarini yapamadılar.

Cristiano Ronaldo'yu hiç sevmesem de . Kesinlikle Cristiano . Özellikle çok teknik hızlı bir kanat oyuncusundan daha ağır ama hava toplarına hakim müthiş kafa vuran harika bitiriciliği ve pozisyon alması olan bir oyuncuya evrilmesi . Üstelik neredeyse 15 senedir çok üst seviyede kalabilmesi .

C. Ronaldo ve Messi nin yaptıklarını görmezden gelip tarihteki eski yıldız futbolcuları abartanlar da çok.

Buna farklı dönemlerin yıldızları olarak bakmalıyız.

Çünkü o yıldızların oynadığı dönemde oynanan futbol ile günümüzdeki futbol arasında uçurum var.

Futbola bakış açına göre değişir ben brezilyalı ronaldo dedim portekizliyi seçene de saygı duyarım saf yetenek benim için daha belirleyicidir milli takımlarda da brezilyalı çok daha başarılı cr7 istatistiklerde önde ama aynı mantıkla alex hagi den iyi dersin her şey istatislik değil ronaldo nün real madride geldiği 2.yıldan itibaren burundugu oyun stili tamamen gole dönük bütün takımın ona oynadığı sistem beni hiç bir zman cezbetmedi mesela messi de cr7 kadar gol atıyor belki daha fazla ama asist leri çok daha fazladır pas oyununa katkısı driblingi vs. bu da messi yi öne çıkarıyor bence

Futbol romantiklerinden biri olarak, bu tip sorulara cevabım hep Zidane, Ronaldo Luis Nazario, Kaka, Seedorf, Maldini, Nesta gibi old school isimler olur.

Kesinlikle "Gerçek Ronaldo"

Futbola bakış açına göre değişir ben brezilyalı ronaldo dedim portekizliyi seçene de saygı duyarım saf yetenek benim için daha belirleyicidir milli takımlarda da brezilyalı çok daha başarılı cr7 istatistiklerde önde ama aynı mantıkla alex hagi den iyi dersin her şey istatislik değil ronaldo nün real madride geldiği 2.yıldan itibaren burundugu oyun stili tamamen gole dönük bütün takımın ona oynadığı sistem beni hiç bir zman cezbetmedi mesela messi de cr7 kadar gol atıyor belki daha fazla ama asist leri çok daha fazladır pas oyununa katkısı driblingi vs. bu da messi yi öne çıkarıyor bence

Buna Messi yi de katabiliriz. Arjantin milli takımında genelde hayalet bir Messi vardı.

Barça da ise uçan kaçan bir Messi var. Farklı bir takımda ne yapardı acaba ?

C. Ronaldo ve Fenomen Ronaldo birçok farklı takımda kendini kanıtlamıştır.

Birde ben 26 yaşında bir futbolsever olarak bütün eski futbolcuların gereğinden fazla abartıldığı nı düşünürüm ama bu genel görüşümün aksine düşündüğüm tek oyuncu ronaldo luiz

cristiano . istatistikler belli ayrıca futbol her geçen gün daha rekabetçi bir hal alıyor.fenomen bu zamanda oynasa aynı performansı verebilirmiydi bilmiyorum ama cristiano 20 sene önce de aynı performansı hatta daha fazlasını rahatlıkla verirdi.

Ronaldo bugün oynuyor olsa 500 milyon ederdi muhtemelen bence dediklerinin tam tersi. Bugünün en iyi forvetlerine bakarsan dediğime hak verirsin. Şu dönemdeki en iyi 3 forveti birleştir bir Ronaldo çıkar belki.

Olay sadece gol ve asist değil ki. Kupa ve başarı olarak da Cristiano önde. Örnek veriyorum Fenomeno'nun kariyerinde Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu bulunmazken Cristiano'nun 5 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu bulunuyor. Dünya'da 5 kez yılın futbolcusu seçilmiş. Ronaldo 33 yaşında kulüpsüz kalıp, Avrupa defterini kapatarak Brezilya'nın yolunu tutarken Cristiano 107 milyon euro bonservisle Juventus'a gidiyor. Bu adam 15 senedir sürekli üstüne koyarak futbol oynuyor. 34 yaşında olmasına rağmen fizik anlamında gerileme de yaşamadı. Çok sıkı çalışıyor, hırsı ve azminden hiçbir şey kaybetmiyor. Fenomeno'nun oyun stili ve yeteneği göze daha hoş gelebilir ki zaten Dünya futbolunun görüp görebileceği ender yeteneklerden bir tanesi kendisi. Ama burda hangisinin daha yetenekli olduğundan söz etmiyoruz. Hangisinin daha iyi futbolcu olduğunu sordum.

İkisinin de kariyerlerinin en üstte olduğu dönemleri kıyaslarsak, fenomen CR7’den çok daha yetenekli ve izlemesi çok daha keyifli bir oyuncuydu.

Ama fenomen hem ağır sakatlıklar, hem profesyonellikten uzak olması nedeniyle CR7’nin gerisinde kaldı kariyer olarak.

Konu kariyer ve profesyonellikse C. Ronaldo Fenomen Ronaldo dan üstün. Bu tartışmaya kapalı.

Oynadığı dönemin en iyisiydi Fenomen Ronaldo.

Konunun başlığında Cristiano Avrupa Şampiyonası kazandı sadece , El Fenomeno 2 Dünya Kupası aldı gibi bir ibare var. Var da;

Orta saha: William Carvalho, Joao Mario, Adrien Silva (Sporting Lizbon), Danilo Pereira (Porto), Joao Moutinho (Monaco), Renato Sanches (Benfica), Andre Gomes (Valencia)
Forvet: Rafa Silva (Braga), Ricardo Quaresma (Beşiktaş), Luis Nani (Fenerbahçe), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Eder (Lille)

Stoperini saymıyorum bile. Şu kadroyla şampiyon oldular. Diğeri arkasında Cafu , Lucio , Gilberto Silva , Dida , Emerson , genç Kaka , Ronaldinho , Juninho'yla falan şampiyon oldu. Saydığım isimlerinin hiçbirinin bir ikamesi daha yok dünya futbolunda. C.Ronaldo'ya çok büyük bir haksızlık olur bu.

Olaya objektif bakarsak Cristiano üstün gözüküyor. İstatistikleri, istikrarı, kazandıkları vs vs...

Ama nostaljik olarak bakarsak olaya, Ronaldo tabi. Yaşattıkları, çocukluk dönemime gelmesi, efsane Brezilya kadrosu vs vs...

O yüzden karar veremiyorum :unsure:

Bence gelmiş geçmiş en iyi santrfor No 9'du. Adam formunda olduğunda durdurulamaz bir oyuncuydu. Karşısındaki oyuncuyu geçmiyor, hayatını karartıyordu bazen. Futbol estetiği en iyi oyunculardan biriydi ayrıca. Ronaldo, Ronaldinho, Bergkamp, Henry, Del Piero vs.

Messi ve C.Ronaldo belki de gelmiş geçmiş en iyi 2 oyuncu olacak kariyer olarak. Nedense yukarıda saydığım elemanları izlerken aldığım zevki bu ikiliden alamıyorum.

Bence gelmiş geçmiş en iyi santrfor No 9'du. Adam formunda olduğunda durdurulamaz bir oyuncuydu. Karşısındaki oyuncuyu geçmiyor, hayatını karartıyordu bazen. Futbol estetiği en iyi oyunculardan biriydi ayrıca. Ronaldo, Ronaldinho, Bergkamp, Henry, Del Piero vs.

Messi ve C.Ronaldo belki de gelmiş geçmiş en iyi 2 oyuncu olacak kariyer olarak. Nedense yukarıda saydığım elemanları izlerken aldığım zevki bu ikiliden alamıyorum.

Üst Alt