Ronaldo'dan tarihi rekor - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ronaldo'dan tarihi rekor

Cevap: Ronaldo'dan tarihi rekor

''Cevap veremiyorum'' değil, vermiyorum çünkü muhattabım değilsin. Durup dururken gelip burada millete hakaret ediyorsun, çocukça mesajlar atıyorsun devamlı. Karşıt görüşlere saygın olsun biraz. Herkes seninle aynı fikirde olmak zorunda değil burada, anladın mı ?

Not: ''Boş adam'' lafı hakaret değil, isim tamlamasıdır.

Sanki senin karsit goruslerin cok saygin oldugundan her zaman ben bu forumda Ronaldo aleyhine ve ya Madrid aleyhine bir sey soyledim mi sen cevap veriyorsun sana mi kaldi bunlara cevap vermek. Demek ki senin de karsi goruse saygin yok ve yazilanlari hazmedemiyorsun.

Messi' nin tekniğine laf eden çarpılır zaten. Bir tek Maradona' da maç kayıtlarından görmüştüm şimdi ise kanlı canlı Messi' de görüyorum. Messi' nin 30' a yakın asistinin olması Barca' nın akıllara zarar futbol mantalitesinden kaynaklanıyor. Benim anlatmak istediğim asıl konu Ronaldo Dünya üzerinde hangi takıma giderse gitsin liderliği direk devralacak futbolcudur. İşte bu konuda Messi acaba dedirtiyor insanlara halen. Ve bu yüzden Messi mi Ronaldo mu tartışmalarının sonu gelmiyor.

Görende Ronaldo kimseye pas atmıyo, aldıgı gibi topu çalım atmaya kalkıyo ve sürekli kaptırıyo sanar. Ulan bu adam ManU gibi dünyanın tartışmasız en iyi takım oyunu oynayan klübünde şov yaptı sen hala ne diyon. Ayrıca takım oyunu takım oyunu diyip duruyosun ama takım oyunu nedir daha onu bilmiyosun cır cır ötüyosun.

Sorun senin Messi'yi yeterince izleyemediginden bu konuda cok yanli fikir uretmen. Ronaldo Messi gibi pas atamiyor, ara pas attigini daha gormedim. Top kaptirmasada Messi kadar olumlu kullanamiyor toplari, ayaginda bazen asiri fazla tutuyor topu ve oyunu yavaslatiyor. Messi ise her seferinde topla en hizli bir sekilde ilerlemeye calisiyor.

yaran-inci-s%C3%B6zl%C3%BCk-capsleri_88932.jpg

ikisinide sevseniz olmuyormu yani illaki birinden nefret etmeniz gerek bence bosuna tartisiyorsunuz herkezin sevdigi bir tarz oyuncusu vardir kimine göre ronaldo yu cok begenirler kimine messi buna saygi duysaniz nasil olur

Sorun senin Messi'yi yeterince izleyemediginden bu konuda cok yanli fikir uretmen. Ronaldo Messi gibi pas atamiyor, ara pas attigini daha gormedim. Top kaptirmasada Messi kadar olumlu kullanamiyor toplari, ayaginda bazen asiri fazla tutuyor topu ve oyunu yavaslatiyor. Messi ise her seferinde topla en hizli bir sekilde ilerlemeye calisiyor.

Bu yüzden daha iyi diyosun yani öylemi. Peki Ronaldo'ya Real'de verilen görev ile Messi'nin Barça'daki görevi aynı mı? Yani takım oyununda aldıkları görevler sorumluluklar aynı mı? Sen hala Ronaldo'yu Barça futbolu üzerinden değerlendiriyorsun.

Daha demin Ronaldo her hangi bir takimda 30 kusur gol atar denildi, onun icin Portekiz milli takim ornegi verdim. Sen gelmissin Messi'nin Arjantin milli takiminda neler yaptigini anlatiyorsun.

"Herhangi bir takimda 30 kusur gol atar." ifadesinin Milli Takımları içermediğini sende anlamışsındır diye ümit etmiştim.

Bu yüzden daha iyi diyosun yani öylemi. Peki Ronaldo'ya Real'de verilen görev ile Messi'nin Barça'daki görevi aynı mı? Yani takım oyununda aldıkları görevler sorumluluklar aynı mı? Sen hala Ronaldo'yu Barça futbolu üzerinden değerlendiriyorsun.

Ben sirf Ronaldo'yu Barcelona futbolu uzerinden degerlendirmiyorum o bir kac ornekti verdigim, bana Messi'nin topla yaptigi ince isler, top kontrolu, top surusu, oyun bilgisi bunlar etkiliyor.

Ben sirf Ronaldo'yu Barcelona futbolu uzerinden degerlendirmiyorum o bir kac ornekti verdigim, bana Messi'nin topla yaptigi ince isler, top kontrolu, top surusu, oyun bilgisi bunlar etkiliyor.

Ronaldo daha hızlı daha güçlü daha spektaküler daha iyi vuruyor toplara daha iyi kafa atıyor, bunlarda benim için en önemli kıstaslar. Evet Ronaldo Messi kadar takım oyunu bilmez ama şunu biliyorumki adam gün ve gün kendini geliştiren bir adam eğer ondan Messi gibi oynaması istenirse öyle oynamayı öğrenebilir. Böyle bir adam Ronaldo adam flash disk gibi ne istiyosan yükle bünye kabul ediyor, herşeyi yapabilecek potansiyel var. Ama ondan beklenenler, yapılması istenenler Messi ile aynı değil.

Ronaldo daha hızlı daha güçlü daha spektaküler daha iyi vuruyor toplara daha iyi kafa atıyor, bunlarda benim için en önemli kıstaslar. Evet Ronaldo Messi kadar takım oyunu bilmez ama şunu biliyorumki adam gün ve gün kendini geliştiren bir adam eğer ondan Messi gibi oynaması istenirse öyle oynamayı öğrenebilir. Böyle bir adam Ronaldo adam flash disk gibi ne istiyosan yükle bünye kabul ediyor, herşeyi yapabilecek potansiyel var. Ama ondan beklenenler, yapılması istenenler Messi ile aynı değil.

Hic gulecegim yoktu dediklerinde dogruluk payi var ama boldlanan kisimda pek dogru konusmamissin. Messi'nin dogal yeteneklerini mi ogrenecek Ronaldo. Onun gibi ayaklari bu kadar cabuk mu kullanbilecek, Messi kadar topla birlikte hizlanabilecek, Messi gibi bir top kontrolune mi sahip olacak? Asil Messi kendini bence gelistirmeye devam ediyor birde unutmayin Ronaldo ile Messi arasinda neredeyse 2 yas fark var. Messi 2 yil sonra nerde olacak onemli olan o.

Hic gulecegim yoktu dediklerinde dogruluk payi var ama boldlanan kisimda pek dogru konusmamissin. Messi'nin dogal yeteneklerini mi ogrenecek Ronaldo. Onun gibi ayaklari bu kadar cabuk mu kullanbilecek, Messi kadar topla birlikte hizlanabilecek, Messi gibi bir top kontrolune mi sahip olacak? Asil Messi kendini bence gelistirmeye devam ediyor birde unutmayin Ronaldo ile Messi arasinda neredeyse 2 yas fark var. Messi 2 yil sonra nerde olacak onemli olan o.

Öğrenebilir kardeşim, Ronaldo'nun psikoanalistçisi misin? Onun gibi basit hızlı oynamayı öğrenebilir bu kadar basit. 2 yıl sonra ne olur bilemem ama 30'undan sonra Messi'de düşüş olacağının garantisini verebilirim.

Üst Alt